antrenman süresi ve set arası dinlenme süresi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nirvana007 tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nirvana007

nirvana007 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1.Antrenman süresi en fazla ne kadar olmalıdır?1 saatten sonra kortizol hormonunun kas kaybı yaşattığı doğru mu?
    2.Setler arasında ne kadar süre dinlenilmeli?Hareket değiştirirken ne kadar süre dinlenilmeli? teşekkür ederim.

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Bu bilgilerin forumda mevcut olmasi lazim zaten

3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Antreman süresi ısınma hariç 45 dakika diye biliyorum. Esnek olabilir biraz.
    Set arasında 30-45 saniye hareketler arasında da 2 dakika dinleniyorum. Diğer kas grubuna geçerken de 7-8 dakika dinleniyorum

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38

hacim programları kısa ve serttir.. definasyon biraz daha çok tekrarlı uzun sürebiliyor..

benim ortalama program ise
    büyük kaslar 4 haraketten 4 er set
    küçük kaslar 3 hareketten 4 er set

ısınma soğuma hariç en fazla 40 dakikada bitirirm, body le çalışırsam 1 saati buluyor

5. nirvana007

nirvana007 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    15 dk koşuyorum ardından göğüsle ilgili 3 farklı hareket yapıyorum 4x10,pazuyla ilgili 3 farklı hareket yapıyorum 4x10 ,3 farklı hareket bacak için 4x10 arkasından yarım saate yakın karın kası çalışıyorum.toplamda 2,5 saat sürüyor benim antrenman.setler arası 45 sn hareket değişiminde 2 dk dinleniyorum.çok mu yoğun çalışıyorum ben acaba.zaten idmandan sonra turşum çıkıyor.ağırlık da artıramıyorum

Sayfayı Paylaş