Arkadaslar nolur yardım edin

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Paul_ tarafından 30 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Aylardır hatta 1 senedir internette okumadığım yazı kalmadı su yiyecek su kadar kalori bu yiyecek su kadar kalori ama 1 senede 1 kilo aldım...

Artık makale okumaktan biseyler denemekten bunaldım, Shake falan hicbisey hakkındada bilgim yok

Maddi durumumda yeterli degil maalesef...

Nasıl kilo alabilirim ? Ucuz ve yuksek kalorili neler var ? Hazır gıda olabilir yada evde kendim yapabileceğim Shake tarzı...

En sonunda size danışmaya karar verdim herhalde sizden baska bana yardımcı olacak kisi yok. Cevaplarınızı bekliyorum bu konu hakkında bilgili yada tecrübeli abilerim kardeşlerimden
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2016 ---
    Aklımda su var bimden fıstık ezmesi alayım gunde 10 kasık yiyeyim, gunde 1 kutu sut iceyim birde 1 paket makarna tüketeyim. Faydalı olur mu nasıl bir yol izlemem gerek ?

Duzenli öğün olarak yiyebilecegim fırsatım ve durumumda mevcut degil...

2. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    1 yılda bir kilo çok az kardeşim. Sabahları asıl yulafa öğün aralarında fıstık filn tüketmeye çalış makarna pilav filn tüketebilirsin gün içinde. Günde 4 5 ana öğün yemek yemeye çalış. Forumda bir sürü konu var böyle aslında bir baksan yeterli olacakdır. BU ARADA İNTERNETTE OKUDUNDA ACİBA UYGULADIN MI ?

Paul_ bunu beğendi.
  3. Muzaffer Bayraktar

Muzaffer Bayraktar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    sabahları asıl yulafa demişsin de ben de zayıflamaya çalışıyorum ama sabahları yulaf ezmesi yiyorum 50gr zayıflamama engel mi olur aklıma takıldı şimdi kilo almak isteyen birisine söyleyince

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Boyunuz kilonuz ne? Su anda kac kalori tuketiyorsunuz? Makro oranlariniz nasil? Uyguladiginiz beslenme programk ne? Antreman programiniz nedir?

Bu konularda bilgi verirseniz yardimxi olunur

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paul_ bunu beğendi.
  5. Altindasm

Altindasm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Olmaz aksine güzel olur, tok tutar. Günlük kalorine dikkat ettiğin sürece verirsin.

6. Muzaffer Bayraktar

Muzaffer Bayraktar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    evet tok tuttuğu gerçekten doğru iki gündür yulaf ezmesiyle kahvaltı yapıyordum yanında yumurta da yiyordum bugün sadece yulaf ezmesi fazla bile geldi diyebilirim internette zayıflamaya yardımcı olduğu da yazıyor iyi ki farketmişim böyle biseyi

7. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Me
    Boyum 1.82
    Kilom 65

Antreman haftada uc gun
    - gogus arka kol
    - kol omuz
    - sırt bacak

Sabahları kalkıyorum bi bardak sut iciyorum yarım ekmek arasına patates peynir yumurta koyuyorum

Aksamda ne bulursam onu yiyorum ( makarna yada patates genellikle) bazen yiyemiyorum.

50 tl bi param var ayın 8inde bursum yaticak 400 tl. Neler önerirsiniz ?

Gercekten cok bunaldım artık kardeşler. Yardım edin
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2016 ---
    Sorma kardesim 1 yıl boyunca 1 kilo...

Acikcasi internette bakindim bazılarını uyguladım bazılarına gainer ekliyorlar falan kafam cok karıştı. En temizi size sorayım dedim... Isin garibi zayıf biri olmama ragmen yuksek ağırlıklar kaldırıyorum.

Vücudumu size soyle tarif edeyim biraz biceps var cok cok az gogus. Omuzlar genetik olarak geniş. Ama kemikler belli oluyor...

8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bunalacak bir sey yok. Cevabindan beslenme ile ilgili temel konulari bilmedigin gibi bir fikre kapildim.

Senin gainera falan degil, sporcu beslenmesinin nasil yapildigini ogrenmen lazim.

Duzenli bir beslenme ve spor olmadan ideal kilona gelemezsin.

Imzamdaki beslenme ile ilgili linke tiklayip okursan ve uygularsan basarili olursun. Uygulamazsan basarisiz olursun.

Bu kadar basit.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paul_ ve Jacques Reverdi bunu beğendi.
  9. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    anladığım kadarıyla öğrencisin. hiç gerek yok gainera toza supplemente falan (maddi imkanlardan dolayı). Yukarıda soyut olarak güzel cevaplar verilmiş ben sana somut bir örnek vereyim elindeki bütceyle en mantıklı nasıl olacağıyla ilgili. (kilonu yaptığın antrenmanı vs bilmiyoruz ama)

100 Gr Yulaf (1,18 TL)
    4 Tane Yumurta (tam) (1.2 TL)
    200 gr tam yağlı yoğurt ( 1 TL)
    50 gr zeytinyağı (1 TL)
    600 gr tavuk göğüsü (pişmemiş ölçüsü) (5,5 TL)
    500 gr bulgur (pişmemiş ölçüsü) (2 TL)
    50 gr badem (2.5 TL)

Toplamda : 13,38 TL * 30 =401.4 TL aylık.

Toplamda : 3895 Kalori
    124 gr yağ
    436 gr karbonhidrat (sadece 23. gr'I şekerdir bu da yoğurttan gelen laktoz. gerisi kompleks.)
    252 gr protein.

Salata, sos vs yan malzemelerle birlikte 4000 kalorilik bir besin tablosu. bu saydıklarımı gün içinde ister 3 ister 4 ister 5 öğünde tüketerek bir günde bunları alırsın. Bu sadece bir örnektir ama tozlara vs. para vermeden önce bir göz atarsan iyi olur.

Son düzenleme: 30 Ağustos 2016
    ujohnz ve Paul_ bunu beğendi.
  10. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Gunluk
    Gunluk 4 bin kalori ayda kac kilo yapar sizce

11. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    1 kilo almak icin 7bin kalor fazla beslenmen lazim. gunluk 4bin kalori beslendin diyelim ki. 2500 kalori bazal metabolizma hizin ve gun icindeki faaliyetlerin. 500 kaloriye de spor yaptin. toplam 3000. yani gunde 1000 kalori fazla beslendin. ayda 30bin yapar. 30/7=4 kilo alirsin.

bu bir ornek kendin de hesaplayabilirsin.

Paul_ bunu beğendi.
  12. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    sadedce baklava yiyerek bile zayıflayabilirsiniz.yulaf oldukça sağlıklı bir besindir siz kontrollü kullandığınız sürece sorun olmaz ancak ben bulk döneminde günde 100 150 gram içerdiği yüksek karb.dan dolayı alırım.herkes hedefine göre yiyor

13. 0124h

0124h Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum kilo almaya calisarak hata yapiyosun hazir definasyonlu bi vucudun var bulk donemin vs olmiyacak vucudun sadece kas yapicak ve kaslarin ne seviyefe olursa olsun parcali olucak vucudunda eger kilo alirsan sokakta gecen ahmet abi gibi olur iceriden yapmaya calistigin kasi cikarmak icinde diyet iskencesini cekersin sana tavsiyem kardiyo yapma agirlik antrenmanlarina yonel tavuk gogsu cokta pahali degil cokt zordaysan al 1kg hergun 150 ser gram hasla ye sporunu yap derslerine calis abicim.

Paul_ bunu beğendi.
  14. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Cevaplarınız icin cok teşekkürler abiler/kardeşler beğenmeyi unuttuğum olduysa kusura bakmayın.

Spor yapıyorum gunluk olarak biraz şişme var ama cok belli olmuyor. Boyuma gore ideal Kilolu olsam 4-5 kat daha fazla belli olacağını ve daha guzel bir goruntu olacağını dusunuyorum...

Soyle birsey yapıyorum bu programla
    Ne kadar kalori alırım ? Ve faydası zararı nedir ?

Sabah 1 tam ekmek peynir domates durumu

Oglen 2 tabak makarna yada pilav

Ikindi internetten buldugum karışım. ( 100 gram sut 2 su bardağı sut 1 avuç ceviz 1 avuç kuru üzüm ve 1-2 cay bardağı kadar bal 1 adet muz )

Aksam evde ne varsa. Genellikle pilav yemek yada makarna yemek oluyor. 2 tabak yiyorum. ( yanında yarım ekmek )

Gece yatmadan once yine kendi buldugum karışım

1. Ne kadar kalori yapıyor bu tablo ?
    2. Bu tabloya kendim yapabileceğim hızlı yapabileceğim neler ekleyebilirim?

15. Altindasm

Altindasm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Proteini peynirden mi alıyorsun sadece ?

16. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Su bahsettiğim Shake icinde Gunluk yetecek kadar protein var gibi duruyor. Antremanlardan once ve sonra protein tozuda iciyorum..

Gercekten sunu anladım arkadaslar bu isin ucuzuna kacmicaksin dun gece istifra ettim. Artık midem kaldırmıyor maalesef gainer almayı dusunuyorum benim gibi midesi hassas olanlarada tavsiye veriyorum zorlamayın... Simdi baktım 1 bardak gainer 1300 kalori ve bir suru protein içeriyor. Bn bu kaloriyi almak icin midemi bozma durumuna geldim... Gunde uc kez icerim 4 bin kaloriye gelir, yemek falanda derken 5 bin kaloriye yaklaşırım

17. Altindasm

Altindasm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yetmez. Bitkisel protein-hayvansal protein farkını araştırmanı öneririm. Ayrıca günlük en az kilonun 1.8 katı hayvansal protein almalısın. 1,8-2,5 e kadar çıkabilir. İmkanın varsa et yiyebilirsin, yoksa benim gibi tavuk-balık:)
    Gainer almanı tavsiye etmem. İçindeki şeker oranına baktığında anlarsın. Onun yerine bulgur lapası, vb bu tarz ürünler daha iyidir. Kilo alacağım derken göbek çıkarmaya gerek yok

18. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    maalesef hergün tavuk balık imkanımda yok :D en azından 3-4 ay gibi bir süre içerisinde :)

kazandığım para aileme gidiyor zaten ama 400 -500 lira aylık ayırabilirim gibi duruyor . onlada gainer protein tozu ve ufak gıdalar almayı düşünüyorum zaten çünkü gerçekten dün gece kendime işkence ettiğimi anladım... evdede günlük olarak yemek ve kahvaltımı yiyorum. ufak ufak biriktirdiğim paramda mevcut onunda bir kısmını bu işe ayıracağım gibi duruyor

peki ben şunu sorabilir miyim size gainer ve protein tozları çok mu şeker içeriyor ? yani ben bu şeker gibi zararlı gıdaları bulk dönemi bittikten sonra kardiyo yaparak eritmem zor mu olur ?

Sayfayı Paylaş