Antrenman Programını Nasıl Uygulamalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oguzzX tarafından 2 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. oguzzX

oguzzX Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Esenlikler arkadaşlar,

Kendimden birazcık bahsetmek ve değerlerini görüşlerinizi almak istiyorum. İlk olarak kendimi tanıtayım. Adım Oğuzhan, üniversite öğrencisiyim ve vücut geliştirmeyle ciddi olarak ilgilenmeye karar verdim. Ama ciddi derken şöyle, hayatımı buna göre düzenleyeceğim ama yarışmalara katılmak gibi fikirlerim yok. Sadece daha sağlıklı ve güçlü bir vücut istiyorum. Aşağıya yaşımı, boyumu, kilomu ve amacımı (ilk sene için) yazdım,
    Boy : 187 cm
    Kilo : 71-72
    Hedef : Büyümek (1 sene içinde en azından 10 kilo almak tabiki sağlıklı olarak)

anlaşılacağı üzere zayıf ve uzun bir yapıya sahibim fakat bir deri bir kemik sınfına pek girmiyorum, sanırım. Çünkü daha önce de çeşitli sporlarla ilgilendim. Bu yüzden zayıfın bir üstü tarz bir vücuda sahibim. Daha önce ilgilendiğim sporlar ise şunlar: Basketbol, futbol, sokak antrenmanları, vücut geliştirme(sadece yazları :) ). İlkokulda ilçe takımında futbol oynadım. Lise de yine lisanslı olarak basketbol oynadım. Birkaç fiziksel müsabaka da da derece almışlığım var.

Soruma gelecek olursam,

sizce spor salonlarında verilen geleneksel antrenman programını -tüm vücut ve her bölge için 2 hareket gibi olan- kaç ay sürdürmeliyim ?

Sayfayı Paylaş