Artık yağ yakamıyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Mohicans tarafından 4 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mohicans

Mohicans Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Başlangıç(7hafta önce)
    Boy 1.76
    Kilo 79
    Bel 96

Şu an

Boy 1,76
    Kilo 75
    Bel 88cm

Gelişmeleri ilk 3 hafta içinde kaydettim 4 haftadan beri kilom da belim de aynı seviyede.Farklı yaptığım hiçbir şey yok.

Günde 1200kalori aldım ve her gün 20-25dk ip atladım.Bunu yaptığım için şu an kendime çok kızıyorum sanırım vücüdum kendini korumaya aldı.

Şu 2 hafta içinde lys sınavlarım var ve bu sınavlardan bir ay sonra yazlığa gidicem arkadaşlara alay konusu olmamak için bu kadar sıkı bir diyet uyguladım ve geri tepti.

Bu konuyla ilgili başlıkları okudum fakat kafamda kesin bir şey oluşmadı ve konuyu açtım.

3-4 gün 2000-2200 kaloriyi aşmadan beslenip metabolizmamı şaşırtmayı deneyeceğim bu mantıklı mı? Kimisi diyor bu metabolizmayı 1 ayda zor hızlandırırsın.Yoksa bir diyetisyene mi gitmeliyim? Diyetisyene bu iki hafta içinde gidemem 2 haftayı da çöpe atmak istemiyorum.

Sizce nasıl bi yol tercih etmeliyim? Sınav konusunda sıkıntım yok fakat uyku düzenim çok kötü bunun da ciddi bir etkisi olabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    o 2000 kalori muhtemelen en baştan beri alman gereken miktardaydı 2000 kaloriyle devam et 1 ay acele etmeye gerek yok 2 3 haftada birşey gözlemleyememen normal ayrıca

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Eğer büyüme-gelişme çağıdaysan 1200 kalori kabul edebileceğimiz bir şey değil.
    Uzun dönem açlıkta oluşan metabolik cevap ile düşük kalorili diyetlerde oluşan metabolik cevap benzerdir aslında. Bir süre sonra vücut kendini koruma altına alır ve dinlenme metabolik hızı düşürür. Ayrıca düşük kalorili diyetlerde başlarda su kaybı fazladır çünkü daha az besin tüketimi ile daha az sodyum alınır ve glikojen depoları azalır vs.
    Metabolizmayı şaşırtmak için 2000-2200 kaloriye çıkıp kademeli azaltma yoluna gidebilirsin bu etkili olur ama sabırlı olman gerekir. 2000 kalori ile başlayıp fiziksel aktiviteni, su ve sebze meyve, posa tüketimini artırıp kaloride %10 düşüşler yapman en sağlıklısı olacaktır. Bir süre bekleyip bir diyet polikliniğine başvurup diyetisyen ile görüşmen çok daha iyi olacaktır.

Sayfayı Paylaş