Ara verdikten sonra kaybedilen güç nasil toplanir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Melihh54 tarafından 7 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Melihh54

Melihh54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Malum virusten dolayi salonlar kapandi ve ben yaklasik 4 aylik sürecte evde antrenman yapmadim, beslenmem kafama göreydi. Abuk sabuk beslenip abur cubur yiyordum cok fazla. Spora tekrar baslayali bir hafta oluyor 1 haziranda baslayamadim. Sorum su, kaybettigim gücü ne kadar sürede geri kazanirim bu süreci hizlandirmanin yolu var midir? Vücuttta gozle gorulur abarti bir kücülme yok ölçü almadim ama öyle gözüküyor. Hamlik agrilarimda gecti ama eski gücümden eser yok. Birakmadan bench 90x6 95x3 atiyordum suan 60x8-10 acayip zorluyor. Nizami 20 barfiks cekerdim suan catlasam 7-8. Incline dumbell bench press zaten epey dustu 27,5 - 30 kilolarla 10-12 arasi tekrar atarken suan 17,5 dan fazla kaldiramiyorum. Msü mülakatlarina az kaldi özellikle barfiks sayimi toparlamam lazim. Sanki sifirdan spora baslamis gibi hissediyorum ne yapmaliyim moralim cok bozuldu. Boy 1,70 kilo 76 civarinda

2. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Spora tekrar başla yavaş yavaş artırmaya çalış vücudun geçmişini hatırlayıp hızlı tepki verecektir diye düşünüyorum ama minimum 6 hafta lazım(genede 6-12 hafta arası değişir).

3. umut_karkoc

umut_karkoc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim durumumda seninkiyle benzer ama tabi benim mülakat derdim yok. Senin yerinde olsam Linear Progression ile ilerlerken Msü için spesifik çalışmalar yapardım. Her şeyden önemlisi moralini yüksek tut daha kolay atlatırsın bu süreci.

4. Sietre

Sietre Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Düzenli beslenme ve antrenman programı ile Kreatin :)

5. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Bak bunu göz ardı ettim creatin gerçekten hızlı toparlanma sağlar güç konusunda.

6. Melihh54

Melihh54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Postu attigimdan beri antrenmanlari aksatmadim beslenmede olabildigince saglam tutmaya calistim. Biraz sekerli yesemde proteini hic aksatmadim. 1,5 haftadir kreatin arjinin kullaniyorum. Son itis antrenmaninda bench 70x8 dumbell incline bench press 20x12 cikti fakat barfikste degisim yok. Pull downda eski agirliklarima yaklasmaya baslasamda barfikste bir hantallik oluyor cekemiyorum. Mulakatim 8 agustos araya bayram giriyor yaklasik 2 haftam kaldi. cekis gunun haftada 3 e cikarttim sureci daha ne kadar hizlandirabilirim? Korona oncesinde cektigim barfiksi mulakatta cekemezsem cok üzülürüm

7. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Ara verilen sürenin üçte biri zamanda antrenman ile tekrar kaldırılan ağırlıkları yakalayabilirsiniz.

albek ve Skinnyfat bunu beğendi.
  8. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Msü sınavlarını bilmiyorum ama eğer ki olay barfikse tavsiyem her gün ağırlık idmanlarına yoğunlaşmak yerine vücut ağırlığıyla antrwnmanlara ve özellikle barfikse yoğunlaşman. Bu sayede haftada üç gün yaptığın çekiş antrenmanını haftanın her gününe yayabilirsin. Bu sayede daha iyi bir sonuç alacağını düşünüyorum. Ne kadar eksik olduğun harekete yoğunlaşırsan o kadar gelişme sağlarsın düşüncesindeyim.

Sayfayı Paylaş