Arkadaşlar bilgiye ihtiyacım var yardım edin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bystyler tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bystyler

bystyler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim bi sorum olucak ben bir buçuk aydır vücut geliştirme salonuna gidiyorum ve ilk ay herşey güzeldi kollarımın şişkinligini hissediyordum yanmaları hergün hissediyordum ama 2. ayda programım değişti haftada 3 gün gidiyorum yani yaptığım haraketlere göre kolu haftada 1 kez çalışıorm ve kolum gelişmiyor bana göre simdi hergün gittiğimde sanki daha iiyiydi herşey siz ne diyorsunuz bu konu hakkında

2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    İlk aylar gelişim hızlı olur bu zamanla yavaşlar haftada 4 gün gitmeyi deneyin kendinizi zorlayın ağır çalışın ama ölçünüzüde bilin kendinizi sakatlayacağınız ağırlıkların altına girmemeye dikkat edin beslenmenizde ve dinlenmenizde eksiklik olabilir vücut ağırlıgınızın 2 katı protein almaya bakın örn. 60 kg iseniz günde en az 120 gr protein almaya çalışın.

bystyler bunu beğendi.
  3. bystyler

bystyler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    proteinde sıkıntı yok birebir beslenme programına uyuyorum fakat yani haftada 3 gün gidiyorum ve kol mesela 1 gün çalışıorum yani ayda 4 defa kol çalışıorm diyelim hocamız böle çalıştırıyor bu mantıklımı ki

4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Haftanın 3 günü gitmek ilk 1-2 ay için normal. Zaten kas antremanda değil dinlenirken büyür. Yemek ve dinlenmede sıkıntı yoksa o zaman problem antremanda. Bence siz haftanın 4 günü gidin ilk mesajda da söylediğim gibi yaptığınız antremanlarda kaslarınızı iyice hırpalayın kendinizi zorlayın yani biraz. Kol kasları küçük kas grubuna girdiği için kendilerini toparlama süreci daha çabuktur bir göğüs kası gibi ağrısı 4-5 gün sürmeyebilir böyle bir durum varsa bu sizi tedirgin etmesin. Kol programınız nasıl neler çalışıyorsunuz kaç set kaç tekrar çalışıyorsunuz

bystyler bunu beğendi.
  5. bystyler

bystyler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

şuan adlarını bilmiyorum ama 3-4 tane haraket vardı sanırım 4 x 12 yapıyorum consatrse bi haraket var adını doğru yazamadım öyle bi haraket mesela onda 10 kilo beni zorluyor 3-4 tane yapabiliorm onu yapmalımıyım yoksa 8 kilo ile başlayıp 8 ile setimi bitirmelimiyim mesela

6. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğiniz hareketi anladım "concentration curl" faydalı bir harekettir. eğer 10 kg ile 3-4 tane yapabiliyorsanız o ağırlık sizin çalışmamanız gereken bir ağırlık en azından şimdilik :) 8kg ile başlayıp 8 le bitirin bence 2 hafta sonrada 8 le başlayıp son 2 seti 10 kg ile bitirmeye çalışın eğer yine ağır geliyorsa son seti sadece 10 kg ile çalışmayı deneyin.

Sayfayı Paylaş