antremanlarda set

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rockyyy tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler bu antremanlarda set olayını anlamadım 4x8 2x12 gibi terimler var ben normal örneğin önce kol hareketlerinde hareketi 20 kere tekrar ederim ve başka bir harekete geçerim ertesi günü yine aynı hareketleri yaparım yanlışmı yapıyorum bir hareketi yaparken szin teriminizle 4x8 yani 4 kere 8 e kadar tekrar ettikten sonra mı diğer harekete geçmeliyim

2. olgonu.10

olgonu.10 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    4x8 demek hareketi 8 kere tekrar edeceksin, bırakacaksın, sonra bi 8 kere daha yapacaksın, bırakacaksın bi 8 daha, sonra bi 8 daha
    böylece 4 (set) kere 8 tekrar yapmış oluyorsun.

kolla 20 kere hareket yapmak doru değil bence, ki kol kası için az tekrar çok ağırlık önerilir (4x6 gibi)

3. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    eyw kardeş peki tüm hareketlerimi 4x6 yapayım yoksa her hareketin kendine göre ağırlıkları ve tekrarlanması söz konusumu

4. olgonu.10

olgonu.10 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    aslında en ideali 12 tekrar, 10 tekrar, ağırlıgı bi nebze artırıp 10 tekrar son olarak 8 tekrar, en azından ben öyle yapıyorum

4x6 biceps de iyi işe yarıyor, yani k*çını yırtsan 8 tekrar yapabileceğin bi ağırlıkla 15 20 saniye arayla 4 kere 6 tekrar yaparsan iyi olur

5. yucel4181

yucel4181 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman sorusu

Arkadaşım tekrarları falan anladıkta bu hareketi 4x10 yeterlimi biceps için yani tekrar biceps yapmamız gerekirmi bir idmanda, yada bench de 5x5 bittikten sonra iki veya daha fazla bench yapmamız doğru olurmu bir idmanımızda yani overtraining' e mi? girer olay, aydınlatırsan sevinirim.

6. olgonu.10

olgonu.10 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bench de ilk defa 5x5 duydumu söylerek başlayım.
    Eğer 5x5 de son setin son tekrarlarında barı korkusuzca, rahatça kaldırıyorsan bil ki ağırlık sana az geliyordur. ağırlığı arttır, son setin son tekrarlarını bitirdikten sonra zaten kolunu kaldırırken zorlanırsın. tekrar bench gireyim mi falan demezsin.

4x10 yeter mi demişsin bi biceps antremanında ortalama 3 hareket olur. bi sefer 4x10 yapıp bırakmazsın yani, onun gibi 3 tane hareket yaparsın, zaten gymde falansan orda hocaların sana programı vermiştir, ki ben bodyforumtr den aldım programı ve gayet mennunum orda hareketler kaç set kaç tekrar yazar

ya bu beni kesmedi şundan 20 kere yapayım deme, seni kesmiyosa 10 kg ağırlıgın 15'e çıkar, ve hareketi yaparken yılan gibi kıvrılma ağırlıgın altında, özellikle biceps omuz sırt yani bi çok bölgede çalışırken ağırlıkları bele yüklersin, "çok kaldırmışsın" olursun, hayır, çalıştırdıgın kası hissederek, onun nasıl şekil aldıgını alacagını kafanda canladırarak hareketi yap, o zaman hareket seni doyurur.

arnold bi ara "A good pumping is no different than orgasm" demişti, pompaladığını hissedersen body buildingin keyfine varırsın

yucel4181 bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş