Antrenman sıklıgınız nedir ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Karamellas tarafından 15 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Karamellas

Karamellas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haftada 3 gün fitness 4 gün ise tempolu yürüyüş yapiyorum.Acaba tempolu yürüyüşle ayni gün olacak sekilde 2 günde pilates yapsam sorun olur mu vücuduma çok yüklenmiş olur muyum ? Amacım sıkılasmak ve biraz kas kazanımı

2. Yakup Kanik

Yakup Kanik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Programım haftada toplam 6 gün antrenman ( haftada ort.10 saat ) olsa da mola gününde de anternman yapmadan duramıyorum.

3. Karamellas

Karamellas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir zararını gördünüz mü ?

4. Yakup Kanik

Yakup Kanik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayır, bir zararını görmedim hem acı yoksa kazanç da yok :)

5. Vendetta902

Vendetta902 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kaslar dinlenirken gelişir. Bazı insanlara haftada 1 bölge yeter ama bazıları 2-3 tekrarı kaldırır. Burada mesele sen kendini nasıl hissediyorsun günlük rutin işlerini rahatlıkla yapıyorsan yorulmuyorsan sıkıntı yok ama spordan sonra bitiyorsan diğer işleri gözün kesmiyorsa azaltmalısın antreman sistemini.
    Benim Programımda; İtme-çekme sistemi uyguluyorum itme - çekme - bacak ve off şeklinde haftada 6 gün çalışıyorum

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    antreman sıklığı amaca göre değişir, bulk dönemde haftada 3-4 gün , definasyon dönemlerinde 5 veya 6 gün şeklinde. Ben şu dönemde form korumaya çalışıyorum ,haftanın 4 günü pazartesi göğüs ön kol, salı sırt,arka kol, perşembe omuz ,bacak ve cuma da göğüs mide kalf şeklinde çalışıyorum. ayrıca fırsat buldukça yürümeye ve hareket etmeye özen gösteriyorum.

7. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    1 gün antremandan sonra o kası en az 48 saat dinlendirmeli. 48 saatte anabolik sentez tamamlanır. ondan sonra 3. ve 4. günlerde kas rahatlama döneminde olur. 5. günden sonra da o kasta sanki geriye dönüş başlıyor. mesela 5. günde %1-2 güç azalışı, 6 günde 3-4 güç azalışı, 7. günde 5-6 güç azalışı olmuş oluyor.ben öyle hissediyorum hep ve tecrübelerimle sabittir. yani kas gelişimi için kası 2 gün dinlendirmelisiniz. ama 4. günde mutlaka tekrar girmelisiniz o kasa. karşılaştırmak isteyen arkadaşlar için yaşım 46.

Sayfayı Paylaş