Antrenman Programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ravvzel tarafından 17 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ravvzel

ravvzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm. Geçirdiğim 1 kaç ameliyattan sonra spora ara verdim 1 yıl kadar. Şimdi tekrar başlamak istiyorum ve gücüm nerdenyse sıfıra indiği için 5x5 stronglift ile başlamak istiyorum. Lakin programdaki deadlift ve barbell row hareketlerini ortopedi uzmanlarına sordum ve pek tavsiye etmediler. Bende bu hareketlerin yerine alternatif 1 kaç hareket koyarak yeni bir program oluşturdum sizlerin fikrini almak istedim yardımcı olursanız çok teşekkür ederim . Amacım kuvvet kazanmak ve yağ yağmak öncelikli olarak. Sağlam bir diyet uygulıcam bir uzman takibinde.

Program a
    -Squat 5x5
    -T-bar row 5x5 (Corner olan değil sehbada olandan. Doktor ayakta çekiş hareketlerinden biraz uzak durmamı tavsiye etti.)
    -Bench press 5x5

Program b
    -Squat 5x5
    -OverHead Press 5x5
    -Hyperexten 3x8 (başlangıç olarak ağırlıksız)
    -T-bar Row 5x5

2. Hibou

Hibou Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bence ha barbell row yapmıssın he t bar row bir şey değişeceğini düşünmüyorum ortopedik nedenlerin varsa sırt bölgesini makine ile çalışmanı tavsiye ederim hem sağlıkçı olarak hem de bu sporda 3 yıl tecrübeme dayanarak söylüyorum

Sayfayı Paylaş