Az miktarda alkol almak ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dht2 tarafından 5 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dht2

dht2 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar merak ettiğim bir konu var. Genelde aksamları çok abartmadan bir iki duble viski veya votka icerim bunun spor performansı konusunda çok büyük bir dezavantaji olur mu ?

2. outlawdrr

outlawdrr Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Aşçı
    insanlar hep her şeyin fazlası zarar derler ama peki alkol? bence bir sporcunun hayatında olmaması gereken ilk şeylerden biridir. yılbaşında dozutmadan içilebilir senede 1 belki 2 kere

dht2 bunu beğendi.
  3. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    İlla içeceksen kırmızı şarabı tavsiye ederim.20 yıldır içerim haftada 3-5 kez. Herhangi bir sağlık problemi yaratmadığı gibi artısı da oldu kalp damar sağlığıma. Ama 1-2 kadeh her defasında. 3 ü bulmam:)
    Nobel Tıp ödülü kazanan Nerede ise her bilim adamı da özellikle kırmızı şarabı iyi bir antioksidan olduğu için tavsiye ediyor.
    Diğer içkilerden elinden geldiği kadar uzak durmanı tavsiye ederim. Öyle belirgin bir form düşüklüğü yaratmaz ama iç organlarına uzun vadede zarar verir.

dht2 ve ares1905 bunu beğendi.
  4. johnkeloff

johnkeloff Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Eger alkolu her turlu alicam diyorsan. Bol bol su icmeye bak vucuttan atma islemi hizlansin. Her aksam icmen sana cok buyuk bi dezavantaj olur bu arada. Yogun bir antrenman gununde kolaylikla performans dusuklugununde farkina varabilirsin.

dht2 bunu beğendi.
  5. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    size kesinlikle katılıyorum ben de severim bir kaç kadeh atmayı güzel etin balığın yanında ve artık bunu uzun süredir kırmızı şarapla yapıyorum ama markette satılanlardan değil de kırmızı şarap yapan tanıdıklardan aldığım katkısız olan ile. Harika oluyor sarhoş olmak için içmemek koşuluyla tabi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dht2 bunu beğendi.
  6. Kıbrıslı

Kıbrıslı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bende diyet mantığıyla haftada 1 gün istediğimi yiyebildiğim gün (cumartesi) tabiki alkolün de vuruyorum dibine :) birası viskisi rakısı votkası hangi ortam varsa ona göre uyuyorum. Ama diğer günler harfiyen beslenme düzenime uymakla birlikte alkol tüketimi de sıfır. Eskiden olduğu gibi her akşama gerek yokmuş böyle de güzel oluyor.

dht2 bunu beğendi.
  7. Undefeated

Undefeated Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Her akşam tüketeceğiniz 1-2 kadeh alkol kas gelişimine ve antrenman performansınıza olumsuz etki yapar.İlla ki içeceğim diyorsanız haftada veya 2 haftada bir kez abartmamak şartıyla birkaç kadeh (maksimum 3-4) içebilirsiniz.Ama her halükarda alkolün bu sporun baş düşmanlarından biri olduğunun bilincinde olun, maksimum kazanç için alkolü bırakmanızı tavsiye ederim.

dht2 bunu beğendi.
  8. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    alkollü her içeceğin kesinlikle kas ve metabolizma yapısına olumsuz etkisi vardır. hatta ben bir dönem işin ucunu baya bir kaçırmıştım sonra hem kötü psikolojim daha kötü oldu hem de yaptığım sporun bir faydası olmadı. sonra bir diyetisyene gitmiştim. bana haftada sadece bir gün 100 ml şarap içeceksin demişti. sonra yavaş yavaş toparladım. bağımlısı olduğunu düşünüyorsan ve bırakamıyorsan istanbul bakırköy amatem'i tavsiye ederim. gidip çok iyi sonuçlar almış tanıdıklarım bile var. bir araştır derim.

dht2 bunu beğendi.
  9. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Çok detaya gerek yok,doğal bir sporcu için zaten gelişim yavaş,ama senin gelişimin çok az olur su tutarsın östrojen artar vs.

dht2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş