Antrenman esnasinda Düşen Kan Şekeri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve avni tarafından 9 Eylül 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar herkese iyi forumlar öncelikle.
    Antrenman sırasında özellikle bacak çalişirken veya bacak egzersizleri yaparken(genelde split squattan sonra veya squat egzersizinden sonra) halsizlik yorgunluk ve çarpıntı oluyor. Kan şekerim düşüyor muhtemelen fakat günlük 350 g karb aliyorum ve bu karbin çoğunu da antrenman öncesi öğünler de aliyorum. Sizce bu hipoglisemik durum neden oluyor olabilir ?
    Üst vücut çalışırken olmuyor sadece baya efor gerektiren bacak egzersizlerinden sonra oluyor.Elim ayağim kesiliyor tabiri caizse . Biraz dinlenme süresini kısa tutuyorum 1.5 dakika civarı onunda etkisi olabilir mi ?

2. x_malcolm

x_malcolm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Muz ye başlamadan.

3. Smurfsads

Smurfsads Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dostum okulumun yoğunluğundan dolayı sporu 2 3 hafta bırakmak zorunda kalıyorum. Tekrar başladığımda özellikle bacak girdiğimde ki ben biraz ağır giriyorum bacağı aynısı bana da oluyor. Benim 1 2 antrenmana toparlıyor ama çok sıkıntı çekiyorsan bir tane küp şeker al ağzında eriterek ye. Ağzından direk damarlara şeker geçişi olacaından 3 4 dk ya toparlarsın.

Sayfayı Paylaş