asimetri vs. quad idmanlari

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Reddie tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Öncelikle yönetici arkadaslar forumda arama yaptim konuya tamamen ortusen bir baslik bulamadim, diger "biktim simetri" veya "bacaklariniz ne alemde" gibi konularda araya kaynamasini da istemiyorum cunku onemli bir konu benim icin.

Simdi, birkaç ağır atroskopi sonrasi bacagim sonunda tamamen iyilesti, dizleri tamamen kirip uzerine oturamiyorum ama agirlik calismaya basladim, bir tanesi sargidayken surekli digerinin uzerine bastigim icin ve kullanmadigim icin dogal olarak asimetri olustu.

Sormak istedigim özellikle ayni "bicepsin altini doldurma" tabir ettigimiz mantikta o zayif (vastus laterials sanirim) kisma yonelik hangi hareketleri yapabilirim, operasyon nedeni ile squad bu arada hala yasak, diğer hareketler ile idare ediyorum.

Cevap yazanlara şimdiden teşekkür ediyorum,
    saygilar sevgiler

Not: Fotograf yok ancak bilgisayarda normal bir çift bacak pozunu manipule ettim sorunum buna benziyor..

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    cannabis
    Aynı sorunu bende yaşıyorum ,
    Tıpa tıp aynısı bile desek yanlıs olmaz,
    Sol dizimden atroskobi ameliyatı oldum 8 ay önce,
    Ameliyattan 4 ay sonra yavas yavas hafif kg lerle leg ex lara başladım
    7.aydan sonra bacak çalısmalarına kaldıgım yerden devam ediyorum,
    Sağ bacagım sola göre baya büyük benim,dogal olarak sağ tarafı daha cok kullandım,bu 8 ay boyunca
    Vastus lateralis bacagın dıs kısmı sanırım,
    Leg ex daha çok vastus medialis e vuruyor
    Vastus lateralis için thigh abductor yavas ve nizami yaparsan faydasını göreceğini düşünüyorum,
    Çünkü bir süre daha belirttiğin gibi Squat ve leg press ler yapamayacaksın ,
    benim hem lastus lateralis de hemde lastus medialis de simetri ve hacim sorunu var sağ bacagıma göre ,
    Sen gene şanslısın, :)

Reddie bunu beğendi.
  3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    eyvallah extension zaten yapiyorum, thigh abductor makinesi malesef yok tam tersi var ama o yok :)

4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Leg ex baya yardımcı olacaktır ,
    leg ex vastus lateralis e hemde vastus medialise de vuruyor ,
    artı flex kullanabilirsin,
    Artı Flex
    Glukozamin sülfat, hyaluronik asit glikozaminoglikanların (GAG) biyosentezini stimüle eder.
    Kemik, eklem ve ligament yapısında bulunur ve kıkırdağın önemli bileşiklerinin oluşumunda
    rol alır. Kıkırdağa kükürt girişini sağlar.

Dejenerafi eklem hastalıklarında kıkırdak
    yıkımıyla azalan kondroitin sülfatın takviye edilmesi ile kıkırdağın esnekliği devam eder.
    MSM (metilsülfonilmetan) artritin dahil olduğu çeşitli kas ve eklem hastalıklarıyla ağrı
    ve enflamasyonu giderir.

Araştırmalar MSM'nin anti-enflamatuar ve anti oksidan
    mekanızmasını kanıtlamıştır.
    Hyaluronik asit, yüksek su tutma özelliği ile doku hidrasyonu, kayganlık ve hücre
    fonksyonlarında önemli rol alır.

İkinci önemli özelliği ise dorğudan kan dolaşımı
    olmayan kıkırdaktan atıkların çıkarılması ve besin girişinin sağlanmasıdır.
    Flexicol Kondroitin, Kolajen, Boron Glisinat, Boswellia Serrata Ekstresi, anti oksidan
    özelliği bulunan Üzüm Çekirdeği Ekstresi, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği olan
    Beyaz Söğüt Kabuğu Ekstresi ve tüm doğal eklem bakım maddelerini içeren özel bir karışımdır.

ARTI-Flex, eklem fonksyonlarının sağlıklı sürdürülebilmesi ve sağlıklı bir kemik yapısı
    için önemli olan Ester-C, Magnezyum, Çinko, Bakır, Manganez, Mobibden gibi temel vitamin
    ve mineral içermektedir.

Kullanım Önerisi :
    En etkin sonuç için 6-8 hafta boyunca 4 tablet alınız ve daha sonra 2 tablete düşürünüz veya sağlık uzmanlarının tavsiye ettiği şekilde kullanınız.

İçeriği Her dört tablete:
    Glukozamin Sülfat: 1500 mg
    MSM: 1500 mg
    Hyaluronik Asit: 100 mg
    Ester-C: 100 mg
    Artı-Flex

Magnezyum: 200 mg
    Çinko: 15 mg
    Bakır: 500 mcg
    Manganez: 5 mg
    Molibden: 220 mcg
    FlexicolTM Özel Karışımı: 645 mg
    Kondroitin, Kolajen, Boron Glisinat, Boswellia Serrata Ekstresi (Bosvelin), Beyaz Söğüt

Kaynak:http://www.bitkisel.gen.tr/urundetayi.net?urun=23916

lucianno ve Reddie bunu beğendi.
  5. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Koşuyolu Hastahanesinde Kinesiotaping uzmanı Fizyoterapist Nilüfer hanımdan kinesiotaping tedavisi almanı öneririm. Geri kalmış kas grubuna haftada 1 en az 2 ay süre ile özel elastik kinesiotaping bantları bandajlama yapılacak ve gün içinde herhangi bir hareketin ile söz konusu kasların sürekli çalışacak. Uzman görevlilerin (ki Nilüfer hanımdan başka 3 kişi daha bu konuda uzman) geri kalmış bölgeye yaptığı taping gün içerisinde söz konusu kasa sürekli sinyal göndererek ekstra çalışmasını sağlıyor. Geri kalmış kas grupları ve post-operatif durumlarda kinesiotaping agresif bir tedavi ve yöntemi çabuk sonuç veriyor.

Uzman kişiler önce kaslarındaki atrofi miktarını ölçerler ve sonra uygun tedaviye başlarlar. Ayrıca sana uygun çalışma şekillerini de sana özel olarak ayarlarlar.

glory ve Reddie bunu beğendi.
  6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
  7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    burakula, bilgiler icin tesekkurler ancak ben glucosamine sulfatin yararina inanmiyorum kemikte olabilir ama, sayısız doku zedelenmesi ve mikro-makro kiriktan sonra eski sporumdan farkettigim kikirdak ve bag dokusanirim insan bunyesinin zayif noktasi zira cok cok zor iyilesiyor :) tavsiyelerini de gozeterek birazdan kafayi toparliyip adam akilli bir bacak programi yazacagim,

bozok hocam bahsettiginiz departman calistigim kurumun hastanesinde var ilk firsatta kontrole gidecegim, ayrica diz baglarinin kuvvetini direncini olcen degisik bir cihaz daha varmis ona da girerim buyuk ihtimalle. tıbbi bilgiler icin tekrar tesekkur ederim ve tabii ki idmanlara devam :)

selamlar saygilar

8. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Hazır konusu açılmışken,
    Simetri sorunlarında bir süre bar yerine dumbella yapılan çalışmalar uygunmudur
    Örneğin bacak için barbell squat yerine dumb squat?
    Barbell curl yerine dumb curl gibi ?
    Muadil Vucüt geliştirme Sitelerinde Yöneticileri tarafından yazılmıs buna benzer bilgilere rastladım,
    Simetri sorunlarında Bir süre barbell yerine dambell kullanılmasının simetri sorunlarına az veya çok etkisinin kanıtlandıgını okudum
    Ve Makinelerde örneğin leg press veya leg ex da bacakların tek tek çalıştırılması salık verilmiş sağ bacak 12 tekrarsa sol da 12 tekrar gibi .

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    burakula01 aynı konuyu bende flexonline'da phil heath ve başka bir kaç yabancı kaynaktan duyuyorum buaralar..simetri için bar yerine dumbbell diye..

burakula01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş