artık yeter lütfen bi çözüm bulalım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve defkhan17 tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaslar ben 121 kilodan 89 kiloya düştüm 9-10 ayda ve artık kilo vermem zorlaştı

Sabah kahvaltımı : 1 adet haslanmıs yumurta beyazı , 5 zeytin , 2 dilim çavdar ekmegi , 2 parmak genişliginde light peynir , ve domatez salatalık

Öglen : Evde olmuyorum ve açıkmıyorumda .

Akşam 8-9 gibi : 1 tabak bulgur pilavı ve 1 kase yogurt

NOT : ÖGLEN AÇIKMIYORUM OYUZDEN YEMEK YEMIYORUM
    KİLO : 89
    BOY : 185
    HEDEFİM 75 NASIL İNİCEM YARDIMCI OLUN

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Biraz moral bozucam. Kalori aliminiz cok dusuk. Oglen yemegide yemediginiz icin %90 metabolizmanizi yavaslatmissiniz ve yag yakiminiz durmus. Vucudunuz kitlik durumuna gecip savunmada yapiyor. Yediklerinizi yakmak yerine depoluyor. Antreman yapsaydiniz acikirdiniz. Antreman yapmadiginiz icin kas kaybida olmustur. Yag yakimini buda yavaslatmistir.

Acilen!

Almaniz gereken kaloriyi hesaplayin. Fatsecret programini kullanabilirsiniz.
    Mutlaka 3 ögun yiyin. Korktugunuz yemekleri yaglayip soslamadikca ne kadar az kaloriye sahip olduklarina fatsecreti yukletince goreceksiniz.
    Agirlik antremani yapin ve yediginiz protein miktarinizi arttirin.kaslarinizi boyle korursunuz.
    Kardio yapin.metabolizmanizi hizlandirip yag yakimini kolaylastirirsiniz.
    Sabirli ve istikrarli olun.bu cabuk sonuclar alinacak bir yol degil. Kilo alim ve veriminde hizli olan sey sagliksizdir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Abicim ögle yemegınde ne yiyebilirim mesela ?

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bulgur+tavuk izgara,hindi de olur.
    Aksamda bulgur yerine salata yiyebilirsin.yine oglen ve aksam fasulye,nohut,mercimek gibi baklagiller tuketebilirsin. Sabah yumurta sayini min 2 tam yumurta yap. Kaslarini koruyacak protein almiyorsun.lifli bile beslenmiyorsun,kesin kabizsindir suan. Beslenmen cok yanlis.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    yok abim kabız degilim saglam motor :)

6. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İnsanların kilo verirken yanıldığı nokta bu maalesef. Az yemek değil sağlıklı yemek önemli.

defkhan17 bunu beğendi.
  7. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Artık ögle yemegide yiyorum fakat benım hergün hindi ve tavuk alcak durumum yok ton balıgı felan hani sıkıntı be abi :)

8. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kas yıkımını engellemeniz için gün içinde ihtiyacınız olan protein miktarını almanız gerekir. (Antrenman günlerinde bu biraz daha artabilir) Her gün olmasa bile bütçene göre tüketmeye çalış. Kahvaltılık olmayan lor peyniri tüketebilirsin yine biraz yağ içeriyor.

9. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    ben yagsız tuzsuz lor peyniri tuketıyorum abi 100 gr

10. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Acilen doktora git tiroid tahlillerini ve ayriyetten kolesterol vs degerine baktir. Sen beslenme duzeninle zaten yavaslatmissin metabolizmani. Ama soru su: seni 117 kgye cikaran neydi? Eger hormonal bir rahatsizliksa tedaviyle hem bunun onune gecersin, hem de zayiflarsin.

11. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    beenii 121 kiloya çıkaran şeyy aşııırııı coook yemek yiyodum vee evdenn hiçç cıkmıyodumm aşıııırııı cook yemek yiyodum ve devamlı bilgisayarın basındaydım sabaha kadar bilgisayarda oyun oynardım ve yemek yerdim gecelerii sabaha kadar

12. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Sen yine de gorun. Zaten fatsecret kullanamazsin, uyari verir sistem acilmaz. Doktora git yazar. Sonra hemen bir diyet programi yap ve spora basla.

13. defkhan17

defkhan17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    SABAH : 1 adet haslanmıs yumurta beyazı , 2 dilim çavdar ekmegi , 5 zeytın , 2 parmak genişliginde light peynir , domatez salatalık ve 1 bardak şekersiz çay

öglen : 1 kaseye 5 yemek kasıgı nestle nesfit koyuyorum ve 3 yemek kasıgı yarım yaglı yogurt koyuyorum ve yanına 100 gr lor peyniri

akşam : kaç çeşit yemek varsa orta boy bir tabaga hepsinden 2 şer kaşık koyuyorum , ( makarna , pirinç pilavı , mantı , yemeklleri haric ) ve 1 kasede yogurt yiyorum

Kötümü sizce ?
    - HER GÜN TAVUK - HİNDİ - TONBALIGI TÜRÜ ŞEYLER ALCAK DURUMUM YOK ,

14. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Nesfit yerine yulaf ezmesi ye, nesfit misir sanirim, uzk dur misirdan. Kahvalti ve ogle yemegi arasi bir avuc findik-fistik ye, ogle aksam arasi yine bir kase yulaf ezmesi ve sut(istegine bagli), yatmadan once de bir bardak sut ekle programina. Ne kadar sik ve az yersen o kadar hizli acikirsin bu da metabolizmanin hizlandiginin bir belirtisi. Diyet diye kendinizi kitliga sokarsaniz vucut da stok yapar. Az yiyin sik yiyin.

Sayfayı Paylaş