Arnold gibi olmamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alaattinin Kafa Lambası tarafından 23 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Alaattinin Kafa Lambası

Alaattinin Kafa Lambası Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar selamlar.

2 aydır vücut geliştirme antrenmanlarına katılıyorum. Yürüyüş, eliptik bisiklet, mekik ve çeşitli kültür fizik hareketleri ile başlayıp klasik ağırlık çalışmaları ile sonlandırdığım bir çalışma planım var.

Haftanın en az 4 günü ortalama 2-2,5 saat vaktimi alıyor. Bunun dışında bisiklet, doğa yürüyüşü ve şnorkelle yüzme ile ilgileniyorum.

Benim derdim Arnold gibi (tabiri caizse ayı gibi) olmamak. 183 cm boy, 103 kiloyum. Derdim 15 kilodan kurtulup "amele kaslı" yani doğal atletik bir görünüme kavuşmak. Salonda yapılan kaslar bana çok yapay geliyor. Zaten ettiğim sohbetlerden anladığım kadarıyla bıraktıktan birkaç ay sonra hızla sönüyormuş. Derdim "şişik" "kaslı" "ürkütücü" "güçlü" görünmek değil. Öyle Brad Pitt gibi ince, baklava kaslı bir şey de istemiyorum. Doğal olsun, az olsun yeter.

Çalışmaları 2 aydır aksatmadan sürdürüyorum. Bu arada beslenmeme de dikkat ediyorum. 2 aydır tartıda herhangi bir azalma yok fakat vücudum sanki toparladı. Yalnız omuz ve kollarda şişme olmaya başladı. Arnold tarzı şişmeden bahsediyorum. Oysa benim derdim başta da ifade ettiğim gibi "incelmek". Öyle ahım şahım ağırlıkla çalışmıyorum. Herhangi bir takviye almıyorum. Diyetim hımır hımır protein tüketilen bir diyet değil.

Umarım konuyu yeterince açık ifade edebilmişimdir.

Ne yazık ki yaşadığım bölgede step, aerobik veya crossfit tarzı sporlar sunulmuyor. 60 bin nüfuslu bir ilçede yaklaşık 10 tane salon var. Hepsi birbirinin aynı.

Bana verdiğim bilgiler ışığında çeşitli önerilerde bulunursanız çok memnun olurum.

Selamlar

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer Dünyadaki istisnalardan birisi değilsen, Arnold gibi istesen de olamazsın. Hatta Arnold ın yarı estetiği bile istesen de olamazsın. 20 yıl çalışsan, iyi beslensen, steorid alsan ve genetiğin çok düzgün olsa..belki..
    Yani korkmadan sporunu yap. Zaten öyle ya da ona yakın bir şey olamayacaksın, çok istesen bile.

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    507
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık çalışarak kiloları verince 70-80 kg ın üstüne yağsız olarak kolay kolay çıkamazsınız. Öyle olunca da arnolda yaklaşmak bile mümkün olmayacaktır. Siz şişmişim deseniz de kilo verince orantılı bir şekilde olacak ve abes durmayacaktır. Tartı da değişim olmaması da tamamen beslenmeyle alakalı :)

4. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda gördüğünüz Arnold ve benzeri sporcular bizler gibi normal beslenme ve idman yapan kişiler değil, stereoid denilen kas yapıcı ilaçlar kullanıyorlar. Doğal yolla çalışarak zaten o şekle gelmek mümkün değil.

5. Alaattinin Kafa Lambası

Alaattinin Kafa Lambası Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamam hacılar içime su serptiniz. antalya'da yaşadığım için sahilde salonda çalışmış, tepeden tırnağa ağdalı tipler görüyorum. aman arkadaş. her şeyin normali güzel.

6. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Ben de Arnold gibi olmamak için uğraşıyorum ama elimde değil. Biraz ağırlık kaldırınca Arnold gibi oluyorum. Keşke Arnold gibi olmasam.

lawlis, doxux, Msamet ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de bu spora amele vucudu icin basladim kiloluydum ve kilo verip dogal bir gorunum olan amele vucuduna erismeye calisirken bir baktim ipin ucu kacmis kapilardan gecemiyorum. Gogusler desen hak getire tshirt bulamadigim icin ozel diktiriyorum. Internetten arastirdim yuksek tekrar yaparak kaslarimi yikip arnold vucudundan justin bieber vucuduna evrilecegim. Ne de olsa isin dogali makbul. Ne oyle dag gibi bicepsler? Bu arada toz da kullandim sisirdigi dogru sakin toz icmeyin.

-hitman- ve igormami bunu beğendi.
  8. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    ben de powerlifting yapıyordum. ama öyle böyle değil. günde 5000 ve fazlası kalori bile alıyordum. bir gün bir arkadaşla high five yapalım dedik adamın orta parmağından omzuna kadar bütün kemikleri kırıldı. tabi sonra çok büyük vicdan azabı...

OKR bunu beğendi.
  9. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Sana verilecek cevap çok uzun dostum

Doğal olarak zaten geleceğin nokta amele kasının bir tık üstüdür.

Sayfayı Paylaş