Aradan sonra tekrar motive olup spora başlamak için yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Styx tarafından 13 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Styx

Styx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhabalar, spor maceram geçen sene eylül ayında başlamıştı.Temmuz ayına kadar neredeyse aksatmadan devam etmeye çalıştım fakat araya 1 ay askerlik girdi ve sonrasındada tatile gittim v.s aram biraz açıldı.Tam tekrar başlıyorum derken bel tutulması diye gittiğim hastanede fıtık olduğumu öğrendim.Fizik tedavi gördüm ve kendimi nispeten şuan daha iyi hissediyorum,ağrım sızım yok(Fıtıktan dolayı yapamayacağım hareketleri biliyorum).Bölgesel antreman giriyordum en son gittiğimde.Adaptasyon için nasıl bir yol izlemeliyim ? Eskisi gibi bölgesel devam edip ufak ağırlıklarla mı adaptason sürecini atlatayım yoksa full body ile vücudu mu alıştırayım tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    cevap yazan olmamış. omurga gerçekten başa dert. onu mutlaka güçlendirmek gerek. o üst üste binen kemikleri dik tutmanın yolu güçlü bel ve sırt kaslarından geçer. ben sana şunu tavsiye edecem. çok tekrar az kilo. örnek 60 kilo military pres yapıyorsun 10 tekrar diyelim. yapma. 30 kiloyla 25-30 tekrar yap. son tekrarlara doğru sırtının ve belininde harekete katıldığını göreceksin. ama sakın ağır girme. 25-30 tekrarlık ağırlıklar. sırtının dik durmaya başladığını göreceksin bir süre sonra. en az 6 ay- 1 yıl böyle devam et. ağırlık arttırmadan tekrar arttırarak. belinin artık seni dik tuttuğunu gördüğünde de 25 kio ile deadlift yapmaya başla. olabildiğince sırtını gererek yap.insanların ne dediği önemli değil bu aşamada. belin giderse sporda biter senin için. yüzemezsin bile. unutma beli koruyan kaslardır. güçlü kas sağlam bel.

Sayfayı Paylaş