Arkadaşımın verdiği program.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bu forumda, gerçekten sonuç almış bir kişinin programı. Ben istedim bana verdi. Ona sormadan yayınlıyorum. Yayınlamaya ihtiyac duymamın sebebı bana agır geldı o yuzden. Ismını vermıyorum simdi. Programı bana gore şekillendirmenizi yada dogruysa devam edecegim.

Pazartesi => biceps & triceps & göğüs & karın
    Salı => OFF
    Çarşamba => bacak & kalf & karın & sırt & trapez & omuz
    Perşembe OFF
    Cuma => biceps & triceps & göğüs & karın
    Cumartesi OFF
    Pazar => bacak & kalf & karın & sırt & trapez & omuz

Her bolge ıcın 2 hareket ve 4x12 .
    O yardım sever arkadasa hakaret gıbı olmasın ama cok karısık ve zor bı program. Cok fazla sapmadan bana gore duzenlıyecek var mı ?

Bir de bi soru sormak ıstıyorum cok takıldım.

Bİcepsi haftada 3 gun calışarak, o çalıştığım 3 günde, 6kg dumbell kullanarak, ve o calıstıgım gun 4x12 uygulayarak gelişir mi ? Yani gelişir mi dediğim hızlı gelişir mi beslenmek et agırlıklı, antremandan 1 saat once saat aksam 11 de kaşarlı yumurta tavada . Gelişir mi bicepslerim hızlı ? Diğer bölgeler içindegeçerli ama ben bunu ornek verdim.

2. _PunisheR_

_PunisheR_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu zamanla sizde anlayacaksınızdır. Biraz zaman ayırın bu programa ve kendiniz karar verin ama asla kendinizi kandırmayın vücudunuz için en iyisini yapın.

Son düzenleme: 8 Şubat 2009
  3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

kan mevsimi bu ne acelecilik, bu ne telaş... ne yaptığının farkında mısın? arkadaşından program almışsın, ağır geldiğini söylüyorsun, bicepslerin hemen gelişmesini istiyorsun... bence biraz sakin ve sabırlı olmalısın, vücudundan kısa sürde çok şey bekleme, alamadığında karamsarlığa düşersin ve bu spordan sıkılarak bırakabilirsin bile... bunun olmasını da istemeyiz değil mi?

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Evet haklısın. Benim kafamdaki şu ya yaptıklarım boşa gidiyorsa veya ya yaptıklarım az ise ..

Anlatabıldım mı bugune kadar 20 tane konu actım bununla ılgılı bir kisi tam net cevap vermedı ben onu anlamıyorum iste. Benim duymak istedigim şuydu. "Kan Mevsimi, bu programı 2 ay aksatmadan uygula, hareketleri doğru yap, düzenli beslen, 4x12 bicepslerine haftada 3 kez o 3 gunde 4 set 12 tekrar yada omuza 4 set 12 tekrar yeter." diyen olmadı. Neden demiyorsunuz birseyden mi korkuyorsunuz ben anlamadım. 3 aydır kendimce birşeyler yapıyorum. Emin olun bunu yapacak hırsım var ama yönlendiren olmadığı zaman ya yanlış yapıyorsam ya yaptıklarım boşa gidiyorsa gibi şeyler yüzünden 5 kez program degıstırdım.

3 aydır bunun zaten oruç zamanı 1 ay bosladım sonra arada sırada 1 haftalık boşladım yani toplam 1 ay body yaptım. İlk ölçtüğümde 28 cm idi kollarım şimdi 31.5 olmuş ama bunu gormek bana yetmedi hem aklımda su var ya yanlış yapıyorsam. İşimi şansa bırakmak istemiyorum emin olduğum şeyleri yapmak istiyorum sonuç almak istiyorum. Elimden tutan olmadı. 2-3 kişiye özel mesaj attım cevap verende yok.

Valla tüm içtenliğimle duygularımı döktüm bu yazıda yardımcı olun.

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    kan mevsimi benim sana bi önerim var, fotoğraf ekleme kurallarına uygun olarak farklı açılardan fotoğraflar çektir ve bunları üye fotoları bölümünde yayınla, ölçülerini, beslenme şeklini de eklemeyi unutma. evde mi çalışıyorsun salonda mı çalışıyorsun bunu da belirt. daha sonra da buraya yazdığın şikayetlerini belirt, emin ol sorununun çözümünü bulacaksın.
    konu başlığı açarken de daha açıklayıcı kelimeler seç "arkadaşımın verdiği program" başlığını okuduğumda böyle şey mi olur dedim açmayacaktım bile mesajını, vaktim bol olduğu için okuyayım bi dedim kendi kendime...

vücudunu tanımadan görmeden kimse sana burada 4X12 yap olmazsa 4X10 yap diye yorum yapmaz... sen öncelikle yeni başlayanlar için hazırlanmış programları sabırla uygula bi, toplam 4 ay sürüyor... ondan sonra gelişimine göre buradaki arkadaşların yardımıyla sana yeni bir program hazırlanır.

öyle kafana göre program değiştirme, öncelikle rahatla, yaptıklarım boşa gidiyor kaygısından bi kere kurtul çünkü zırt pırt program değişikliği de yaptıklarının boşa gitmesine sebep olur...

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  6. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

3 aydır kendince birşeyler yapıyorum demişsin heralde salonda çalışmıyorsun.Madem gelişimine bu akdar çok önem veriyorsun çalışacak imkanında var galiba, neden bir salona yazılmıyorsun yada okuyorsan bulunduğun üniverstenin spor akademisine gidip deneyimli bir hocadan yardım almıyorsun? Vücut geliştime demek kasların doğru kasarak yeni kas liflerinin oluşmasını sağlamak ve kas kütlesinin arttırmak demektir.Bunu yapabilmek için 'KİŞİYE ÖZEL' bir program hazırlanması gerekir.Çünkü her insanın genetiği ve kas yapısı farklıdır.Bu işi bilen biriyle konuşmadan kafaya göre hazırlayacağın programlarda mutlaka yanlışlar olacaktır.Öyle olmayacak olsaydı bu spor hocaları niye 4 yıl okul okusunlar değilmi?

7. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Herkese tesekkur ederim deneyimli birisinden program aldim o kisi kendini biliyor :)

İnşallah 3-4 ay sonra üye fotoları bolumunde vucudumu tartıscaz :)

Basarılar dılerım herkese.

8. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Aynen katılıyorum.Belki de her başlıkta en çok tekrarlanan sözler bunlar ama arkadaşlar nedense her seferinde yine basmakalıp şu program iyi,bu program kötü,onda işe yaradı bende de yarar vs vs vs gitmekte.Genetik+Beslenme+Çalışma bu üç kriter kişiden kişiye değişeceğine göre programlar da mutlaka kişiye özel olmalıdır.Sen bir arkadaşınla aynı beslenme ve çalışma programını uygulayabilirsin ama birinin genetiği diğerine göre gelişmeye daha müsaitse tabiki baskın genlere sahip olan kişi daha çabuk gelişecektir.Keza dominant gene sahip olmayan gelişmeyecek diye birşey de yok tabi.Elbet o kişi de azimli olduğu sürece çalışmalarının karşılığını alacaktır.Amacım Kan Mevsimi'ni eleştirmek değil tabiki de ama forumu biraz inceleyecek olursak zaten bu bilgilere dediğim gibi hemen hemen her başlık altında tekrar tekrar değinilmekte.

Sayfayı Paylaş