Arkadaslar bi kac tane sorum olucak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kunefeyemekun tarafından 8 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kunefeyemekun

Kunefeyemekun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    5 gundur evde calisiyorum hic dinlenme vermedim o yuzden heryerim agriyor ozellikle belim size bi kac tane sorum olucak

1-1 günde toplam kaç set yapilmali
    2- kac gun antreman yapilmali
    3-setler arasi , hareketler arasi , bolgeler arasi ne kadar dinlenme olmali
    4-1 günde tüm kas gruplarinimi calistirmali yoksa günlere mi ayirmaliyiz (örnek 1.gun kol-gogus, 2.gun omuz triceps gibi)
    5- 1 gunde toplam kac saat calisilmali (bolge arasi dinle vb dahil mi )

2. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    1) Tamamen sana kalmış ve beslenmene ve hissiyatına göre sekillendirmen gerek bir şey ama cok çalışmak cok kas demek değildir optimum set sayısını kendin bulman gerek. Kas ağrıların cok fazlaysa ve uyandığında dayak yemiş gibi kalkıyorsan fazla setli çalışıp dinlenmiyorsun demek oluyor

2) Haftada 3 gün antrenman 4 gün dinlenme vermek daha mantıklı bence pazartesi çarşamba ve cuma anterenman yapıp 4 gün dinlenmek gelişim için daha mantıklı olur. Tabii ki bu full body vb. sistemler yaptığında geçerli olur. Zaten evde çalışıyorsan yapacağın hareketler kısıtlı olacağından full body yapmak daha mantıklı

3)60-90 sn arası dinlenmek ideal olacaktır seni zorlayan hareketlerde 90sn'e yakın zorlamayan hareketlerde ise 60sn'e yakın dinlenmen iyi olacaktır.

4)2. Maddede cevabını verdim

5) 1 saat ile 1.30 saat arasında olmalı ancak 1 saate yakın yapmak senin için daha iyi olur
    Saygılar

Sayfayı Paylaş