Antrenmana yeni başladım ve gelişimi gözler önüne sericem

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Anil Berk tarafından 11 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Anil Berk

Anil Berk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Php Kod Yazarı | Bodybuilder
    Yer:
    Ayancık/SİNOP
    Arkadaşlar ben bundan 2012 yazında kilolarımdan şikayetciydim haliyle sosyal yaşamımıda etkiliyordu insanlar dalga geçiyor falan ,zaten lise bir hayatım inanılmaz ezik geçti.Her neyse konumuz bu değil ben 2013 başlarında baskete başladım boyum 173 kilom 84'ti ,basket oynarken kilo verdiğimi fark ettim ve bunun üzerine internette moda olan p90x'in o müthiş yağ yaktırıcı abs hareketlerini yanı sıra p4p youtube 1ayda 1haftada 1günde yazarsanız çıkar o göğüs ve karın kası antrenmanlarını yaptım tabikide basketede devam ettim 5 ay gibi bir sürede benim boyum 178'e kilomda 76 ya indi etrafımdakiler beni hayranlıkla izliyor birazda vücut yaparsan çok güzel olur diyorlardı bende dururmuyum hemen araştırdım araştırdım araştırdım ve body'ye başlamaya karar verdim ama artık çok geçti yaza çoktan 1bucuk ay kalmıştı bile bende Sinop/ayancıkta bu varlık içinde yokluk çeken ilçede nasıl çalışabileceiğimi araştırdım ve etrafımda benim gibi bu işe meraklı insanlarında olduğunu gördüm bilmediğim birşey varmış 2 yıldır okuduğum okulun yanındaki karakolun altında bir salon peki buraya girebilmek için ne yapmam lazımdı tabikide il önce ilçe emniyet müdüründen izin almak gittik rica ettik çayını içtik ve sağolsun izin verdi burdan ona selamlar bunu söylediğimi bilse bellkide kızar ama olsun ,arkadaşlarıma bildiklerimi öğretrim onlar beni salona binevi hoca niyetine aldılar (sanki çok bilgiliğmişim gibi :D) bende iyice gaza geldim taki yaz bitti ve kış geldi spor salonuna diğer arkadaşların gelememe bahanesi ile eli ayağı çektik bende bir kaç yer daha buldum oralarda evime uzaktı kışında soğukta zor oluyordu arkadaşıml a bir salon açtım ve salona bir adet bench masası ve 20 kg dambıl bir kum torbası aldık işte bide benim 10kg dambılları getirmiş orada öyle takılıyordum ama arakdaşımın salonunda 2 bucuk ay çalışabildim derslerim kötü gelmeye başladıştı tekvandoyu ve bodyi bıraktım sonra yazın kendi mini salonumu açmaya karar verdim şimdi salonumda bir bench press 2 adet 20şer kilo dambıl 1 adet 10kg dambıl 2 adet 2kg dambıl(bunu kan pompalamak için kullanıyoruz) 158cm halter barı 10 ar kiloda döküm plak var tek eksiğim barfiks çubuğu onuda sanayiden yaptırmayı planlıyorum :D yazın 73 kiloya kadar düştüm ve şimdi bir tavsiyeye göre kilo aldım şuan 82 kiloyum amacım 85 kışın aldığım kiloyu yazın diyet ve basket ile vereceğim ideal kilom 73 kol kaslarım 32 ydi ve şuan 35 e yükseldi sıcakken 36-36,5 değişiyor ve supplement takviyesine başlayacağım yaklaşık 3 ay gidecek haftada 4 gün body yapıyorum spor sonrası hardline 3matrixx kullanıcam onun harici 4 yumurta tavuk yoğurt eksik etmiyorum her spor sonrası haftalık prograım ise şöyle;
    1.Gün Pazartesi - (Tekvando)

2.Gün Salı (Body)

* Ön Kol
    * Göğüs
    * Karın

3.Gün Çarşamba (Tekvando)

4.Gün Perşembe (Body)

* Arka Kol
    * Sırt
    * Karın

5.Gün Cuma (Tekvando)

6.Gün Cumartesi (Body)

* Omuz
    * Trapez
    * Karın

7.Gün Pazar (Body)

* Bacak
    * Karın

Size hikayem nasıl ve de Programım hakkında eksikler düşünüyorsanız lütfen bildirirmisiniz?,Şimdiden Teşekkürler Sağlıcakla kalın...

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Haftada 7 gun antrenman yapiyorsunuz ve v.g icin bir altyapiniz olmamasina ragmen split calisiyorsunuz ki onuda tamamen yanlis anlamissiniz bu sistemle biryere varmaniz olduca zor acikcasi, ayrica suplement kullanimida gereksiz su an sizin icin...

Lg Smart World

Mustimusti bunu beğendi.
  3. Anil Berk

Anil Berk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    Ayancık/SİNOP
    Benim alt yapım var benchpresste kendi ağırlığımı kaldırabiliyorum fakat 2seti tamamlıyamıyorum :D 60 kiloyla set araları kiloyu azaltarak devam ediyorum üst göğüslerim sağlam ön kolu 11 kilo ile çalışıyorum set araları dilenip 20 şer tane 2 kilo dambıl ile kan pompalıyorum sizce neresi yanlış önceden çalışma tarzım farklıydı taekwando yüzünden antrenmanımı değiştirdim genelde açma germe yapıyoruz ağır antrenman yok yorgunluk hissetmiyorum gayet zindeyim siz ne önerirsiniz? Mecburiyetten 4 gün çalışıyorum aslında benim antrenman günlerim önceden şöyle idi bunu bir fitness salonundaki hocadan öğrenmiştim
    1.gün:Arka Kol,Göğüs,Karın
    2.Gün:Sırt,Ön kol,Karın
    3.Gün:Trapez,Omuz,Bacak
    Bu üç günü sürekli döndürüyorduk fakat yorucu vede uzun sürüyordu hiç boş günümüz olmuyordu.. güya split çalışmış oluyorduk işte protein tozunuda sipariş ettim zaten ama gerçekten kendimde değişim görmeye başladım açıkcası yanlış çalıştığımı düşünmüyorum. Ama önceden çekilmiş olduğum fotoğrafları sizinle paylaşacağım fikirleriniz değişebilir ama sonuçta bende birşeyleri yanlış biliyor olabilirim :D bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp dimi :D

Son düzenleme: 11 Kasım 2014
  4. Anil Berk

Anil Berk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    Ayancık/SİNOP
    IMG_96123307322183.jpeg Yeni halim böyle arkadaşlar..

5. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    soldaki halinde 73 mü 78 mi kaç kilo o tam seçemedim ben

6. jandersunstar

jandersunstar Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    haftanın 7 günü çok fazla olmuş en azıdan 2 gün dinlenmelisin bence. yolun açık olsun dostum motivasyonunu kaybetme ;)

7. Anil Berk

Anil Berk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    Ayancık/SİNOP
    10811574_10202684501464316_1057968867_n.jpg
    73 kg Eyvallah teşekkür ederim ama ben gayet iyi dinleniyorum bence ben yerimde duramıyan biriyim yararı olucağını bilsem hergün salonumda çalışırım o derece azim ve hırs var bide hardline 3 matrix im geldi yani oda beni gaza getirmiyor değil :D

8. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Onun yerine süzme yoğurt alaydın 1.5 kase ile ayran yapıldığında 27 gr protein var
    Ne diyim güle güle kullan :)

jandersunstar bunu beğendi.
  9. Anil Berk

Anil Berk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    Ayancık/SİNOP
    Teşşekkür ederim ama bu protein tozunun içinde BCAA GLUTAMİN KREATİN MONOHİDRAT ve birçok amino asit var sonuçta gıda takviyesi parasıda iyi almak için çalıştım ama değdi :D

10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Hadi bakalim basarilar..kimseye kulak asma vg nin ilaci gazdir:D

Bekci bunu beğendi.
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Protein tozunun gaz yaptigini cok duydum ama gaz verdigini ilk defa duyuyorum:D

Eskişehirspor, Yaver27, sezer1994 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. Anil Berk

Anil Berk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    Ayancık/SİNOP
    Agagagaagag :D Gaza getiriyor baba naparsın :D:D

13. Şafak Bilgili