Antrenman sırasında yanma yerine yorgunluk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M_JaiWhite tarafından 11 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman sırasında kollarımda enerji kalmıyor mesela artık son bir tane daha kaldıramıcak hale geliyorum son sette ama gram yanma olmuyor kollarımda.Bütün bölgelerimde böyle , bunun nedeni nedir? Birde ek bilgi vereyim belki bu yüzdendir : yeni başladım spora o yüzden hafif ağırlıklarla çalışıyorum anca bu kadarını kaldırabiliyorum çünkü ( Bazı hareketlerde ağırlık bile takmadan) bu yüzden olabilirmi ? (21 yaşındayım ama maalesef kaldıramıyorum çok ağırlık)

2. sezops

sezops Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yanma hissi için zaten yüksek agırlık değil yüksek tekrar da gerekli ama yeni başladığın için vucudun daha hazır değil aşırı zorlamadan devam et. Kondisyonun zaman ile artacak.

Yürüyüş bandı bana zor gelirdi şimdi 11-13 km gibi hızlarda 10 dakika koşuyorum sonrasında antreman daha kolay geçiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bir çok şey sebep olabilir belki yetersiz beslenmeden belki hafif dediğin ağırlık senin için ağır olduğundan belki de hareketin formunu doğru çıkaracağım diye hareketi çok yavaş ve sürekli kontrol ederek yapmandan olabilir.

Bunun yaşla bir alakası yok ayrıca,birde Alkol-Sigara kullanımı sporda seni kötü etkileyebilir eğer bunları kullanıyorsan hayatından çıkar yavaş yavaş.

Zamanla kaldırdığın ağırlık artacaktır, ayrıca spor yapacağım diye kendini çok yıpratıp harap etmeye çalışma böyle yaparsan bir yerden sonra spordan uzaklaşırsın,keyif almaya bak.

M_JaiWhite bunu beğendi.
  4. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Sağol tavsiyen için . Sigara alkol sıkıntısı yok zaten rahatım o konuda ağzıma sürmem :) . Beslenmede dikkat etmeye çalışıyorum daha yeni olduğumdan eksiklerim çok tabi ama eskiye göre ciddi derecede değiştirdim düzenimi.Benim canımı sıkan şey işte güç yetersizliği ve antrenmanda o yanma hissini alamıyorum.Kollarımda güç kalmıyor ama yanma olmuyor nedense.Duş alırken kolumu kaldırmaya üşeniyorum nerdeyse :)

5. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Elektrolit alımınızı kontrol edin. Yediğiniz besinlerden kalsiyum,sodyum,potasyum,fosfor vb. yeteri kadar alamıyor olabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş