Antrenman şekli 4x,5x,6x

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kagank34 tarafından 7 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar. Örnek vererek açıklamak gerekirse; genel olarak bench press shoulder press gibi hareketlere 3x12 4x12 gibi kemik set ve tekrar sayısı yaptığını söylüyor insanlar genel de. 4x12 yerine 5 veya 6x12 uygulanırsa ne olur. İyi forumlar.

2. TheBreton

TheBreton Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Bu tamamen kişisel bir durum , kendimden örnek verecek olursam ; bench press'de 4 set yaptım diyelim ama istediğim verimi veya pump'u alamadım 5 set veya 6 setlere yeri geliyor 7 setlere taşıyorum . Genelde 5. set'te drop atıyorum buda şiddeti üst seviyeye çekiyor . Kısacası birşey olacağı yok , kişisel bir olaydır kanımca .

Kagank34 bunu beğendi.
  3. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabın için teşekkür ederim. Ben de bu şekil de çalınca sanki daha verimli oluyor gibi hissediyorum.

TheBreton bunu beğendi.
  4. TheBreton

TheBreton Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen öyle dostum , vücudunu sen en iyi tanırsın , ona göre hissedip çalışman daha iyi sonuçlar doğuracaktır :)

İyi forumlar

Kagank34 bunu beğendi.
  5. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Bence en iyi verim alabileceğini düşündüğün kendine bir antreman programı belirlemelisin ve bu programı günü gününe not alarak (tekrar sayıları, ağırlıklar) takip etmelisin ve sürekli pozitif yönde ilerleme hedeflemelisin. Beslenmene ve uykuna dikkat ettikten sonra gelişim kaçınılmaz olur.

Kagank34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş