Arkadaşlar lütfen yardım bench press kilo artışı hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Timur12 tarafından 7 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar ben 1.73 boyunda 75 kilo ve 17 yaşındayım.Daha önceleri vg ile uğraşmışlığım oldu ama kısa süreli.bir süre crossfit yaptım.benim amacım kasları büyütmek olduğu kadarda işlevsel yönden geliştirmek.Biraz crossfit mantığıyla düşünüyorum ve genellikle compound hareketler yapıyorum.Programımdan kısaca bahsetmek gerekirse itiş çekiş şeklinde haftada 4 gün gidiyorum ve 2 compound 1 izole hareket şeklinde giriyorum.Örnek olarak itiş gününde bench press ardından patlamalı bir dips giriyorum son olarakta izole olarak triceps çalıştırıyorum.Ve bunu haftada 2 defa yapıyorum.Gelelim sorunuma.Bench press te 70 kiloda tıkandım normalde en kötü ihtimal 2 haftada bir arttırırdım ağırlığı ama şuan yerimde sayıyorum.sporda daha 2.ayım vücudumun kolay adapte olması gerekir oysaki.
    Çalışma biçimimi deiştirdim 4 set giriyorum piramit şeklinde.
    1.set 55 kilo x 12 tekrar
    2.set 60 kilo x 10 tekrar
    3.set 65 kilo x 8 tekrar
    4.set 70 kilo x 6 tekrar(son tekrarda yardım alıyorum)
    resmen motivasyonum çöktü bunun yüzünden.Daha sonra setler arası kilo farkının çok az olduğunu farkettim ve ilk setlerde tüm glikojen depolarımı boşalttığımdan son sette başarılı bir kaldırış gerçekleştiremediğimi düşünmeye başladım.Ve setler arası 10 ar kilo arttırmaya karar verdim.
    Yani:
    1.set 40 kilo x 12
    2.set 50 kilo x 10
    3.set 60 x 8
    4.set 70 x 6

sizce kilo arttıramama nedenim bu mu?yeni çalışma sistemim işe yararmı?zaten zor ısınan bir yapım var ısınana kadar enerjim bitiyo yani sorun budan kaynaklanıyo olabilir.amacım 100 kiloya kadar çıkmaktı ama bu gidişle zor galiba :((((
    bu arada beslenmem iyi ve ayrıca haftada 2 kere yapıyor olmamdan kaynaklanıyo olabilirmi?
    yani haftada 2 kere bench giriyorum ama altı üstü 2 compund ve 1 izole hareket yapıyorum.yani vücudumun toparlandığını düşünüyorum.
    tavsiye ve yorumlarını bekliyorum teşekkürler ! :)

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Programın değişik, sevdiğim türden biraz eksik ama... Çözüm önerim tabiki kimseyi şaşırtmayacak, malumunuz anabolik hormon arttırımı yoluna gidilmesi yani daha sert bacak antrenmanları. Bu olmazsa strongslift 5x5 programı ile güç kazanabilirsin ne ölüleri dirilttiğini gördüm. Ayrıca powerlifter olursan vücudun çok hantallaşmıyor. Ben hantallaştım malesef goril gibi yürüyorum. Definasyon yapıp bir dahada hacim almamaya karar verdim yani.
    Özet: powerlifting iyidir.

Timur12 bunu beğendi.
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    3-5 arası tekrarlarla çalış ayda bir kez de 1-2 tekrarlık maksimum performans göster. senin vücut ağırlığın için bench press'te 150 kiloya kadar yolu var zamanla gelişirsin merak etme , aralarda platoya vurmak kaçınılmaz bir şey.

Timur12 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş