arkadaşlar bu insanların kolu nasıl boyle gelişiyor ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Raijin tarafından 14 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Raijin

Raijin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben 2 günde bir full body çalışması yapıyorum. kol antremanlarını da eksik etmiyorum fakat bu kollarım bir turlu buyumuyor. tamam sıkınca falan kas cıkıyor ama normal durunca ufak kalıyor kollarım. diğer vucut yerlerim iyi gelişiyor ama bu kollar gelişmiyor. sizce 1 ay boyunca (HER GUN) sadece kol çalışması yapsam kollarım buyurmu ? iyi gelir mi her gun kol çalışmak ?

2. JessePinkman99

JessePinkman99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kolunun büyük durmasını istiyorsan triceps kasına önem vermelisin ve şöyle de bir şey her gün çalışırsan daha hızlı gelişmicek her harekette kollar çalışıyor zaten haftada 1 defa bile çalışsan formunu düzgün yapıyorsan eğer hakkını veriyorsan gelişecektir zaten

3. Raijin

Raijin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    beslenmeme ve uyumaya dıkkat ediyorum. her gün 1 saat de çalışıyorum, kardiyo yapmıyorum kilom olmadıgı ıcın. ama bu boyle giderse artık 2 günde bir 2 ay boyunca full kol çalışıcam :/

4. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Her gün kol çalışmanın daha iyi olacağını sanmıyorum çünkü sende biliyorsundur kaslar dinlenirken gelişir yani JESSEPİNKMAN99 unda dediği gibi formunu düzgün yaparsan gelişir.Ve birde şöyle düşün 1 ay boyunca kol çalıştın ve büyüdü diyelim.Bu seferde kolların dengesiz büyümüş olur. Hareketlerini değiştirmeyi yada ağırlıkları arttırmayı dene.Büyük görünme olayında da , benimde arka kol zayıf kaldığı için biraz sorun vardı ama 'Barbell triceps extension' hareketinde ağırlığı sürekli arttırınca baya olumlu sonuç aldım tavsiye ederim.

5. Raijin

Raijin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hmm ben o dedigin hareketi hiç yapmıyordum bak, programıma onu da eklicem tavsiye için teşekkür ederim :)

noobbuılder21 bunu beğendi.
  6. Burakogutcu

Burakogutcu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Mesela kac hareket yapiyorsun kol da ? Kac set ve kac tekrar bunlari yaz o sekilde daha rahat yardimci olunur sana

7. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Kol için ekstra antrenman yapman prof. düzeyinde değilsen sana bir fayda sağlamayacaktır, çok küçük bir kas grubu. Beslenmeni gözden geçirebilirsin. Ha diğer bölgelerin gelişirken kolların yerinde sayıyorsa bu genetik olabilir. Full body çalışmalarına devam et, antrenman sonlarına kol asistanları ekle. Ama her gün kol çalışmak vs. bunlar gereksiz şeyler.

Sayfayı Paylaş