Asla görmediğiniz Arnold resimleri!!!

Konusu 'Efsane Sporcular' forumundadır ve Karasan tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Genel olarak arnold icin hazirlanmis pumping iron adli belgeseli izliyordum Lou Ferrigno nun arnoldu yenmek icin evet tamamen arnolda kitlenmislerdi idmanlarda:D babasiyla olan calismalari ve azmi cok iyiydi ama bilmedigi birsey wardi oda Arnoldun ona kotu tavsiye verebilecegi :D yarisma oncesinde ve sonrasinda yapilan roportajlarda dedigi yarismada kazanmak icin mumkun olan herseyi yapmalisiniz ne olursa olsun, yarisma gununde gelebilecegi en iyi forumda gelse bile hatta benimle esit olsa bile hatta benden biraz daha iyi olsa bile ben onunla bir gece harcadim, yarisma oncesi ona yardim etmek icin,ve o geceyi asla unutmiycak, onun aklini karistirdim, guney afrikaya cok gec geldik ve cok guclu ama sabah oldugunda kaybetmeye hazir olucakti, bildiginiz gibi bu tur seyler yarisma oncesi uygundur ve uygunsa kullanilabilir bunun icin formda yada degil ,onemli degil ama formda deilse bu beni daha az telaslandirir, ama formdaysa tamam, umarim formdadir, sonra franco hakkinda ne dusundugunu ve onun akilli olduguna deginiyor gazeteci arnoldtta franco akilli ama o bir cocuk ve yarisma gunu geldiginde ben onun babasiyim ve tavsiye icin bana gelicek ve ona yanlis tavsiyeler vermek benim icin o kadar zor degil diyo arnold yarisma sonrasimi oncesimi cikaramadim ama ferrigno nun ailesi arnoldu kahvaltiya davet ediyor ve gercekten cok samimi geciyor konusmalari, arnoldun poz verme konusunda uzman oldugunu ve zekasini diger yarismacilardan daha iyi kullandigini goruluyor belgeselde :D bu arada coleman , cutler ve diger prolarinda videolari duruyor izliycem vakit buldukca bu arada yazim hatalarim warsa ozur

2. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arnoldun yorumlarinin ne kadari gercekci yada kurgu bilemem yada filmi cekenlerin arnold hakkinda yaratmaya calistiklari model , ama cok iyi bir calisma bb tarihi hakkinda birseyler ogrenmek adina pumping iron .Arnoldun roportajinda samimi olup olmadigini cok merak ediyorum ama.

3. IVANDRAGO

IVANDRAGO Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    karasan üstad

karasan üstad o kendini teselli edenler bosa sevinmesi orjinal fotoyu buldum :)

peki buna ne diyeceksiniz kulaktan dolma bilgilerle iş yapmak bb yi öldüren tek şeydir :)

cerberus, 1reex1 ve Baykuş bunu beğendi.
  4. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    Karasan sadece resimler değil resim altı yorumlarınla da hem motivasyon, hem bilgi, hem de eski yıllarla ilgili VG kültürü sağladın. Teşekkür butonu bir yana nasıl teşekkür etsek azdır; çok emek isteyen bir çalışma. Diğer vücutçularla ilgili konularını da yarından tezi yok forumda aramaya başlıyorum. Devamının gelmesi ümidiyle.

5. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    dikkatimi çeken bir konu, eski vücutçularda kaslar tuzbuz olsa bile trapezler yerinde duruyo. bunun sebebini bilen var mı acaba?

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şu amutta şınav çektiği resmi beni çok etkiledi bodycilerin yarışma günü çok yorgun olduğu söyleniyordu buradan şunu anladım ki arnold gerçekten çok güçlü bir adam arnolda laf atanlar görsün bu resmi

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

ve ilk defa gördüğüm ve hayran kaldığım çok karizmatik bir orta yaş arnold fotosu..

halil98, -Arnold-, batgun ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Son ve sondan üçüncü fotoğraf çok güzel gerçekten...

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu adam tam karizma en beğendiğim fotoraflar bayanla çektirdiği ve son iki resim harika

10. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    terminator serisi nasıl cyberpunk alanında bir efsaneyse ve tranformers filminde bile müziği çalınarak bir nevi bu seriye olan saygı belirtiliyorsa, arnold da terminatörü ete kemiğe büründüren kişi ve sırf bununla bile olsa çok büykü saygıyı hak ediyor. bir de bu açısı var olayın.

11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    golds gym 1974 fotorafındaki bicepslerine bakarmısınız bomba gibi.... ama omuzlar cok geride kalmış.

12. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    süper bii arşiv bodyformada bu yakışır

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bana göre arnold tam bir efsane sporcu ayrıca flimlerinide çok beğenirim oyunculuğuda süper evet 1974 teki resimde bicepsleri iyi omuzlar biraz gerde kalmış benimde dikkatimi çekti

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, belki de dediniz, Karasan tüm cephanesini boşalttı, bu başlık arşivdeki yerini aldı, ama yooo hayır, eşsiz resimlere devam, her biri ayrı bir hazine...

[​IMG][/

Lafını, tartışmasını çok duyduğumuz ama pek az resmini gördüğümüz 1980 Mr. Olympia yarışmasından çok kıymetli renkli fotolar.

Arnold'a çok kötüydü, 4.-5. olmalıydı dendi, ancak tanrı aşkına şu resimlerde, boyuyla, bosuyla, kas kalitesiyle hiçte 5. gibi durmuyor yahu! Tamam çok daha iyi olduğu zamanlar oldu, ama bir yarışma kişinin geçmişiyle kıyaslaması değil, o sırada sahnede en iyinin kim olduğu ile alakalı değil midir?

[​IMG][/

Gene aynı yarışmadan, posterlik bir resim...

Arnold 5 sene yarışmacılığa ara verip nasıl geri döndü derseniz, işte cevabı bu filmdir, Barbar Conan filmi için öyle güzel bir form tutturdu ki, kendisi ve idman yöntemleri hakkında atıp tutan Mike Mentzer'ı susturmak için 2 ay yoğun idman yaparak yarışmaya girdi, bacakları ilerleyen sporda bir hayli geri de kalmıştı, ama kimilerine göre politik ilişkileri, kimilerine göre muazzam potansiyeliyle 7. kere Mr. Olympia oldu, bence hak etmiş yahu, eskiden Mike Mentzer falan diyordum ama diğerlerinden öyle farklı ki, kendi başına bir ligde sanki....

Gene aynı filmden bir görüntü.

Böyle bir formdayken biraz daha yükleme yapıp Mr. Olympia'da yarışması anlaşılmayacak bir şey değil!

Arkadaki arkadaş yanılmıyorsam Franco Colombu, Arnold'ın eski dostuna yaptığı güzel bir kıyak. Bence Franco rolünü çok güzel oynamış, iyi bir seçim.

Artık böylesi aksiyon starları gelmiyor maalesef...

Amerikan rüyasında yol alırken...

[​IMG][/

Arnold'ın cüssesini gösteren güzel bir resim, ama önkol kaslarının Sergio Oliva ve Lou Ferrigno'yla kıyasladığında çok daha kısa kaldığı da görülüyor.

[​IMG][/

Arnold Pumping Iron filminde de rol alan, 1975 Mr. Universe Ken Waller ile konuşurken.

Çok iyi bir form tutturduğu, 1988 yapımı kızıl ateş isimli filminden görüntüler, definisyonu 40 yaşındaki bir adam için muhteşem.

15 sene sonraki Terminator 3'teki hali de bir 55 yaşındaki bir adam için süper, hele ki açık kalp ameliyatı geçirmiş, asıl mesleği Amerika'nın en büyük eyaletinin valisi olan bir adam için...

Karın çalışırken bile göğüsler burdayım diyor...

orhan09, -Arnold-, sirkan01 ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bitti mi, yo hayır daha yeni başlıyoruz!

Söze gerek yok, bicepsin kralı.

[​IMG][/

3 yiğit, üçü de birbirinden merdane. 1972 Mr. Olympia'dan. Hepsinin göğüs-trapez ve kollları çok iyi.

Gene aynı yarışmadan, vücut geliştirmenin en büyük efsaneleri bir arada, bu yarışmayı izlemek için neler vermezdim. Bilenler bilir, Sergio Oliva benim için Arnold'dan öndedir, ama yan yana geldiklerinde Arnold'ın boyu bosu Sergio'nun kendi başına olduğu zaman ki kadar ışıldamasına engel oluyor.

1975 Mr. Olympia'dan.

Yabancı forumlarda Arnold pek güçlü değildi diyen tipler var, bu resim onlara kapak olsun, 132 kilo ile enseye press yapan çok uzun kollu bir adam görüyorum ben, bence bunu yapan adam güçlü değil çok güçlü bir adamdır.

1980 Mr. Olympia zamanlarından, şimdiki vücutçular nedense giyimli böyle iyi gözükmüyorlar.

[​IMG][/

Yok böyle bir estetik.

Yok böyle güzel gaza getiren muhteşem bir biceps idmanı resmi.

İnsan yağmurlu bir günde Mike Katz'ın göğüskafesinin altına saklanabilir, cidden akla ziyan bir kemik yapısı.

[​IMG][/

En kıymetlileri en sona sakladım, Arnold'ın 2. olduğu, ilk kez katıldığı Mr. Universe yarışmasından, 1966, sağdaki yarışmayı kazanan Chet Yorton, Arnold'ın poz vermede acemilik çektiği görülüyor, ama kısa zamanda bu acemiliği üzerinden fazlasıyla attı.

Gene aynı yarışmadan, 19 yaşındaki dev.

Gene 1966 yılından, Arnold geçimini sağlamak için Berlin'de spor salonunda antrenörlük yaparken, hatırlasınız, kitabında verdiği emeklerin karşılığını alamadığı yorucu bir dönem olarak hatırlıyordu o dönemi, arka planda, incline bench yapan adamı görüyorsunuz, Arnold 20 yaşına kadar o sistemde incline yapabilmiş, çünkü eşikli incline sehbası yokmuş, yerden 140 kiloluk barı göğsüne alıp ondan sonra tekrarlarını yaparmış, bu önkol ve kollarında büyük gelişme sağlamış.

Bir sene geçti ilk Mr. Universe'in üzerinden, kahramanımız bolca çalıştı, kaflarını geliştirdi, definisyonunu arttırdı, iyi ki işi şansa bırakmamış, çünkü rakibi çok iyiydi. Özellikle bacak ve kafları.

Bu bir sene sonraki Mr. Universe yarışması, yani 1968, burada mutlu son, Dennis Tinnerino amatör Mr. Universe, Arnold ise Pro Mr. Universe oldu.

Arnold 1968 Pro Mr. Universe. 21 yaşında.

1969'da ise kaçınılmaz son, geçen sene Tinerino amatörde yarışmış ve Arnold karşısında olmadığı için kazanmıştı, ancak bu sene o da Pro olduğu için kaçınılmaz gerçekleşti, Arnold'a karşı tekrar ikinciliği tattı.

Evet arkadaşlar bugünlük bu kadaaaaar, yeni bir Arnold'la zaman yolculuğunda görüşmek üzere, kahramanımız Arnold izninizle duş alacak :D

Son düzenleme: 15 Ekim 2008
    veaN, VücutcuÇocuk, halil98 ve diğer 25 kişi bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    arnoldun nasıl bir genetiği varsa yarışmalarda diğer bodycilerin yanında dev gibi duruyor arnold efsanesi uzun yıllar devam edecek gibi geliyor onun yeri hep ayrı olacaktır

17. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle.a şu bir gerçekki Arnold vücut geliştirmenin michael Jordanıdır.Bu kadar net durum.....

rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
  19. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    uzun boy ve bacaklı olunca
    squat işkence gibidir sanırım ,
    arnold'un yüz ifadesi işkence çekiyor gibi .

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    son resimde çok komik çıkmış yanında adam cüce gibi kalmış

Sayfayı Paylaş