Az ağırlık çok tekrarla ağırlık arttırmak mümkün mü?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emre356 tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. emre356

emre356 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.Normal zamanlarda spor salonuna gidiyorum.Ve amatör düzeyde ağırlık çalışıyorum.Ancak şu an gerek okuduğum bölümün biraz ağır olması,gerek finaller dolayısyla spor salonuna uğrama şansım yok.Ancak evde dambıl setim var ve 25 er kg lik dambıllar oluşturacak kadar ağırlık var.Şimdi sorum şu.Hani ağırlık ve tekrar tabloları vardır ya.1 kere yapabildiğin %100 iken atıyorum 10 kere yapabildiğin % 75 gibi.Ağırlık yüzdesi düştükçe tekrar sayıları artıyor.Şu an benim bench presste 10 kere yapabildiğim ağırlık 60 kg,Dambıl pres biraz daha zor gibi.Dambıl presste 10 kere yapabildiğim ağırlık yaklaşık 25 er kg lere tekabül ediyor sanırım.Ağırlık arttırmam mümkün olmadığında göre ben bu 25 kg dambıllarla 10 tekrarı 20 daha sonra 30 a çıkartmaya çalışsam.Yani tekrar arttırmak için uğraşsam ve artık 25 kg yi %50 lik ağırlık tekrarınca(atıyorum 30 tekrar) yapabiliyor hale gelsem salona geri döndüğümde 100 kg üzeribench press yapabiliyor hale gelmem gerekmez mi mantıken?Yoksa belli bir tekrar sayısından sonra bu kg-tekrar ilişkisi işe yaramıyor mu?

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Sayfayı Paylaş