Antrenman Progoramımı Nasıl Şekillendirebilirim ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Vitaly tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Vitaly

Vitaly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar. 19 yaşındayım boyum 1.81 kilom 93. Geçen yaz başında 76 kiloydum üniversiteye hazırlık döneminde okul + dershane dışında hiçbir aktivitem olmadı. Üstüne birde kötü beslenince bir senede 17 kilo aldım. Yağlar bel ve göğüste biriktiği için berbat bir göbeğim var fakat yapım itibariyle ince sayılırım ama göbek büyük sıkıntı. İş sebebiyle spor salonuna gitmeye vaktim yok. Evde spor yapmayı planlıyorum. Maksadım haftanın belirli günleri kardio belirli günleri ağırlık antrenmanı yapmak. Odamı mini bir spor salonuna çevirdim. Şuan elimde;

-Dumbell Barı
    -Barbell
    -Toplam 76 kg ağırlık
    -Basit bir bench
    -Göğüs yayı "5 yaylı"
    -Ayarlanabilir el yayı

mevcut. 1 aydır internet üzerinden araştırma yapıyorum. İlk Ağırlık antrenmanı programlarını bütün vücudu çalıştıran antrenman programları gibi mi yapmasam yoksa günde birkaç bölgeyi çalıştıran antrenmanlarımı uygulasam kararsızım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
    Ayrıca kardio ve ağırlık antrenmanını hangi aralıklarla yapmam uygun olur. Misal önce kardio sonra ağırlık veya tam tersi, yada bir gün kardio bir gün ağırlık gibi. Antrenman programımı şekillendirmede yardımlarını ve önerilerinizi bekliyorum iyi günler.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Aynı konu çoklu açıldığı için kilitlenip silinmiştir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş