Arkadaşlar Yeni Başlıyorum Aklım Karışık

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byoaknx tarafından 28 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar herkeze benim aklımda çok kafamı kurcalayan bir kaç soru var. Boy 1.82 / kilo 68

1-) Arkadşalar spor salonuna yazılmayı planlıyorum bir kaç gün sonra ama çoğu insan sadece spor salonu ile kilo alamzsın diyor karbonhidrat ve protein tozları olmalı diyor siz ne düşünüyorsunuz
    2-)arkadaşlar sanki midem küçük 1 tabakta doyorum eskiden çok sık beslenirken şuan kesildiğimi hisediyorum iştahım nasıl açılır
    3-)arkadşalar korbanhidrat tozu almayı planlıyorumda 3kg 120 tl gibi bir fiyatı var pahalı gibi ve 15 günlük ğrenciyim şuan işsizim bir ayda 6 kilo oda 250 lira demek siz ne öneririsiniz
    4-)bide ben yeterince vitamin minarelleri yemeklerden karşılıyamıorum bende internete şu ürünü gördüm almayı planlıyorum Hardline Vitamin Mineral 20 kapsül sizce almalımıım yararı olurmu

2. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    fazla kilo problemin olmaması bana göre avantajın

1)Bana göre bu iş protein tozu olmadan çok zor fakat ilk 3 ay vücudu spora alıştırıp ondan sonra toz kullanmanı öneririm
    2-)İştah açmak için çikolata gibi şeyler deneyebilirsin tatlı şeylerden bahsediyorum
    3-)kilo almak için şunu yapabilirsin akşamları yoğurdun içine ceviz üzerinede bal döküp yiyebilirsin ben böyle halletmiştim
    4-)Bence gerek yok ama yinede sen bilirsin internetten vitamin yönünden zengin besinleri araştırıp onları tüketerek vitamin ve mineral sorununu çözmeni öneririm

3. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anladım cevabıız için teşekür ederim "3-)kilo almak için şunu yapabilirsin akşamları yoğurdun içine ceviz üzerinede bal döküp yiyebilirsin ben böyle halletmiştim" demişsiniz bunun tarfini biraz daha açarmısınız ?

4. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bir tabağa önce yoğurt sonra cevizleri elinle ufak parçalara ayırıp yoğurdun içine atıcaksın karıştırıcaksın sonra üzerinede bal dökeceksin
    bir de ayriyetten 1 bardak sıcak sütün içine damak çikolata gibi çikolatalardan alıp atabilirsin sıcak çikolata gibi yapabilirsin bunlar şekerli şeyler birde karbonhidrat olarak bol bol makarna esmer pirinç yemeni tavsiye ederim

5. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anladım bu önerilerinizi mutlaka dikkate alacam spaggeti makarna yemeyi çok seviyorum salçalı 2-3 günde bir yesem olurmu kilo aldırırmı acaba ?

6. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    2-3 günde bir değil ben kilo almaya çalıştığım dönemlerde her gün yiyordum makarna sonuçta çok pahalı bir şey değil

7. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben hergün almayı düşündüm annem hergün makarnamı yiyilir vs gibi cümleler krumaya başladı :) bide bu yoğur bal ceviz ve 1bardak süt damak çikolata karışmlarını her gece yatmadan öncemi aliyim ?

8. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    anladım sen yinede annenin kalbini kırma boşver ama sık sık yemeye bak :) evet yatmadan önce her gece alırsan kilo da alırsın

9. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim . bide sizce spor salonuna başlmamlımıyım kilo almak için mutlaka ?

10. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    şimdi sana söylediklerimi spor salonuna gitmeden yaparsan kilo alırsın fakat göbek yaparsın çirkin bir görüntün olur ama spor salonuna gidip yaparsan vücut şeklin bozulmadan kilo alırsın

11. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocamm işin açıkçasını sylmek gerekirse ben yüz kısımıntan kilo almak istiyorum kilo alınca yüz kısmına etkisi olurmu ?

12. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    olur tabii ki

13. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam yordum sizi son sorum 1 bardak sütü kaynatıp içine damak atacam süt kaynatıldığında vitaminin öldüğü sadece beyaz bir sıvıya dönüştüğü söyleniyor sizce ? birde hocam sütün için şu marketlerde satılan nesquik çikolata tozlarından katsam olurmu ?

14. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    olabilir nesquik de katabilirsin şimdi bak sen sütü orada kilo almak için içiyorsun önemli olan orada çikolatadan veya o nesquikden alacağın şekerdir sütü başka zamanlarda soğuk da içebilirsin farketmez vitamin olayını pek bilmiyorum yani ben 3-4 yıl önce parmak kadarken gündüz soğuk süt içiyordum vitamin alıyordum gece yatmadan önce kilo almak için çikolata atıp alıyordum şimdi bu haldeyim inanıp başarabilirsin imkansız diye birşeyin olmadığını düşünüyorum.

15. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    anladım hocam teşekür ettim siz çiolata diyince aklıma geldi gece 1 bardak soğuk süte nesquik katsa içsem hem kemik gelişimine faydası olur yani hem süttün vitaminden yararlanmak hem nesquik 1 taşta iki kuş siz nasıl almamı önerirsiniz

16. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    olur öyle de yapabilirsin farketmez ben soğuk içince bademciklerim şişiyordu o yüzden öyle yapıyordum daha doğrusu sen soğuk da içebilirsin :)

17. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ettim hocam bilgilerin ile aydınlatığın için

18. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Rica ederim kardeşim iyi çalışmalar dilerim

19. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Mass gainer bana göre en saçma supplement serisidir.Kilo almak istiyorsan yiyeceksin abi , önce beslenmeni güzel tutacaksın , yeterli gelmedi mi ki bence gelir ondan sonra gainer kullanmaya başlarsın.Günlük yaktığın kaloriyi hesapla , aldığın kaloriyi de yaltığından 300 400 fazla tutmaya çalış ( tabi ki çikolata,cips vs. İşlenmiş gıdalarla değil , aksi takdirde kilo alamazsın alabildiğin kilolar bel bolgende toplanır sonrada diyet mecburiyetinde kalırsın.) Spor yapmadan kilo alırsan sadece kilo almış olursun , yaparak alırsan sana hayatta çok şey katar emin ol.

20. crossblood

crossblood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba.. kilo alma işi cevizle balla, sutun içine çikolata katmakla olucak işler değil..öncelikle gunluk kalori ihtiyacını bilmen gerek ve bu kalorinin ustune abartmadan çıkmalısın.kalori hesabında kilonun 1.5 -2 katı protein(et, yumurta, balık,whey,peynir ,sut) 1 katı yağ (kuruyemiş, zeytin yağı,balık yağı,keten tohum yağı) ve geri kalanda karbonhidrat almalısın ister gainer kullan ister ekmek makarna yulaf ,sana kalmış...(glisemik indeksi duşuk olan tercih sebebidir). Duzenli beslenme bu işin temelidir.Başarılar.

Sayfayı Paylaş