Antrenman günlüğüm -Yeni Bir Başlangıç-

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Eveet bugün biceps triceps çalıştım. Genel olarak iyiydi güzeldi, pump etkisi de gayet hoştu :) Direk yazayım ben antrenmanımı :

Barbell Curls 25 23 22
    Preacher Curls 20 20 20
    Hammer Curls 20 20 25
    French Press(Alna trıceps bar ıle ) 25 25 25

Tricepse çok yüklenmedim çünkü fazlasıyla yoruldu/yoruluyor. O nedenle tek harekette bıraktım. Genel pump etkisi gayet iyiydi umarım hedefim doğrultusunda doğru yoldayımdır :) Yarın kardiyo günü. Şimdilik iyi akşamlar ;)

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Bugün kardiyo yaptım. Amacım yağ oranını oldukça aşağılara çekmek ve kas kütlesini biraz artırmak olduğundan haftada 1-2 günü kardiyoya ayırdım. Neler yaptığıma gelirsek; gölge boksu, ip atlama, kondisyon bisikleti. Yarım saate yaydım bu üçünü yüksek tempoda. Gölge boksu yaparken ara ara 5 kglık dambıllar kullandım. Sırılsıklam oldum ama güzeldi. Bu haftalık bukadar. Pazartesi yeni baştan :)

3. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Bazı tecrübeli arkadaşların da önerileri ile bu 1 haftadır uyguladığım sistemden vazgeçmeye karar verdim. Programın eksiği yanlışı çok. Yüksek tekrarlar, Deadlift Squat gibi efsane hareketlerin olmaması, programın yağ yakmaktan ziyade kas yakmaya daha yatkın olması vs gibi nedenlerden ötürü rafa kaldırdım bunu. Hedefim ilkiyle aynı. Önümüzdeki 1-2 sene bulk gitmek. Bulktan kasıt temiz bir hacimlenme yani. Bunun için önceki programıma benzer bir program ve yüksek karbonhidrat yeteri kadar protein diyetiyle devam edeceğim. Ayrıca şöyle bir gelişme de var. Evde çalıştığımdan en fazla 60 kg ağırlığım vardı ve sırt göğüs bacak çalışırken çok hafif kalıyordu artık mecburen yüksek tekrara yöneliyordum. Birkaç hafta içinde bilmiyorum tam ya gelecek hafta yada en geç gelecek ay salona başlıyorum. Bana kalsa hemen yarın başlardım fakat maalesef ki ay sonunda ve gelecek haftalarda önemli sınavlarım var. Onları halleder halletmez adam gibi bir salona yazılıp 1-2 yıl ful bulk gidicem kısmetse. Yeteri kadar kütle olduktan sonra da define olucam. Devamına o zaman bakıcam artık. Aslında hedefim aynı sayılır yani yağ oranı düşük bir vücut ama yeteri kadar kütle olmadıktan, vücut kıyafet altından kendini hafif belli etmedikten sonra bir anlamı kalmıyor düşük yağ oranının :) Salona yazılana kadar evde eskisi gibi çalışacağım inşallah en geç 1 ay sonra da salona yazılıp tam gaz devam edicem :) Yarın Göğüs-Biceps günüm bu arada. Yarın paylaşırım. Şimdilik herkese iyi geceler :)

4. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Maalesef bugünkü antrenmanımı yarına ertelemek zorunda kaldım :( Şu 3 haftada 2. kez erteleyişim bu sanırsam eskiye nazaran yine iyi :D Bazı nedenlerden dolayı gece gözüme 2 dk uyku girmedi sabaha kadar oturdum öyle çok stresli günler geçirdik çünkü. Artı sınavlara da çalışmak durumundayım herzaman. Şuan antrenman yapmak bir yana kalkıp yürüyecek halim yok sarhoş gibiyim uykusuzluktan :( Yarın en iyi şekilde bu ertelememi telafi edeceğim

5. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Evet bugün normal şartlarda omuz triceps günüydü fakat göğüs biceps çalıştım dün çalışamadığım için. Genel olarak iyiydi Eski sisteme dönmek güzel geldi açıkçası nedense :) Neyse ben yazayım :

Göğüs:

Bench press 10 10 10 10
    Dambıl Fly 10 10 10 10
    Inclıne bench press 10 10 10 10
    dıps 10 10 10 10

Biceps :

Barbell Curl 10 10 10 10 10 10
    Hammer Curl 10 10 10 10 10 10

Genel olarak gayet iyiydi fakat göğüste plaka sıkıntısı çektiğim için birtürlü istediğim gibi yoramıyorum bitiremiyorum adeleyi. Ama kısmetse büyük ihtimal haftaya salona başlıyorum o zaman herşeyin daha iyi olacağını düşünüyorum :) Bugünü de böyle kapattım Yarın omuz triceps günü. Şimdilik iyi geceler :)

6. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Evet sonunda salona yazıldım :D Gittim hocayla konuştuk ne istediğimi vs sordu ölçülerimi aldı pazartesi başlıyorum. Bende bide güvercin göğsü sıkıntısı var hafiften o konuda da göğüsü tek gün çalıştıracakmış sanırım ordaki görüntü gidecekmiş zamanla kütle artınca. Açıkçası sabırsızlıkla bekliyorum pazartesiyi :D Bu hafta neredeyse hiç antrenman yapmadım saldım kendimi derslere ağırlık verdim. Pazartesi hoca programı verecek bide beslenme programı yazacak, hayırlısıyla başlıcam. Günlüğe ona göre devam edicem, şimdilik iyi forumlar :D

Sayfayı Paylaş