Antrenman sonrası ağrı ( Bu konu farklı konu )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JustPush tarafından 7 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JustPush

JustPush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çok sporcu ağrıdan şikayet eder. Gecikmeli ağrı olsun ya da spor sonrası ağrı.
    Benim sorunum spordan sonra ağrı olmaması.
    2 haftadır tek bölge antrenmanı yapıyorum. Gerçekten ağırlık konusunda kendimi zorluyorum. Ama spordan sonra ağrı olmayınca kendimi kötü hissediyorum. Bunun uykuyla beslenmeyle de alakalı olabileceğini biliyorum. Günlük 9 saat işteyim, çalışıyorum. 7 saat üstünde uyumaya çalışıyorum. Beslenme günde min. 4 ana öğün, max. 5 Ara ara bir şeyler de atıştırıyorum.
    Tek bölge antrenmanı için yeteri kadar tecrübeliyim. yaklaşık 3 senedir uğraşıyorum bu sporla. ilk sene hiç aksatmadan devam ettim. 1 sene boyunca yaptım. Üniversteye başlayınca 3 ay yaptım 2 ay yapmadım malum zaman da sıkıntılı para da sıkıntılı. Bu sene yaklaşık 5-6 aydır yapıyorum.
    Sadede gelirsek, ağrı olmayınca; yaptığım spor, kaldırdığım onca ağırlık, ellerimin nasırları boşunaymış gibi geliyor.

Bu konuda bilgili, tecrübeli hocalarımdan yorum bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    16 ay oldu ben başlayalı, çoğu zaman aynı şeyleri yaşadım.

Ama şunu anladım ki izole hareketler bende ertesi güne ağrı bırakıyor. Mesela ne zaman butterfly, cable crossover preacher curl yapsam ağrı olur ama preslerde hiç olmadığı zamanları bilirim.

Vücudun harekete alışmasına, hareket sırasına, set sayı ve türüne falan göre de değişebilecek şeyler sonuçta. Bunları değiştirerek antrenman yapabilirsin denemek için.

Ağrıya değil aynaya göre karar ver, ağrı olmasa da aynada değişim olunca ağrı önemli değilmiş diyorsun. :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. JustPush

JustPush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce neredeyse her hafta programa farklı bir hareket ekleyip çıkartıyordum.
    İşe yarıyordu. Bu tek bölge işi kafamı karıştırmış durumda. Vücudumu denek olarak kullanmak garip geliyor.
    Sonuç alamayınca da nerde yanlış yapıyorum diye düşünmeden edemiyorum.

4. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Valla benim fikrimi sorarsan tek bölge olayı bizim gibilere uygun değil.

Bugüne kadar en fazla 3'e böldüm vücudu. 2 haftadır da tam vücut programı yapıyorum, yorgunluktan ölüyorum, ağrı da cabası.

Tek bölge çalışmak bence müsabık olmayan bizim gibiler için fazla lüks.

Bence 2 bölge çalış illa böleceğim diyorsan.

5. JustPush

JustPush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Her bölge en az 5 hareket 4x12-10 yapıyorum. 2 bölge girince 2 saate yakın sürüyor, çok fazla bu. Yıkım oluyor. O yüzden tek bölge yaptım.

6. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    En az 5 mi ? Ne yapıyorsun öyle o kadar :)

7. JustPush

JustPush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Squad-Komando-ön bacak- arka bacak- kalf. Omuz press-yana açış- ön omuz- arka omuz- trapez

Günde 2 bölge çalıştığım antrenmanlar böyle. 2 ila 1.30 saat arasında bitiyor. Biraz araştırınca ayırmanın daha faydalı olacağını farkettim deneme sürecindeyim hala :)

8. harleyQuinn

harleyQuinn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Niye hala böyle split programlar uygulanıyo anlamadım ilaçlı değilseniz tek bölge çalışmanın anlamı yok tavsiyem fullbody eğer illa bölecem diyosan günde 3 bölüm çalışmalısın aynı bölümleri arka arkaya çalışma her bölge için en fazla 3 egzersiz en iyisi 2 bence zaten 4 güne bölseniz frekans artıcaktır yani her bölge haftada iki kez çalışacak buda cok faydalı olur

9. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    ön omuz çalışmak o kadar gerekli mi her omuz hareketinde çalılmıyo mu bu kas

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Elbet etkilenir ama sonuçta tam vücut antrenmanı yapmayanlar en az 3 hareket yaparlar biri ön omuz hareketi olabilir normal. İyi bir üst göğüs çalışan için ön omuz daha çok çalışır.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    3 ihtimal geldi aklıma bu soruları kendi kendinize sorup durumu tekrar değerlendirebilirsiniz;

-Yazmadığınız için soruyorum İzole drop setler,1er izole hareketli full bodyler,hit(heavy duty gibi) denediniz mi? veya 5-3-1 tarzı güç antrenmanları? veya 7-8 set 5-6 tekrar şeklinde yüklemeler? negatif tekrarlara gereken önemi veriyor musunuz? sürekli aynı rutinlerle mi çalışıyorsunuz?

-Beyin-Kas koordinasyonunu tutturuyor musunuz? Mesela sırtta yanma veya cidden hasar görme hissini yakalıyor musunuz? O ''parçaladım be'', ''öldürdüm kası'' diyebiliyor musunuz?

-Son olarak klasik bir hata olarak; kası çalıştırayım derken vücudu veya ağırlığı mı çalıştırıyor olabilir misiniz? Hareketleri tam yapıyor musunuz?

mirzaloglu ve Taarruz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş