ARKADAŞLAR MERHABA LÜTFEN HERKEZ OKUSUN

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zonguldak tarafından 22 Şubat 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zonguldak

zonguldak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize selam öncelikle site kurucularına teşekkür ederim bu siteyi yeni buldum ve gerçekten türkiyeye böyle forumlar lazım bu msgi yazmadan sitenin büyük bi kısmını okumaya calıstım daha evvel mezun ve vucut gelistirme net sitelerinden takip ediyodum bu sporu arkadaşlar ben zonguldak ereğliden yazıyorum 20 yaşında 174 cm 74 kiloydayım bu sporu gerçekten çok severek içten yapıyorum idman saatlerini 4 gözle bekliyorum bağımlılık gibi bişey yaptı yani anlıyacağınız aşığım bu spora bizim burda yeterli imkan ve salonlarımız ve başımızda duran gerçekten bilgili hocalarımız yok bu sporu 1 sene evvel 3 ay yaptım gerçekten gelişme oluyodu sonraları bazı nedenlerden dolayı giremedim bıraktım şimdi 2.5 ay oluyo ve tekrar başladım başladım ama bu sefer daha ciddiye aldım beslenme ile ilgili çok yazı okudum ve başka okudum yazılar benim kafamda çok soru yarattı bunları mezunun formunda bi parça sordum ama burası dadece bb üzerine kurulduğu için aklıma takılan tüm soruları sormak istiyorum yazım galiba biraz uzun olacak 1 sene evvel ki çalışmamda 3 ayın sonunda biceps kaslarım baya bi gelişme göstermişti calışırken arkadaşlarıma göre gelişme daha üst düzeydeydi vucudum gelişmeye musait olduğunu anladım o zamanlar bilgisizimdim haftanın 4 günü aynı idmanı yapardım biceps , triceps , kanat mekik bu kadar goğus kaslarımda hiç gelişme yoktu sarkık duruyodu hafiften ama kollara yüklendigimiz icin kollar iyice şişmişti ama şimdi başlıyalı 2.5 ay kadar oluyo bu sefer internetten çok yazı okudum ve eski çalışmalarımın yetersiz olduğuna karar verdim eskiden beslenmemede dikkat etmezdim yani sofrada ne pişiyosa yerine göre et vs yerdim ve süt içerdim genelde bu sefer başladıktan 1 ay sonra işi ciddiye aldım salondaki bi abi baya bi gelişmişti zayıf bi cocuğa tavuk göğsü ye kilo alırsın dedi ben bundan sonra beslenmeye önem vermeye çalıştım tavuk göğsü + pilav ikilisini tüketmeye başladım sonra yazıları okuyunca protein+karbonhidrat ikilisinin gerekli olduğuna karar verip yağlı yyieceklerden basit şekerlerden uzak durup beslenmeme vucuduma iyi bakmaya başladım şuan bu konuda bilgili sayılırım ve hep dikkat ediyorum gelelim şimdiki çalışma sistemime ilk 1. ay yine göğüs hariç her tarafımı bacak dahil geliştirmeye başladım ama bilmediğim ve öğreten olmadığı için hergün aynı kas grubunu çalıştırıyodum salon ufaktı bench press e giremiyodum bide çekiniyodum ordakiler 50 külo üstü çalışıyodu kaldıramam diye şupe ediyodum son 1.5 ay düzenli bench e girmeye başladım ilk girdiğimde göğüslerdeki şişme beni çok cezbetti ve artık hergün bench yapmaya başladım ilk 30 kilo ile girdim sonra 40 yaptım ve şuan 50 basıyorum göğüslerde artık sarkma gitti ve yavaş yavaş şekil almaya başladı belki dersiniz 1.5 ayda şekil alması ımkansız vs ama gerçekten kaslarım kolayca gelişiyo galiba metabolizmam uygun neyse 2 haftadır çalıştıgım fabrıkanın salonundan ayrıldım cunku son gunler cok dolu oluyo aletlerden 1 er tane var aşırı dolu oluyodu yanı makınadan diğerine geçerken hevesin gidiyo terin soğuyodu bende carşıda ufacık bı salon buldum avantajları başında hocanın durduğu söyleniyodu haftanın 7 günü açıktı yanı rahat çalışma olurdu (bu arada diğer gittigim fab. salonu gunler pzrt carsamba cuma cumartesi gunlerı 1.5 saat acık oluyodu cunku fabrıkanın tesisi) ve alet sayısı daha fazlaydı istediğim bölgeyi çalışabiliyodum dezavantajları içerisi çok dar aletler birbirine girmiş , duş yok,hoca flnda başta durmadı(laftaymış zaten hocada vucut gelistmeden anlamadigi ortaya cikti ) neyse artık ufakta olsa başında kimsede olmasa bu salona devam ediyorum 2 haftadir salona ilk gittigim gun hoca bi program verdi yaziyorum bench , fly dumbell ile , üst göğüs: makineye yatıp kollardan kaldırıyosun , sırt, kanat , biceps , triceps mekik koşu bitir buydu programım bana 2 hafta haftanın 4 günü pzrs carsm cuma cmtrsi bunu uygulattı(yaptığım çok yanlışmış sonradan öğrendim) 1.5 hafta sonra artık göğüslerin eskisi gibi şişmediğini gördüm aksina ufalıyo gibiydi ama programın yanlış olduğunu ne bileyim ben hoca anlıyo ohh ne guzel programim oldu essekler gibi calisip gelisme bekliyodum neyse en son gittigim idmanda artik basamiyacak hale geldim bende msn de olan ve bu isi prof. gibi yapan bi abiye danisip abi goğuslerim bi idman guzel sisiyo diger idman sonuk oluyo dedim dediki haftanin kac gunu goğus calisiyosun 4 diyince sasirdi napiyosun cok yanlis yaptigin kaslarin dinlenmesi lazim o yuzden gelisme olmuyo dedi bende iyice sasirdim konusmasam hala devam edicem o kadar site gezdim vucut gelistirme ile ilgili ama programlar hakkinda bilgim yoktu buda sundan kaynaklaniyo bi sitede arnoldun programi diye baslangic programi yaziyodu ve gunlere ayirmamisti bende o programi okuduktan sonra hocada farkli program verip hep bunu yapicaksin diyince haftanin 4 gunu ayni kas grubu calisinca problem olmaz sandim neyse aradaşlar hayat hikayesi gibi geldi ama içimi dökmek istedim gereçkten bulundugum yerde imkan olmaması çok kötü bişey bi anlıyan hocam olsaydı her turlu beslenme doğru calısma sorularını sorardım ama yok geniş bi alan vs keşke olsaydı.. şimdi beslenme konusunda bişiler yazmak istiyorum allaha şükür evimize et süt giriyo ben hiç protein tozu karbon almasam bol bol et yesem etle sutle bu is olur mu kafam cok karisti arkadaslar bildiginiz gibi degil heryerde protein tozları karbonhidrat tozları ile ilgili sorular var bende bu millet bunlari cok kovaliyo galiba yararlidir diye dusunemey basladim sizce ne yapiyim toz cok pahali internetten baktim fiyatlara o tozlar yerine et yesem ne dersiniz ? bu arada yemek ile ilgili annemle çok kavga ettim sonra 1.5 ay cunku beslenmenin önemine vardım bana özel tavuk göğsü + pilav yapıyodu .. bu konuya açıklık getirirmisinz aşağıda msn den abinin verdigi yeni programida yazıcam arkadaşlar bide amino asitler internette okudugum kadarıyla insanlar vucudun amina asitini normal besinlerden karşıyamadığını söylüyo ve sporla uraşan herkezın amino asit haplarından almasını soyluyo aklıma yattı almayı dünüşüyorum www.hepsiburada.com da buldum fiyatlar 60 - 100 ytl arası tablet sayısına göre değişiyo ne dersiniz arkadaşlar sadece amino asit hapı alıyım mı ? kas gelişimine ve güce yararı varmış ? arkadaşlar bide karbonhidrati idmandan önce mi sonramı tüketiyim ? ben pilav + makarna olarak karşılıyorum farklı önerileriniz varmı ? enerji icecegi karbonhidrat yuklu idmandan sonra tuketsem ne dersiniz ? vallahi internet cok buyuk bilgi paylasimi bu kadar bilgili insani baska hic bi yerde bulacagimi sanmam umarım yardım edersiniz. bide hoca icerde sicak dus olmadigi icin diyoduki idmandan sonra soguk su altine gir şok etkisi yapar kaslara yardımcı olur 1 kez girdim donuyodum daha girmem ne dersiniz ? arkadaşlar arkadaşın yazdığı programı aşağı yazıyorum uygun mudur yada daha guzel bi program öneriniz varmı ? valla aklımda bi kaç soru daha olacaktıda şuan bu kadar yazınca kafam karıştı artık sonra sorarım yazım bıraz allak bullak oldu kusura bakmayın eyvallah, fatih.

ARKADAŞLAR BU PROGRAMDAKI INTERNETTEN COGUNUN RESIMLERINI VE YAPILISLARINI TURKCE OLARAK BULDUM AMA BULAMADIGIM BAZILARI VAR MSN DEKI ABI CIKTI HMN ONADA SONRAMADIM ANLIYAMADIGIM HAREKETLERI YANINA SORU İŞARETİ KOYDUM LUTFEN BIRI AÇIKLAR SAĞOLUN
    BİDE ARKADAŞLAR BU PROGRAM SÖYLE İŞLİYECEK
    PAZARTESİ CUMA 1. GÜN PROGRAMI
    ÇARŞAMBA CUMARTESİ 2. GÜN PROGRAMI YANI HER PROGRAMI HAFTADA IKI KEZ UYGULAMAMI ÖNERDİ NE DERSİNİZ YORUMLARI BEKLİYORUM..

1. GÜN
    ////////////////////////////
    bench press 12.10.8.6.
    fly 12.10.8.6.
    incline bench press dambelle 12.10.8.6.
    pull over 12x4
    scot curl 10.8.8. ???
    dambell laterial ayakta biceps 12.10.8.8.
    hummer curl 10.8.8. ???
    leg press 15.12.10.8
    leg extension 15.12.10.8.
    sonra mekik koşu felam ve iti
    //////////////////////////////
    2. GÜN -
    military pess omuz 12.10.8.8.
    dambell le pompa 20-25 sonunda
    standing dambell lat standing back lat 12X4
    upright rowing 10.8.8
    kanat
    pull down arkaya ve rowing machine 12.10.8.6.

french press 10.8.8. ????
    push down 15.12.10.8.8.
    kick back 10.8.8. ????
    leg curl 12.10.8.8.
    lange 10.8.8.
    standing calf raises 10.8.8. ????
    sonra calf da 25x2 pompa
    ve haftada 1 kez dead lift 10.8.8. ???

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    hehe baya uzun bir hikaye yazmissin hepsini okudun. Verebilecegim cevaplari daha sonrada veririm.

öncelikle su soguk su ile dus isine inanmiyorum.

Protein tozunu almaya gerek yoktur egerki normal beslenmede alabilirsin.

kg basi 2 - 2,5 gr protein al, egerki bisey almak istiyorsun ozaman Creatin al. Protein konusunda balik eti cok iyidir en iyiside ton baligi 100 gramda 27 gr proten falan var.

program konusunda arkadasin hakli, kaslar dinlenmeli, 48 saat ara vermelisin. daha sonra diger sorulari cevaplamaya calisirim, biraz fazla soru sormusun birazda gec oldu :)

3. zonguldak

zonguldak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi sagol bi sen msg atmisin o kadar yazdim fikri olan yok mu yoksa sacmaladim mi ? abi bisiler yazin lutfen paylasim icin geldim despo cok sagol diger sorularada cvpları beklyıorum

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benım bıldıgım kadarı ıle antrenman sonrası alınan soguk dus kaslara masaj ozellıgı tasır.sıcak suyuk aksıne kasları gevsetmez.tek sakıncası soguk suyu dus alırken testıslere dırekt olarak temas ettırmemek gereklı.

5. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    program veren arkadaşın doğru söylüyor mutlaka dinlenmelisin.çünkü kaslar dinlendikce büyür.ayrıca dediğin gibi evinize et süt yumurta giryor fakat ilerleyen dönemlerde vücudunu daha fazla büyütmek istediğinde bunlar yetersiz olacak.ve doğal ürünlere yapacağın masraf hazır proteinlerden daha masraflı bir hale gelecek.uzmanlar genelde şunu söyler doğal beslenin diye.tamam doğal beslenmeyse gün içinde bunları yapabilemn gerekir.günlük 5_6 öğün sebze meyve,2 litreye yakın enerjisi düşük sıvı içecek,3_4 porsiyon proteinli gıdalar 5_6 öğün yağsız yemek sence hangisi dfaha masraflı.ayrıca amino asiti almak zorundasın diye bişey yok zaten proteinler aminoasitlerden oluşuyor.ayrıca despo hocanın dediği gibi balıkta çok güzel protein var.hem ucuz 3 tane ton balığı 4ytl civarında.light alma normal al yağını iyice süz.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Tan sanırım rekor kırdın..
    son mesaj yazılalı 4 sene olmuş ;)
    muhatap kalmadığı için kilitliyorum...

saydam ve josef_1531 bunu beğendi.