Aranızda yulaf ezmesi kullanan var mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oniks41 tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bb 7.ayımdayım. Boy:187 kilo:90.
    Bağırsaklarımdan rahatsız olduğum için yulaf ezmesi önerdiler bana.Aile hekimimde bağırsaklar için birebir bir besin olduğunu söyledi.Ayrıca sporcular için ideal bir besin kaynağı olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim.
    Geçenlerde aldım Nestlenin sade yulaf ezmesi.Tatsız,tuzsuz bir şey.İlk zamanlar sütle karıştırıp yemeyi denedim ama nafile çok tatsız tuzsuz bir şey.Şu an çok acıktığım zamanlarda abur cubur yerine çorbalara karıştırıp yiyorum.
    Benim yağlanma sorunumda var.Yağlarımdan kurtulmaya çalışıyorum.Acaba yulaf ezmesi kilo yapar mı?

Besin değerleri (her 100 gr için)
    Enerji: 356/1531 kcal/kj
    Protein:12,59 gr
    Yağ:6,96 gr
    Karbonhidratlar:60,70 gr (Şeker:1,60 gr)
    Lif:7,56 gr

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    yulaf tam bir sporcu besinidir, zaten hepimiz de yeriz. bu konuyu ayrıca forumda da biraz araştırmanızı tavsiye ederim.

meyve suyuyla deneyebilirsiniz. kuru meyveler ve kuru yemişle lezzetlendirebilirsiniz. hiç olmuyor diyorsanız abartmadan vanilya, kakao, nesquik, bal, marmelat vs ekleyebilirsiniz. bunların hepsi çorbadan iyi olur. ama çorbayla da sevdiyseniz devam edin asla olmaz demiyorum.

sabahları ve antreman öncesi öğünlerde özellikle tavsiye olunur. iyi çalışmalar.

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kullanmayan varmı desek daha dogru olur aslında . bu sporu yapan hemn herkes ozellıklede kahvaltıda mutlaka yulaf ezmesıne yer verır . corbaylada guzel olur tabı neden olmasın

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabah kahvaltısında aşırıya kaçmadan tuketırsen kılo yapmaz ama baska turlu hersey yag olarak depo edılıyor.

ben yulafı müsli ile karıştırıyorum.

5. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ufak bir kase Light yoğurtla 1 tepeleme çorba kaşığı karıştırıp üzerine çok az sıcak su ekleyip karıştır. Çay demlerken çaydanlıktan göz kararı yarım çay bardağı kadar. -İsteğe göre değişir- Yanınada yeşil elma dilimle ince ince ve beraber ye. Afiyet olsun ;)

Sayfayı Paylaş