Az Kalori Almak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haxcı tarafından 13 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar günlük kalori ihtyacım yakşalık 2500 kalori.Ben bilinçsizce protein açısında yeterli olmasına rağmen kalori açısından yetersiz besleniyordum.2 gün 1300 kalori civarı 2 günde 1000 kalori civarı alıyordum.Ama neden kilo veremiyordum kilom hep aynıydı ? Bunun sebebi nedir ?

Amacım kilo vermek değil sadece merak ettim.Fazla kaloriyle hacimse az kaloriyle kilo vermem gerekiyordu ama hiç vermedim.

2. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle 2500 kalori ihtiyacın olduğunu nereden öğrendin. Doktor falansa tamam ama internet sitelerindekiyse yanlış olabilir. İkincisi 1300 kalori ne yedin protein miydi fast food tarzı mıydı? O kadar açığa rağmen 4 günde bir değişim yaşanmadıysa alman gereken kalori o kadar olabilir. Fiziksel özelliklerin ne kaç yaşındasın?

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28

İnternet sitelerinden baktım.Her site farklı birşey söylüyodu biri 2000 biri 4000 biri 2500 diyordu.Ama en çok 2500 diyen vardı ondan 2500ü baz aldım.Yaşım 17 boy 170 kilo 64.Buda beslenmem:
    p.tesi-çarş.-cuma:2 yumurta akı,40 gr lor peynir,2 bardak süt,450 gr pirinç pilavı(pişmiş),600 gr yoğurt,250-260 gr tavuk göğsü(aslında 500 gr haşlayınca yarısı gidiyo)
    Salı-perşembe:2 yumurta akı,140 gr lor peynir,2 bardak süt,450 gr makarna pişmiş,180-200gr çipura balık

4. superpippo

superpippo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kas oranını bilmiyorum ama 64 kilo bir insan.için bana.2500 cal bazal metabolizma biraz fazla geldi

5. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Bence sorun 2500te. Sen kilo vermek istiyorsan yemeğini bozmadan metabolizmanı hızlandır. Cardioya başla HIIT istediğin sonuca ulaştıracaktır.

6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Doğru hesaplanmış bazal metabolizma hızına göre kalori hesabı doğru hesaplanmış bir beslenme eşliğinde haftada 3500 kcal açık verilirse ortalama yarım kg kaybedilir.
    Matematiksel olarak 7000 kcal = 1 kg.
    Muhtemelen hesaplarınız yanlış.

7. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Yok ben kilo vermek değil hacim almak istiyorum tabii kas olarak.O benim eski beslenmemdi sadece meraktan sordum.Bu beslenmenin üstüne hacim için kalori miktarını arttırmak için 100 gr yulaf,1 yumurta sarısı,40 gr lor,30-35 gr kavrulmuş fındık ve 1 muz daha ekledim.

Eğer kalori hesabım doğru ve kalori iht. 2500 ise haftada 7500 kalori açığım oluşuyor ama kilo vermiyordum.
    Kalori iht. 2000 olarak ele alırsak 4000 kalori eder ama haftada yarım kiloda vermedim.2000den de daha az kalori iht. olduğunu da düşünmüyorum.O zaman sorun benim kalori hesabımda.Çoğu besinin kalori miktarını düzgün veriyor diyebileceğiniz bir site var mı ? Baktığım siteler yanlış çıkıyor sanırım.

8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kalori açığı verdiğiniz beslenmenizi bi yazar mısınız ? Bir de biz hesaplayalım.

9. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Program bu:
    p.tesi-çarş.-cuma:2 yumurta akı,40 gr lor peynir,1 bardak süt,450 gr pirinç pilavı(pişmiş),600 gr yoğurt,250-260 gr tavuk göğsü(aslında 500 gr haşlayınca yarısı gidiyo)
    Salı-perşembe:2 yumurta akı,140 gr lor peynir,1 bardak süt,450 gr makarna pişmiş,180-200gr çipura balık

Kalan 2 günüde bir şekilde tamamlamaya çalışıyorum ama protein,kalori,karbonhidrat her bakımdan biraz eksik kalıyordu ama onu da kapatmaya çalışıyorum.

10. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu beslenme taş çatlasa 1500 kalori. Aynı şekilde egzersizle kombine edip en az 15 gün deneyin. Sonuç almamak imkansız gibi.

11. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Hadi ya daha az bir kalori söyledin ama ben neden kilo vermiyordum bir çözemedim arkadaş.Kilo verme derdinde değilim tabii ki sadece bilinçlenmek istedim.Egzersiz derken ağırlık antrenmanlarını kast ediyorsanız 6 gün evde çalışıyorum.

Peki beslenmemde protein açısından problem var mı ? 64 kgyim.
    Bir de programa 100 gr yulaf,30 gr kavrulmuş fındık,40 gr lor,1 muz ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı eklesem kalori miktarı ne kadar artar ?

12. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu işte bir yanlışlık var ama matematik yalan söylemez diye düşünüyorum. Muhtelemen bazal metabolizma hızınız düşük. Evde de çok verimli antrenmanlar çıkaramıyorsunuz kanımca.
    Eklediğiniz şeylerle ortalama 2500 kaloriyi bulur. Ama dediğim gibi 1000 küsür kalorilerde sağlam antrenman yapan kişilerin kilo kaybı yaşamaması imkansız.

13. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Sağlam antrenman yaptığımı nasıl anlayabilirim ? Hangi bölgeyi hangi hareketi yaparsam 1 tekrar daha çıkaramayana kadar yapıyorum.Biceps çalışırken acıdan koltuk altımdan sular akıyor,mekik çekerken karnım patlıcakmış gibi oluyor hatta bıraktımı 1-2 sn nefes alamıyorum,triceps çalışsam aynı şekilde son sayılara doğru bir acı.Bunlar sağlam antrenman olduğu anlamına gelmez mi ?

Metabolizma hızım düşük bunun farkındayım.Yani kilolu veya zayıf biri değilim normal bir kilodayım.Ama bünyem çok çabuk kilo alıp çok çabuk verebiliyor.Acaba bu yüzden mi kilo vermedim.

14. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Ertesi gün kalktığında hedef kaslarda ağrı varsa çalışmış demektir

Sent from my iPhone using Tapatalk

elite35 bunu beğendi.
  15. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır ağrı olmuyor sizde oluyor mu ? Her bölgeyi çalıştırmaya ilk başlarken hamlıktan dolayı ilk 1-2 antrenman kaslar alışmaya çalışıyor tabii ama ondan sonra hiç ertesi gün ağrı olmadı.Antrenman bittikten en fazla 15-20 dk sonra normal halime dönüyorum.Ama anlayamıyorum yani 1 tekrar daha çıkartamayana kadar yapıyorum bundan daha fazla çalıştırma nasıl oluyor ki ?

16. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Set sayılarınla alakalı olabilir

17. ekremkayikci

ekremkayikci Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Ben yağ oranımi nasıl hesapliya bilirim ??

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranı ölçen aletler var spor salonlarında ve bazı hastanelerde. Hiçbiri net sonuçlar vermez ama sabah hiç birşey yemeden antrenman öncesi giderseniz en yakın sonucı alabilirsiniz

19. essy

essy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bnde boyle yapiyordum 1.400 almam gereken ve 800 cl civari aliyordum ve hic yag yktu diyette, sadece protein ve cok az carb ve hic kilo veremedim aylarca...1.200 cl altina dusunce ve yag almayinca vucut yag yakmiyormus maalesef arastirdim bla bla...gunluk 500 cl den daha fazla kisma ve diyetinde % 10-15 yag olsun

20. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim sonunda öğrenmiş oldum.

Sayfayı Paylaş