Antrenman Sonrası Jelibon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bycaner tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    mooty gerçekten çok doğru bi konuya parmak bastın, bu topikteki yazıları okurken düşündüğüm şeylere tercüman oldun..

elite35 bunu beğendi.
  2. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Tamam da bunun amacı sadece boşalan glikojen depolarını doldurmak değil ki.Bunun amacı insülini ani bir şekilde yükseltmek.İnsülinin anabolik etkisi vardır.Anabolik kas yapıcı anlamına gelir.Yani idman sonunda insülini arttırıp üstüne wheyi aminoasiti bcaayı almak ile gelen kas kazanımı > insülini arttırmadıgınız durumda aldıgınız whey aminoasit bcaa ile gelen kas kazanımı.+Olarak depolardaki glikojeni bitiremese bile yanına yaklaşanlar vardır.Özellikle yağ yakmaya calısan agırlıkla beraber kardiyo yapan kişiler.Sen ağır tempo(24-29 set)(max agırlıklarla) agırlık çalıştıktan sonra 25dakika koşu bandı 1dk depar 1dk yürüyüş şeklinde hiit kardiyo üstüne de 10dakika bisiklet yap bakalım glikojen depoların ne hale geliyor. He bu arada definisyondaki adam günde 100-120gram karbonhidrat alırkenki vücudunda deponanan glikojen ile bulk dönemdeki günlük 350-500 karbo alan adamın vücudunda depolanan glikojen de aynı değildir.Definisyondaki(veya yağ yakmaya çalışan) adam günlük 100-120gr karbo alırken zaten vücudundaki glikojen seviyeleri düşük olacak.Sen o vücudun üstüne max agırlıklı bir idman + hiit kardiyo ile git bakalım glikojen diye birşey kalıyor mu ? Sonra da uğraş dur kas kaybetmeyelim hacı vur proteini günlük 200grama diyerek.

Son düzenleme: 20 Ocak 2014
  3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    gerçekten ağır spor yapanların glikojen depoları azalıyor doğrudur zaten bikaç mesaj yukarda bende aynı konuya değindim. ama bu konuda yazı yazanların kaçı o seviyede idman yapıyor o çok büyük bi soru işareti. 7-8 aylık başlangıç seviyesindeki bi sporcunun glikojen depolarını boşaltıcak kadar ağır idman yapabildiğine kesinlikle inanmıyorum kimsede inanmasın zaten. basit şekerin idman sonrası insülin artışı sağladığı ve anabolik sürece etkilerini forumda senelerdir savunanlardan biriyim o konuda sıkıntı yok zaten.

4. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    O kişiden kişiye değişir.Eğer benim dediğim gibi hem yağ yakımı döneminde olup günlük olarak kilosunun 1.5 katı kadar karbonhidratı anca alacak şekilde besleniyorsa,üzerine günlük kalori ihtiyacından 300-350kal asagılarda besleniyorsa.Ve bu beslenme ile birlikte agırlık antremanında max kg ile 8-12 tekrar aralıgında çalışıp ant sonu da hiit kardiyo tarzı kardiyolar yapıyorsa(süre olarak 25-30dakika) bu adam ciddi derece zorluyordur glikojen depolarını.Benim yaptığım diyete göre antremanlarım iyi geçiyor.Tabi ağırlıklar bulk dönemine göre düşük.(bulk dönemi ayakta dumbell biceps curl=her kol 17.5kg 12tkrar 20kg 10 tekrar 22.5kg 6-8 tekrar a kadar çıkmışken şu anda mesela 12.5kg 15 tekrar tekrar 12.5kg 12 tekrar en son 15kg 10 tekrar).Ama benim glikojenleri zorlayan şey ağırlık antremanından ziyade hem beslenmemdeki karb makrolarının düşüklüğü + günlük harcadıgım kalori 2000 kalori iken 1800-1900 kalori ile beslenmem bir üstüne de 300 kalori de sporda yakmam.Antremandan çıktıktan sonra resmen yürümeye halim kalmıyor (soyunma odasında giyinip 10-15dakika oturuyorum),sırf o yüzden 15dakika uzaklıktaki evime spor salonunun önüne çektiğim arabam ile gidiyorum çıkışta.

5. pavik94

pavik94 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Jelibon içeriğine bakarsanız siz de görürsünüz genelde sığır jelatini kullanılır jelibon yapımında bu da demek oluyorki spordan sonra alınsa faydasını görürüz

6. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Eskiden yerdim, 9 aydır tadını unuttum^^ Antrenman sırasında kan şekeri düşüyorsa yenilebilir, ama bunun şekerli su(meyve suyu) tarzı bir şey daha iyi olabilir. Antrenman sonrası çok miktarda yenilirse(100gr) çok acayip iştah keser, çünkü kan şekeriniz 110'a fırlar ve tokluk hissi oluşturur. Jelibonun zararları nedir bilmem ama antrenman sonrası bence yenilecek en iyi şey yeşil elma. Hem basit şeker hem sindirim kanallarını harekete geçirir.

7. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ben yaklaşık 7 aydır bu sporu yapıyorum whey protein aldım ve basit şekerler kullanmalımıyım kimisi yağlandırır diyor kiömisi daha fazla kas yapar
    tam olarak ne yapmalıyım ben antremaNDAN SONRA muz yada cicibe yiyorum üstüne whey içiyorum sizce nasıl veya neyapabilirim

8. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Jelibonda Hınzır (Domuz) ürünleri vardır dikkat din arkadaslar.Antrenmandan hemen sonra ben muz ve kuru üzüm yerim meyve suyuda içebilirsiniz ama jelibon almayın!!

Beni Sıcacık Şefkati ile Kollarına alan, ihaneti Yalanı Tattırmayan Tek Aşkım Spor.

9. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    180 grammı hocam 180 gram 500-700 kalori değilmi :D

10. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    peki sadece protein tozu içsek ne olur
    çünkü basitşeker yağlandırır diyorlar

11. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Basit şekeri haddinden fazla alırsan yağlandırır antreman sonrasi sıkıntı olmaz

12. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ben bazen muz bazen cicibebe biskuvisi Bazense kakaolu süt içiyorum nekadar almalıyım antremandan sonra hemen alıyorum üstüne whey içiyorum doğrumu yapıyorum eğer yanlış yapıyorsam bileyim şimdiden teşekkür ederim kardeşim yardımcı olursan olmazsan ise Can'ın Sağolsun

13. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Dostum ekto-mezo olunca yağlanmıyor insan yaşta genç dokunmuyor valla benim yağ oranıma jelibon :D

Şafak Bilgili bunu beğendi.
  14. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Şekerin çıkmasını istiyorsan yiyeiblirsin :) aç kalınca kan şekerin düşmesini istiyorsan jelibon yiyebilirsin :) eğerki vücut yıkımdan şu basit şeker denen şeyle çıkacaksa bu nasıl kolay bir yıkımdır ? şekeri aniden hızla yükseldir insülün devreye girer ve PAAAT İLERDE ŞEKER HASTASISIN KARDEŞİM :) ani yorulmalar güçsüzlük hissi ve diğerlerini saymıyorum bile çok saçma antramandan sonra şeker :) güldüm ::) doktora gidin böyle bi söyleyin cevabını buraya yazın ama :)

15. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bende antremandan sonra ufak bir muz yiyip ,arkasına whey aliyorum ,umarım doğru yapiyoruzdur :cool:

16. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Bende antreman sonra muz veya meyva suyu whey alıyorum

17. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Antremandan sonra İnsülini yükseltmek iyidir tamam, ama ben bu Jelibon olayını hiçbir zaman anlamadım, niye naşka bir şey değil de Jelivon? :D Başka şeker kaynağı mı yok?

18. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    şekerli herhangi bişey alsak ama antreman hemen sonramı

Sayfayı Paylaş