Antrenman sonrası öğün zamanlaması

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DarkNRoll tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Direk konuya giriyorum benim ev spor salonuna 1 saat uzaklıkta,antrenmanı bitirip eve dönmem bir saati buluyor

Bu süreç içerisinde bir kaybım olur mu sizce? Post-workout meal için 1 saat beklemek fazla mıdır?

Eğer öyleyse,spordan hemen sonra whey içip,1 saat sonra da yemek yersem kaybı önlemiş olur muyum?

Protein tozuna para ödemek istemiyorum,daha önce kullanmıştım ama artık çok pahalılanmaya başladı

Yorumlar için teşekkürler şimdiden

2. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Protein tozunu içtikten sonra 1 saat beklemen gerekiyor zaten isabet olmuş olur :)
    Benim fikrim ise protein tozu kullanmassan geçen bir saat için pratik ara öğün alabilirsin idmandan hemen sonra yemek için muz vs gibi
    Veya tonbalığı sandviç gibi pratik öğünlerde olabilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler cevabımı buldum :)

Kas protein sentezi antrenman bittikten 24 sonra dahi yüksek seviyelerde seyrediyormuş."Window of opportunity" olayının yalan olduğuna dair birçok makale buldum

Hatta ve hatta antrenman biter bitmez protein almanın protein sentezini yüzde 30 yavaşlattığını söyleyen makaleler bile var

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş