Ayak ağırlıklarının etkisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alimalim tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alimalim

alimalim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, benim yaş 17 boy 1.70 ve koşuyorum. kendimi geliştirmek için ayak ağırlıklarıyla koşucam her ayağa 1.5 kilo. da ben sadece antrenman yaparken deyil de günlük yaşamımda okulda falan da onlarla dolaşsam bi zararı olur mu ayrıca boyumdan da korkuyorum hani sakal falan tam büyük ihtimal ergenlik bitti 1 cm bile önemli yani kısaltır diye korkuyorum boyumu. Bu konuda bilgisi olan büyüklerim bana yardım edebilirler mi??????
    teşekkürler...

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bu şekilde yapmanın amacı nedir? spor akademisine falan mı hazırlanıyorsun?

3. alimalim

alimalim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayır öyle bi amacım yok fakat koşu için yatkın bir insanım hani vücudumda uzun mesafe koşan atletlerde olan kaslardan hiç olmamasına rağmen baya iyi koştuğum söylenebilir. 15 km 55 dk yaş 17 boy 1.70 yani yaşıma göre baya iyi. Bu sebepten dolayı ayak ağırlıkları ile çalışmak istiyorum, bi ara kullanmıştım günlük hayatta iyice alışınca çıkardığın zaman kendini çok hafif hissediyosun ama eğer boyuma zarar verirse ve ya da uzamasına engel flan olursa kullanmıym diyorum kesinlikle. yardımcı olursanız sevinirim

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    evt biliyorum bende akademiye hazırlanırken böyle yapmıştım. çıkarınca çok hafif oluyosun gerçektn. ama eğer yarışman falan yoksa yapmanın anlamı da yok. ayağa bağlanan ağırlıklar boy uzamasını etkilemez. boy uzaması ,ağırlıkla yapılan press hareketlerinden etkilenir. 1-2 kg dan bişey olmaz korkma.

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bende kullanmıştım senin yaşlarında.boya zararı olmaz.
    ama gunluk hayatta pantolonunun paçasını rahatsız eder :)

6. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    okulda onla gezmek biraz değişik olabilir hani ayakta kum torbası felan=) yanlız şunu söyleyebilirim sık kullanacaksan önce kenarlarını açılabilecek yerlerini güzelce dik yoksa patlayabiliyor gerçi benim aldığm ağırlıklar biraz adi idi ama ginede sen tedbirini al bide onlarla koşunca bacaklara verdiği ağrı pek bi tatlı oluyor bacakların efor sarfettiğini hissedebiliyorsunuz

Sayfayı Paylaş