Antrenman Sıklığım Nasıl Olmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tezcan tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Tezcan

Tezcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar 2 senedir vücut geliştirme ile ilgiliyim ve bu süre zarfında pozitif yönde gelişim gösterdim. 2 bölgeli program çalışıyorum. Ama artık sanki bir gelişim göremiyorum ve tatmin olamıyorum gibi geliyor. Öncelikle 182 boyunda 81 kiloyum. Beslenmemi sağlıklı ürünler yönünde ve lif alımına dikkat ederek yapıyorum. Programımı yazarsam eğer;
    1) Sırt+Omuz
    -Chin ups (3x10)
    -Underhand Cable Pulldown (3x10)
    -Seated Rows (3x10)
    -One Arm Dumbell Row (3x12)
    -T-Bar Rows (3x10)
    -Seated Dumbell Press (3x10)
    -Upright Rows (3x10)
    -One Arm Cable Side Lateral Raise (3x10)
    -Barbell Front Raises (3x10)

2)Göğüs+Biceps
    -Şınav (3xmax)
    -Bench Press (4x10)
    -Decline Barbell Press (3x10)
    -Incline Dumbell Press (3x10)
    -Pectoral Machine (3x10)
    -Cable Crossover(3x10)
    -Barbell Curl (3x10)
    -Dumbell Curl (3x10)
    -Biceps Cable Curl (3x10)
    -Hummer Curl (3x10)

3)Triceps+Bacak
    -Lying Triceps Extension (3x10)
    -Standing Cable Pushdown (3x10)
    -Tricep Kickback (3x10)
    -Rope Pushdown (3x10)
    -Seated Dumbell Triceps Press (3x10)
    -Static Lunge (3x10)
    -Seated Calf Raise (3x10)
    - Squat (3x12)
    -Standing Calf Raise(3x10)
    -Hack Squats (3x10)

3 günden sonra 1 gün dinlenme var.Karın egzersizlerini de idmana başlamadan önce yapıyorum. 5 dk hızlı tempoda, 2 dk yavaş tempoda, 1 dk yürüme yapıyorum ve ardından gerilme hareketlerini uyguluyor, az ağırlıklarla kasları ısındırdıktan sonra idmana başlıyorum. 2 ay önce değiştirildi program ve bu oldu. Tabi bir kaç ekleme yaptım pek tatmin olamadığım için idman sırasında. Bu program uygun mudur? Hoca ile konuşunca program mevzusunu bana günde 3 bölge yazmak istedi fakat nedense benim içime sinmedi. Ben ilk başladığım zaman bir tüm bölge yapmıştım 1 ay boyunca sonra 3 bölge yazılmıştı bana. Bana kaslarını çalışma süresi uzayacak dedi. Tamam öyle de ortalama bir insanın kaslarının kendini yenileme süresi 3 gün. Üç bölge yaparsam günde bu iyileşme süresini ben es geçmiş olmaz mıyım? Ayrıca çalışma esnasında kaslardaki glikojen de önemli değil mi? Eğer 3 bölge yaparsam, ben kasları tamamen çalıştırmış olamam değil mi? Deneyimli kişilerin görüşleri nelerdir acaba?

Sayfayı Paylaş