Antrenman programına ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve vukuatname tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. vukuatname

vukuatname Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. 3 aydır evde spor yapıyorum. 8'er kiloluk 2 dambılım ve 25 kiloluk ağırlığım var. 3 aydır ufak değişikliklerle aynı antrenmanı yapıyorum. Yeni ve daha zorlayıcı antrenman bulma konusunda zorlanıyorum. Bana yeni antrenman programı yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Mevcut antrenmanım:

4x5 barfiks
    15x6 şınav
    12x4 bench pres
    arkasından dambıllarla yerde yatarken yana açış
    arkasından dambıllarla yerde yatarken geriye açış
    sonra karın antrenmanına geçiyorum bu kısımda Allah ne verdiyse yükleniyorum karına
    3x10 ön omuza ağırlık indirip kaldırma
    3x10 enseye ağırlık indirip kaldırma
    3x10 çeneye ağırlık çekme
    4x10 ayakta dambılla yana açış (omuz için)

buradan sonra kola geçiyorum

3x10 25 kg ağırlık
    4x10 dambılları z bar gibi yamuk tutarak yapıyorum
    4x10 kolları ayrı ayrı çalıştırıyorum

son olarak da haftada iki gün 25 kg ağırlıkla 4x12 squat yapıyroum.
    rutin antrenmanım bu kadar. ağırlığı da artıramadığımdan artık o ilk günlerdeki şişlik hissi vermiyor vücudum antrenmandan sonra. bu arada 3 ayda kanatlarım baya baya çıktı, kollarım doldu, vücudum güçlendi, ağırlıklar zorlamamaya başladı. boy 190 kilo 85. boy uzun olduğundan geliştirmesi zor oluyor benim için. ben 2 ay daha bu düzende devam etmek zorundayım. 2 ay sonra da salon maceram başlayacak. o zamana kadar olabildiğince vücudumu çalıştırmak istiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.
    Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş