Antrenman Programım (Kontrol Edebilirmisiniz)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lifeoverview tarafından 1 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba 1-1.5 sene önce çeşitli sağlık sorunlarından dolayı 6 ay sonunda bırakmak zorunda kaldım şimdi 1 ay önce sağlık sorunlarımı halletim ve dün bir salona kayıt yaptırdım ve 1-2 haftadır program ve hareketler üzerine araştırmalar yapıyorum yarın başlayacağım beslenmem orta düzeye yakın olduğundan whey kulanacağım yanında günlük 1 ölçek(whey) + bcaa + kreatin (yükleme yapmam gerekir mi bilmiyorum 2 taraf var yükleme yapılmasına gerek yok, yapılmalı şeklinde konuşuluyor)çabuk kilo alıp veren biri olduğumdan dolayı 1 sene içinde 5 kg üzerine kilo alıp aynı şekilde verdim, tabi şuanda yağ oranımda düştü aynı zamanda kas oranımda 34/34 olan biceps 32-32.5 arası (sol-sağ) şınavların ve düzensiz beslenme sonucu evde kendi başıma dumbbell çalıştığımdan dolayı düştüğünü anladım, hacim-büyüme üzerine bir program hazırladım full body girmeden direk disiplinli hareket edip bu şekilde ilerlemeyi düşünüyorum fakat göğüs-triceps sonrası 1 gün dinlenme verince bir sonraki hafta pazartesi bacak-omuz olarak ilerliyor bunun bir sakıncası olmadığını düşünüyorum fakat uzman olmadığım için siz hocalarımın fikirleri önemli benim için + yanına bilek hareketleri'de yapacağım haftada 2 gün önerilerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun kalırım huzurlu ve sağlıklı vakitler

Ekli Dosyalar:

2. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    programda bir sıkıntı yok. lakin 12 hafta veya daha uzun süreye yayılmış, hazır olarak içinde değişiklikler yapılmış bir program bulabilirsin internetten. 3 day split diye ararsan bulabilirsin, bunlar daha prof hzırlanmış oluyor
    programların pek de önemi yok aşağı yukarı hepsi senin çalışma şekline, ağırlıkları kullanma yeteneğine göre etki ediyor.
    yağ oranın düşmüşken bulk yapma gibi yanlışlara düşme yeter. bulk olayı yalan dolan. yağsız kütle almaya bak derim baştan beri

lifeoverview bunu beğendi.
  3. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kas şoklaması gibi konulara pek inancım yok hocam. yağ oranı düşük olan birinin bulk dönemine girmesinin saten zaman kaybı olduğunu düşünüyorum dediğiniz gibi dikkatli hacim kazanmak önemli şimdi ilk gün göğüs-triceps çalışıp(pazartesi) salı günü dinlenme verdikten sonra çarşamba perşembe çalışıp cuma tekrar göğüs-triceps yapıp ara vermeden sırt ve ön kol yapsam ne gibi zararlar ile karşılaşırım kas kütle almak yerine kayıp yaşanır mı

4. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Program değişik ve güzel bir programa benziyor. Deneyip faydasını görüp görmediğine bakacaksın artık. Vücut geliştirme sporu biraz da böyle işte, deneyerek görüyorsun. Tekrar spora başlamış olman çok güzel.

Bu arada ben ilk 1-2 hafta alıştırma yapmaktan neyi kast ettiğini anlamadım tam. Adaptasyon programımı mı yaptın? Hani şu tüm vücut antrenmanları olanlardan. Yapmadıysan geri dönüşteki ilk 2 haftada full body adaptasyon programlarını uygulamanı tavsiye ederdim çünkü sana. Akabinde de paylaştığın program işte.

5. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu gün göğüs-triceps günüm ve gerçekten zorlandım fakat 1 2 hafta içinde oturacağını düşünüyorum alışma açısından sadece 2 triceps hareketi yapabildim ve göğüsleri tam hissedemedim barbell üzerinde bende dumbbel press ekledim 5 hareket içinde "barbell ıncline press-Incline dumbell fly-"Barbell bench press(2 set) Machine Chest Flyes(2 set)" şeklinde ilerleyebildim "triceps pushdown-Cable incline triceps extension" hareket ettim ve kollarım boşaldı
    yarın sırt-ön kol antrenmanım var ve dinlenme verirsem haftaya pazartesi bacak-omuz olarak başlayacağım dinlenmeden'de olmuyor şöyle hareket edilebilir mi sırt-ön kol girip bir sonraki gün (çarşamba) dinlenip perşembe bacak-omuz devam etmeyi düşünüyorum

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş