Antrenman Bağımlılığı

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve beycank tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudun kendini yenileyebilme üstüne birşeyler koyabilme süresi gibi handikapım olmasaydı yılın 365 günü idman yapardım.

FleXoR bunu beğendi.
  2. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    4 gündür antrenman a çıkmıyorum aşırı huzursuzum antrenman günlerini iple çekiyor salona koşarak gidiyorum 1 hafta ara versem deliriyorum durmum vahim psikolojik destek alıcam ancak bırakmayı asla düşünmüyorum

3. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Sn. Özer Baysaling Hocanın yazdığı Hard Drive BodyBuilding kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Ben aldım ve şu anda okuyorum. Oradada Özer Hoca bu konuya az da olsa değinmiş ve kendi yorumlarını eklemiş. Tam olarak Antrenman bağımlılığı şeklinde bunu tanımlamasada (belki de bu şekilde yazmak istemediği içindir.) bu sporu yapmayan insanların bakış açısını üstün körü belirtmiş. Toplumda bazı kişilerin vücut geliştiricilerin psikolojik sorunları nedeniyle bu spora yöneldiği ve sürekli olarak bu sporu yapmalarının nedeninide psikolojik sorunlar olduğunu söylemiş. Halbuki Özer hoca böyle bir durumun kesinlikle olmadığını ve bu sporu yapmayan ve bilmeyen insanların kendi kafalarında kurduğu fikirlerden ibaret olduğunu söylemiş. Gerçektende hepimiz kendimize şöyle bir bakarsak (eminim pek çoğumuz öyledir) kendimizi diğer insanlarla karşılaştırarakta, hem fikir olarak hem davranış olarak hemde fiziki olarak ne kadar düzgün olduğumuzu farketmemek elde değil. Bende bu spora başlamadan önce bu sporu yapanların daha vahşi şiddet yanlısı insanların yaptığını düşünürdüm. İnsan azmanı derdim. Ama kendim bu insanları tanıdıkça ve konunun içine girdikçe bu insanların toplumun diğer kesiminden çok daha kibar, çok daha kültürlü ve çok daha eğitimli olduğunu gördüm. Yani gerçektende spor demek Sağlık demek ama Vücut geliştirmenin boyutunun çok daha değişik olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme: 16 Nisan 2010
    ironslayer, slymnasye ve redbaron_ bunu beğendi.
  4. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    bendede belirtileri var ama ben memnunum bu halden kısacası
    antreman = huzur =))

5. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    bağımlılık değilde alışkanlık sanırım. belki bişeyleri kaybetme korkusu...

6. BdrHri

BdrHri Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende yüksek derecede var yaşımda küçük ama niye böyle bilmiyorum antrenmana gitmeyince aşırı agresif ve sinirli oluyorum off napıcam ya :S

7. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman piskopati olmusum ozaman ben. Ancak bu iyi yönde bence, zira sigara, alkol ve kötü aliskanliklarin hepsinden uzagim spor yaptigim zaman icersinde. Böylesi mübtelagliga can kurban, herkese tavsiye ederim.

8. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Gücü kazanan herkes onu kaybetmekten korkar.

specialcafe bunu beğendi.
  9. blackk*

blackk* Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    dün hastaydım ve ant. yapamadım sinirden 9 da uyudum.Çok kötü bişi bu bağımlılık yaa.

10. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  11. erdinç

erdinç Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    evet bizamanlar psikolojik destek almayı bile düşünmüştüm tam bi bağımlıyım ve vücudumun her yerinde nüksedebilen marazalar var aslında bu çok ilginç bi konu 17 li yaşlarda 1-2yıl vg yaptım sadece ondan sonra sadece kardiyo aeorobik hiç bişey yapamassam çıkar deli gibi yürürdüm bende bu kilo almamak dürtüsüyle başladı endofrin bağımlılığıyla devam etti bu endofrin adlı hormonun verdiği duygu paha biçilemez bu hormon sadece kazalarda ve travmatik durumlarda bi yakınını kaybetme gibi salgılanır doğal yollardan sadece spor yaparak salgılanır bu hormon morfinden çok daha güçlüdür bide mutluluk hormonu diye bilinsede serotonin adlı hormon daha küçük işlerle ilgilenir keyif hormonudur cinsellikde veyemek yemek gibi durumlarda salgılanır kısacası bu iki hormon salınımı dengeliycek bi anteranman ve yaşam biçimi şart her nekdar başaramasamda terzi kendi söküğünü di,kemez.

12. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    iyi bir bağımlılık bu :)

13. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle antrenman bağımlısıyım. İşim, uykum, yemeğim, randevularım kısacası herşeyim antrenman programıma endeksli.

Komik gelebilir ama 1 veya 2 antrenman kaçırdığımda spor salonu ve ağırlıklar rüyama giriyor.

Aldığım üründeki protein, karbonhidrat, yağ miktarını incelemek, biraz daha gelişmem lazım demek, bundan sonra şu supplementi deneyim demek son zamanlarda vazgeçilmez alışkanlıklarım oldu.

Ama bütün bunlardan şikayetçi değilim. Kahve köşelerinde kağıt oynamaktan, televizyon karşısında pineklemekten, bu akşam ne yapacağım diye düşünmektense spor bağımlısı olmayı tercih ederim.

Allah herkese böyle bağımlılık versin.:D

JohnnyTog bunu beğendi.
  14. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    ben valla haftanın her günü yapıyorum dayanamıyorum yani ne bilim herhalde bagımlıyım :)

rsxer bunu beğendi.
  15. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    alma enerjimizi,bişey olmaz,arkadaşlar sigarayla 3 bira devirene kadar ben salona gidip çalışıp geliyorum.o psikiyatri ye soyle operim onu.ordan burdan uydurmasın

moqqlass bunu beğendi.
  16. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    al bendende o kadar ama cmtesi günleri çalıştığımız için artık 1 off günüm oldu hiç değilse:D

17. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    hergün gitmeyin diyenler gelişmenizi istemeyenlerdir. ben hergün gidiyorum, gelişiyorum.!
    bir saat sonra zaten antremandan eser kalmıyor 24 saat kaytarmanın bi anlamı yok.

18. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    valla yapsın abi bağımlılık yapsın herkese yapsın bana vg çok şey kazandırdı o kadar çokki anlatamam yani hayat tarzım değişti anatomi bile ögrendim insanlar bana diyetisyen gözüyle bakıyor abi sunu yesem kilo alırmıyım falan filan :) bir sefer alkölü bıraktım 6 aydır ağzıma sürmüyorum beslenme düzenim tamamen değişti diyet anlayışım hatta bana insanlar ne kadar çok yiyorsun gram yağın yok diyor yok abi şaçma yiyecek tüketmiyorum gerektiği kadar yiyorum ve hatta gerektiği kadarı beni tok tutmaya yetiyorda artıyor artık tatlı çekmiyor cnm

19. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ağırlıkların altında olmaktan hoşlanıyorum

20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Sanırım bende gün geçtikçe daha fazla bağımlı olanlardanım dumbellllsdumbellllsdumbelllls

Sayfayı Paylaş