Antrenman programı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zenyxia tarafından 19 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Arkadaşlar bu programa kas ve güç kazanımı için her günü gidilse verim alabilir miyim, bir zararı olur mu? Genel olarak iyi bir program mı? Pazar günü dinlenme. Antrenmana sabah gidip geri kalan zamanlarda rahatça dinlenebiliyorum. Üç gün üst üste çalıştıktan sonraki günü dinlenme mi yapsam yoksa? Yorumlarınız için şimdiden sağolun.

20181008_191209.jpg 20181008_191214.jpg 20181008_191218.jpg

2. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle 3 gun gittikten sonra 1 gun mola vermelisin yeni baslayanların yaptıgı en buyuk hatalardan biridir mola vermemek unutmaki kas gelişimi mola gunlerinde olur kası dinlendirmen lazım bunun dısında arka kol ve biceps kucuk kas grupları o yuzden 3 hareketten fazla yapmanı onermiyorum

zenyxia bunu beğendi.
  3. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Teşekkür ederim spor salonu pazar günü açık olsaydı süper olacaktı böyle olunca pazartesiye kalıyor omuz-bacak bir sıkıntı olur mu?

4. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Sıkıntı olmaz zaten her hafta kayacak o gunler 2 3 haftada bir pazar gunune denk gelir o gun fazladan dinlenmiş olursun muhim değil dinlenmek cok önemli

zenyxia bunu beğendi.
  5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    3+3+boş şeklinde de yapabilirsin. Bu spliti öyle uygulayanlar da var. Sonuçta ilk gün çalıştığın kaslar 2 günden fazla dinleniyor. Eğer yeni başlayacaksan da fullbody daha mantıklı bir seçim olur.

zenyxia bunu beğendi.
  6. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Yorumlarınız için teşekkür ederim peki sizce dinlendiğim günde beslenmem nasıl olmalı? Makrolarda oynama yapayım mı yoksa aynı mı kalsın?

7. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Karbonhidratı biraz azaltabilirsin proteini yine aynı almaya bak asagı yukarı aynı kaloride beslen ben mola gunlerinde 100 150 kalori daha az alıyorum karboyu kesiyorum biraz ama cok muhim değil amacın kas eklemek oldugu için zaten yag yakma doneminde mola gununde daha da acık vermen gerekiyor kaloriden o ayrı konu

zenyxia bunu beğendi.
  8. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    dinlenirken kas GELİŞMEZ kas ONARILIR.

9. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Evet antrenman sırasında yüksek şiddetle birlikte kaslar parçalanıyor ama dinlenirken de (sanırım özellikle gece uyurken) parçalanan kasların yerine daha dayanıklı kasların onarımı başlıyor bu da büyümeyi sağlıyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin. Bunun için son zamanlarda yatmadan 2 saat önce 2 bardak günlük süt içiyordum gece de protein sentezi olsun diye ama sanırım yanlış yapıyormuşum çünkü insülin artınca büyüme hormonu baskılanıyormuş. Yatmadan önce protein alan var mı acaba aranızda?

10. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    İnsulın baskılama olayına suan için takılman gereksiz ben de uyumadan once yarım litre süt içiyorum kalorim acık kalmıssa eger ayrıca kaslar mola gununde ozellikle uyku halindeyken gelişir off verilmeden yapılan antremanlardan uzun etapta verim alınamaz caps lock acık yazınca bir sey değişmiyor

11. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    eskiden sinirleniyordum ama artık alıştım bu tarz tiplerle uğraşmak zevk veriyor bana.
    uyku esnasında kas nasıl gelişir bi açıklasana ?

Son düzenleme: 20 Şubat 2019
  12. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Dingil mi daha kasların derin uyku sırasında insaa edildiğini bilmiyorsun gelmiş burda önceden ugrasmazdım falan diyorsun üstelik gram bilmediğin şey hakkında uslubuna dikkat et önce bir arastır herseyden once bir insan ol sonra spor yaparsın

13. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    açıkla açıkla inşaa minşaa değil noluyor o esnada

14. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Her gun yeni bir bilgi

Ekli Dosyalar:

15. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38

ne diyor "her çalışma ile"
    hormonlar hakkındada bilgin yok demekki. hormonların kas büyütmez. değil uykuda dışardan istediğin hormonu al kas liflerini yırtmadığın sürece hicbir gelişme elde edemezsin. kas geliştirmenin anahtarı hipertrofidir. bu hormonlar sadece onarım sürecini destekler veya hızlandırır.

16. zenyxia

zenyxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Ne olmuş burada böyle arkadaşlar birbirimizi kırmadan fikirlerimizi söyleyelim ben saygılı tartışma ortamı için burada konu açtım Facebook da her sorduğum şeye "mr olympia mı olucan ***" diyenlerden gına geldiği için. Sonuçta fotolarınıza bakarak söyleyebilirim ki ikiniz de iyi bir çalışmanın ve düzenin ürünü olarak vücutlarınızı elde etmişsiniz. Belki de çok kompleks bir konu değil aslında o Facebook'ta söyleyenlerin dediği gibi. İkinize de katıldığım noktalar var evet kasların gelişimi antrenman sonucu liflerin yırtılmasıyla başlar ama her gün antrenmana gidip çalışıp bu lifleri yırtmaya çalışarak hiç off gün olmamasından bahsetmiyoruzdur sanırım burada. heraxles senin de fikrini alayım bu konuda sence 3+3+boş (Pazartesiden cumartesiye her gün, pazar boş) mu yoksa 3+boş+2+boş (Pazartesi Salı Çarşamba, boş, Cuma, Cumartesi, boş) yapmamı önerirsin? Ya da daha farklı bir şey?

Sayfayı Paylaş