Antrenman Nasıl Olmalı?:eek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Schwarzeneger tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Schwarzeneger

Schwarzeneger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle Merhaba,
    Yaklaşık bir aydır kullandığım programı değiştirmeye karar verdim,yeterince verim alamadığımı düşünüyorum.Bilmiyorum belkide öyle hissediyorum.Bu yüzden hocalarımdan,bilgisi olan arkadaşlardan yardım isteyeceğim.Antrenmanı nasıl bölmeliyim,bir bölgeyi haftada kaç kez çalıştırmalıyım gibi.Mümkünse örnek antrenman programı verebilirseniz çok memnun olurum.Amacım hacim kazanmak,Yaklaşık 1.5 ay daha hacim yaptıktan sonra definasyona girmeyi planlıyorum.
    Program belki iyidir ama ben yanlış hisse kapılmışımdır eğer öyleyse de yorumlarınızı bekliyorum.Antrenman programım şuradan http://www.kasvekuvvet.net/5x5-hacim-programi.html

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    haftada 4 gün çalışıyorum.Gögüs gelişimim zor diye tek güne aldım.ptesi...carsamba sırt kanat birliktedir.cuma triceps biceps.komple kan pompalanır kollara iyidir.ctesi de bacak ve sonra da omuz.Omuz genetigim iyidir ve kücük bir kas grubu.Büyük kas gruplarını adam akıllı çalıştırırsan zaten gelişimi olacaktır omuzun.Ön omuz hic calısmam nerdeyse.Sakatlanıyorum saglam gögüs antremanlarında ufak caplı tabi.%ek olarak kardeşim mutlaka sırt günü deadlift,bacak günü squat,gögüs günü bench press vb temel hareketler olsun.izole de eklersin 1 yada 2 hareket.iyidir.toplam 4 hareket 4 set yaparım büyük kas grupları.kücükte 3 hareket 4 yada bazen 5 set yaparım.tekrarlarım degisir.2 ay piramit.2 ay 5x5.2 ay 6-8 tekrarlı ve saglam agır girerim.yaza dogru süper setler yaparım 2 ay.bu tarz bi plan çiz kardeşim derim sana da.teme hareketler mutlaka olmalı ve onlara odaklan.Başarılar.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilosun, ne kadar zamandır spor yapıyorsun, yağ oranın kaç, squat, bench press, deadliftte kaç kilo kaç tekrar yapıyorsun?

Tolgahantt bunu beğendi.
  4. Schwarzeneger

Schwarzeneger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 yıl yaptiktan sonra bırakmak zorunda kaldım,1 yıl aradan tekrar başladım 5 aydır düzenli yapıyorum.
    Boy : 1.72
    Kilo:67
    Yağ oranı:15.6
    Squatı:100 , Bench Press:85, Deadlift: 60 kiloda 12.10.8.6 yapiyorum
    Suanda girdigim agirliklar ve tekrarlae bunlar

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    67 kiloda bench press'le 85 kiloda doğru formda, göğsüne değdirerek ve yardımsız 12 tekrar çıkartıyorsan ileri düzey sporcusun demektir. Bu durumda olay beni aşıyor. Profesyonel bir antrenör konuyu görüp sana yardımcı olur umarım.

Tolgahantt bunu beğendi.
  6. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Squatta 100 giren deadlift te en az 120 girmesi lazım bu işte bir terslik var

7. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    67 kiloda 100 kilo squat ve 85 kilo bench press yapan birinin burdan 5x5 dersi vermesi gerekir.Benim için konu izleme dışı.

doxux bunu beğendi.
  8. gomleksizu

gomleksizu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salona kaydoldum ve calisma programim haftada 3 gun, 8 hareket verdi. Program bana çok sacma geldi çünkü 1 gün içinde karın, bacak, omuz, göğüs, triceps, biceps, bel, kanat çalışıyorum ve 3 set 15 tekrar sizce bu ne kadar doğru ?
    Kaydım bitince başka salona mı başlamalıyım?

9. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Adam seni ısındırmak için vermiş programı.1-2 ay böyle gidilebilir kişinin durumuna göre.Doğru olanı yapmış sakatlanmaman için.Biraz hamlığını at,sor hocana rahatsız olduğun konuyu söyle.İstediğin neyse onu ilet.Daha sonra antreman günlükleri kısmına bakarsan arkadaşlar bölgesel çalışmalar şeklinde günlükler tutmuşlar.Forumdan kolayca erişebilirsin bu deneyimlere kardeşim.
    (konu izlemeyi durdurdum ama hala bildirim geliyor?İnce ayar şart siteye.:))

Sayfayı Paylaş