Antrenman Duzenim Hakkinda Yorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Onurdoganay tarafından 11 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Onurdoganay

Onurdoganay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oncelikle selamlar daha once benzer bir sorun yasayan oldumu bilmiyorum, bu arada eger yanlis yere actiysam kusura bakmayin.

Bir kac sorum olucak onlari sormak istiyorum simdiden herkese cok ama cok tesekkur ederim.

1. Sorum ben buyumeye calisiyorum bu sebepten spor salonundaki hocayi zorlaya zorlaya bir program yazdirdim 5 gune ayirdi arka arkaya gogus sirt omuz bacak ve kol olarak devam etmekte. Benim sorum 5 gunde bir kol yaptigim icin kol yetersizmi oluyor tek bolgede yada gogus yetersizmi kaliyor. Eger isterseniz programimida yazabilirim.

2. Sorum su olacak malum bildiginiz gibi yaz geliyor idmanlardan sonra cardio yapmam mantiklimi olur yada bu sekilde bir oneriniz olurmu ben idmanlardan once l carnitine alip idmana baslamayi dusundum dogrumu bilmiyorum.

Simdiden tesekkur ederim.

2. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba , ben şunu anlamadım, hem büyümeye çalışıyorsun hem de her antrenmandan sonra kardiyo mu yapıyorsun ? o biraz garip geldi bana. yaş kilo boy spor geçmişi gibi şeyleri yazıp , antrenman programını da yüklersen daha iyi bir yorum yapılacağına eminim

3. Onurdoganay

Onurdoganay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kusura bakmayin gerekli eklemeleri yapiyorum.
    Yas 22
    Boy 191
    Kilo 81

Yaklasik 10 aydir spor yapiyorum ancak ilk 2 ay yanlis hocaya guvenerek saatlerce kosu bandi ustunde kosup 22 boy kilo verdim o yuzden o ilk 2 ayi saymiyorum ciddi anlamda 8 aydir yaptigimi dusunuyorum sadece yurtdisina ciktigim icin bi 20 gunluk aram oldu o kadar.

Antrenmandan sonra kardio olayini hoca soyledi acikcasi ne kadar arastirsamda bu isten para kazanan insanlara gitmek zorunda kaliyoruz en son onlarda basindan savmak adina boyle yardimci oluyorlar.Programima gelicek olursak;

1.Gun : gogus
    Bench Press 12/6
    Incline Dumbell Press 12/6
    Decline Dumbell Press 12/6
    Incline dumbell fly 12x4
    Wide Chest Press 12/6
    Pullover 10x3
    Cabble Crossover 12/6

2.Gun Sirt
    Barfiks 12/6
    Latt Pulldown 12/6
    Low row 12/6
    Wide grip row 12/6
    Dumbell row 12/6
    Standing lat Pulldown 12x4

3.Gun Omuz
    Military Press 12/6
    Shoulder Press 12/6
    Latarel Raise 12x4
    Front Raise 12x4
    Reverse fly drone(boyle yazilmis) 12x4
    Dumbell scaption 15x4

4.Gun Bacak
    Squat 12/6
    Leg press 12/6
    Leg extantesion 12/6
    Leg Curl 12/6

5.Gun Kol
    Alternative Biceps Curl 12/6
    Standing Cabble Curl 12/6
    Scott Curl 12/6
    30 60 90 6sardan 4 set(bu sekil yazilmis)
    Push down 12/6
    Push down rope 12/x4
    Z bar alna cekis 12x4
    Close grip bench 12x4

Kullandigim supplementler
    Optimum whey
    Optimum casein
    Xtend bcaa
    Mp creatine
    Mp glutamine
    Arg 1250
    Beef aminos

Yine bunlarda onerileri sebebiyle aldigim supplementler simdiden tekrar tesekkur ederim.

4. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    ben mi yanlış görüyorum yoksa programın çoğu 12x 6 dan mı oluşuyor. Hocam çok özür dileyerek şunu soruyorum , gerçekten bu kadar çok tekrarı yapabiliyor musun ? denedin mi yani , oluyor mu ? bence imkansız. . Mesela göğüs gününde 438 tekrar yapıyorsun. Bunu kime sorarsan sor olmasını gerekenin tam 1.5 - 2 katı fazla çalışıyorsun diyecektir.Hem düz bench press yapıp, ardına incline sonra decline bunun da üstüne chest press yapman tam anlamıyla ( gerçekten çok özür dilerim ) "saçmalık" . Her pressten sonra araya fly tarzı bişey almalısın ki mikro yırtılmalar daha fazla olsun. Yine göğüs günü için konuşuyorum , ben olsam decline ı ve chest press i komple çıkarırdım. geriye ne kaldı , bench press ve incline press , fly ve crossover. bi de pullover.şöyle bişey yapılabilir.

bench press 12x 10x 8x 6x 5x ağırlıklar hep artacak
    fly 4x 12 ( fly da pumping etkisi önemli onun için 12 tekrar)
    incline press 12x 10x 8x 6x 5x ( ağırlıklar artıyor)
    Cable Crossever 4x 12 ( bunda da pumping önemli)
    pullover yapmana gerek yok. çünkü zaten 4 tane göğüs hareketinde tricepsler fazlası ile çalışıyor. Bugün için bir biceps hareketi alabilirsin. Mesela ez-bar curl gibi.3x10

Sırt günü için önerilerim ise şöyle
    barfiksle başlamak harika ama 12x6 şeklinde değil. 4x maximum( eğer 10 dan fazla barfiks çekebiliyorsan 10 da bırak )
    Lat pull down göğüse çekiş 4x 8-10
    Cable Rowing 4x 8-10
    Dumbell Row 4x 8-10
    Deadlift klasik 5x5
    Ters Mekik 4x10

Omuz için önerilerim şu şekilde olacak. Fakat bu konuya girmeden önce şunu demek isterim ki omuz çalışırken pumping etkisi çok önemli. O bakımdan her ne şekilde omuz çalışırsan çalış kesinlikle 10 tekrar aşağısını çalışma.

Military Press 4x10-12
    Lateral Raise 4x10-12
    Reserve Fly 4x10-12
    Dumbell Shrugs 4x 10-12

front raise yapmana gerçekten ihtiyaç yok. Bench press yaparken deli gibi çalışıyor. Military press yaparken de çalışıyor. Bazı zamanlar omuz günü yavan geçiyor. Böyle hissedersen Lateral raise den sonra shoulder press de alabilirsin. 3x10 olabilir mesela o da

Bacak günü için önerilerim

Squat 10x 8x 6x 6x 5x ( ağırlıkları artırmaya çalış ) Squat yapıyorsan leg press yapmana gerek yok. Leg press ego tatmininden başka bişey değil. Çok aşırı ağırlık olmadan nizami yapılan squat bence dünyanın en iyi hareketidir.
    Lunges 4x12 ( biliyorum sevilmiyor ama katkısı çok büyük )
    Leg curl 4x12
    Sumo deadlift ya da romanian deadlift 5x5 ( form çok önemli arka bacak , kalça ve biraz da sırt için başka harika hareket )
    Calf raise ( salonda hangi makina var bilmiyorum. Oturarak olanı var. Ayakta olanı var. 4x yanana kadar . eğer ikisi de yoksa leg press makinasında çalışabilirsin. fakat bunun için araştır derim)

Kol için pek bişey diyemeyeceğim. Yine setleri düşür derim. 3x10 her hareket için. ayrıca bi biceps bi triceps çalış.İçlerinden seçeceğin iki tanesini süper set halinde çalış.

Benim nacizane önerilerim böyle. Bir günde yaptığın toplam tekrar sayısı 200 ü pek geçmesin ve 45dk-1 saat arasında antrenmanı yapıp çıkmalısın.

Umarım faydalı olmuştur. Saygılar dilerim.

5. Onurdoganay

Onurdoganay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dedigim gibi yeni gectik bu programa 1 2 kez denedim cok yuksek agirliklarla cikmasada ciktim ancak o hani siskinlkk hissiyati olmayinca sormak istedim ve zaten bekledigim cevabi aldim. Cok tesekkur ederim butun yardimlar icin verdiginiz sekli ile denemeye calisacagim.

Sayfayı Paylaş