Antrenman sonrası yanma ağrı hissedememe

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rid Of Me tarafından 16 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle kendimden bahsediyim.1.93 boyundayım.100 kiloyum.coronadan önce 1 ay fullbody 1 ay savaş cebecinin bulk programını yaptım.salinlar kapalinca 2.5 ay evde 5 kg dambıl ve direnç bandıyla çalıştım.simdi 2 haftadirda salona gidiyorum.agirliklar şöyle:

Bench press: 50 kg ile 3x12 nizami,60 kg ile 5x5 nizami yapabiliyorum

Overhead press:20 kg 3x12 nizami, 30 kg 5x5 nizami.

Deadlift: 70 kg 5x5 nizami.

Beslenme: günde 90 Gr yağ 120 Gr hayvansal protein, 500 Gr karbonhidrat alıyorum.

Uyku: düzenli akşam 10 11 gibi uyur sabah 8 gibi uyanırım.

Sorun şu ki mesela dün 50 kg 3x12 Bench press yaptım antrenmanda çok güzel yanma hissediyorum hafif de değil çünkü 3. Set 10 ve 11. Tekrar çıkmıyor kalkmıyor.suan göğüste ne gerginlik ne hafifte olsa bir ağrı var.antrenmanda yapabileceğim en yükseği yapmama rağmen gerginlik ağrı vs hissetmiyorum.bazilari diyor mesela ben göğüs girince 3 gün 4 gün ağrı hissediyom toparlanamiyom bende o yok.hani bugün gitsem yine 50 kg 3x12 Bench yapabilirim.

Mesela biceps ve tricepste öyle.antrenmada yapabileceğim yani 12. Tekrari cikartamayacak kadar ağırlıkta yapiyom bir saat felan güzel pump oluyor elbiseyi çıkarırken felan zorlaniyom ama 2-3 saat sonra sanki hiç calismamisim gibi ne ağrı ne gerginlik.diger gün ise sanki bicepsi 1 aydır calismamisim gibi bir his var.

Kasların toparlanma sureleri 48-72 saat deniliyor ama acaba bu herkeste aynimidir.veya yeterli beslenme ve uykuyla düşüyor mu? Bu konuda düşünceniz nedir ben nasıl bir yol izlemeliyim?

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bahsettiğin ağrılar veya örnek verdiğin kişiler de ki ağrılar genelde hamlık ağrısı diye tabir ettiğimiz yeni başlayanlarda görülen ağrılardır. Zamanla vücut spora alışınca basacağın kadar ağırlığı bassan da o başlardaki ağrıyı antrenman sonrasında veya ertesi gününde hissedemezsin. Kaldı ki ağrı olmuyor diye de antrenman verimsiz geçti diyemeyiz belli bir süre spor yapanlarda. Bunun dışında vücudun sürekli gergin ve pump halinde durması için gerçekten ciddi emekler verilmeli, yağ oranı belli oranda olmalı, deri kalınlığı olabildiğince ince olmalı vb. kriterler sağlanmalı. Ayrıca bende de senin ki gibi durum var, ama önemli olan ne istediğine bağlı olarak gelişimi hissetmendir. Ben takılmıyorum artık. Çünkü antrenmanın, beslenmenin hakkını veriyorum. Aynaya baktığımda kendimi yeterli görüyorsam ince detaylara takılmanın bir önemi yok bana göre. Sonuçta bu işi zevk için yapıyorum. Zevk alamayacak kadar kafaya takmam için bu spordan maddi bir beklentim olmalı diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş