Aynı anda hem salonda hemde dumbell ile vede çalışma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve darkeyescan tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. darkeyescan

darkeyescan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    makine teknisyeni
    Yer:
    adana
    Konuyu doğru yere açmadıysam eğer uygun yere taşırsanız sevinirim
    ben can 26 yaşındayım 181 cm boyunda ve 117 kilo ağırlığındayım spor salonuna başlayalı 2 gün oldu benim sormak istediğim sabah 9 dan akşam 6 ya kadar masa başında ve evde dumbell ile çalışma programını çalıştığım yerde uygulayacak bir işte çalışıyorum. sabah 1 saat yürüyüş yapacağım ve aynı zaman da evde dumbell çalışma programını gün içerisinde çalıştığım yerde yapsam ve akşam işten çıktıktan sonrada spor salonuna gitsem çok abartmış olur muyum ? eğer fazla gelirse iş yerinde tam olarak ne yapmalıyım ben artık zayıflamak istiyorum, diyet hakkında bu siteden oldukça çok teorik bilgi öğrendim neler yeyip nelerden uzak kalacağımı biliyorum bu zamana kadar kilo aldıracak şeylerden uzak kalamadım bile bile yedim hakim olamadım boğazıma ama artık kararlıyım 4 ay da 85 - 90 kg civarına inmeyi planlıyorum. Yukarıda planladığım gibi sabah yürüyüşe çıksam gün içindede evde dumbell ile çalışma programını uygulasam akşam üzeride spor salonuna gitsem bu şekilde çalışmanın bana artı ve eksilerini söyler misiniz ? Teşekkür ederim

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Bir kas grubunu çok çalıştırmanız onun çok gelişeceği anlamına gelmiyor.eğer yeterince dinlendirmezseniz ve normalden fazla çalıştırırsanız overtraining dediğimiz aşırı çalışma durumu oluyor ve kaslarınız olduğu yerde sayıyor.

darkeyescan ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. darkeyescan

darkeyescan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    makine teknisyeni
    Yer:
    adana
    Amacım tamamen biraz daha hızlı kilo vermek daha fazla hacimlenmek istemiyorum çünkü bayağı iriyim zaten, yeterince dinlenecek zamanım da var, gün içinde yapacağım dumbell ile çalışma beni çok etkiler mi ?

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    amacın kılo vermekse
    1 gun kardıo
    1 gun vucut gelıstırme

şeklınde çalışmanı onerırım hem daha hızlı kılo verırsın hem kas kaybın daha az olur bu sekılde calısarak bende 30 kg yakın kılo verdım ıdeal kılona ındıkten sonra kardıoyu yavas yavas azaltıp bodye yuklenırsın

5. darkeyescan

darkeyescan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    makine teknisyeni
    Yer:
    adana
    teşekkür ederim önerin için, ama benim bahsettiğim gibi bir çalışma bana bir şey kaybettirir mi ?

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    salonda çalışıcaksan evde çalışmana gerek yok kardıo ıle yag yakmaya baslar vucudun agırlıkalda azda osla şekle sokarsın bu donemde biçimsiz durmaz vucut hemde kılo vermenı hızlandırır kas kaybını azaltır salon agırlıgıyla evde calıstıgın bır olmıycak evdekı gereksız olur dınlen salon ıdmanı ıcın enerjı topla

darkeyescan bunu beğendi.
  7. darkeyescan

darkeyescan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    makine teknisyeni
    Yer:
    adana
    Teşekkür ederim zaman ayırdığın için tavsiyelerine uyacağım.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Salonda her hafta uyguladığın bir program yanı sıra evde dumbell programı uygulaman sana gerileme verir zaten o gün belki kol girmişsindir gene kol girmeye çalışırsın bu senin kaslarının gelişiminde gerilemeye sebep olur yani bilmeden böyle birşey yapabilirsin ama galiba bir yorum yazmışsın yağ yakmak için yani kilo vermek için evde dumbell ile çalışsammı diye onun yerine Cardio yapabileceğin her boşluğunda vücudun yağ yakıcaktır.Cardioya ek olarak dumbel ile bir hareket değil ama mekik çekebilirsin...

darkeyescan bunu beğendi.
  9. darkeyescan

darkeyescan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    makine teknisyeni
    Yer:
    adana
    teşekkür ederim.Cardioya daha fazla ağırlık vereceğim