antremandan kaç saat sonra uyunmalı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Paul_ tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar herkese merhaba,

ben öğrenci olduğum için çok düzensiz bir hayat yaşıyorum maalesef şöyle anlatayım ;

her gece sabaha karşı 4-5 gibi uyuyorum, öğlen 1-2 gibi uykuma almış bir şekilde uyanıyorum, 4-5 gibi antremana gidiyorum. 6.30-7 gibi eve dönüyorum.

yani antreman ve uyku arası nerdeyse 10 saat fark var, sizce bu saat çok mu geç ? yani vücudun biran önce dinlenmesi gerekiyormu, bu uyku düzeni kas gelişimini negatif etkilermi, yoksa her normal insan gibi 8 saatlik uyuduğumdan dolayı sorun olmaz mı ?

2. Lakot

Lakot Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    senin uyku duzenin zaten degismis 8-10 saat arasi uyku yeterli olur, 24 saatte ne kadar uyudugunun onemli,
    sabah erkenden idman yapan bir sporcu belki 16-18 saat sonra uyuyabilir bu acidan bakarsan senin uykunda bi problem yok ancak sunu bilmelisin bir insanin genclik hormanlari en cok gece 24:00-02:00 arasi uykuda calistigi yapilan arastirmalarda gorulmustur.
    bu saatler arasi isiksiz kap karanlik bir odada uyuman yine bu hormanlarin tetiklenmesine daha da yardimci oldugu yazilmakta.
    uyku duzenini degistiremiyorsan yattigin odanin karanlik olmasina ozen goster en ufak isik girmemesine ama dikkat et uyanmak daha zor olucaktir :)))

Paul_ bunu beğendi.
  3. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim cevap için

maalesef projelerden sunumlardan ödevlerden uyku düzenim altüst oldu, okul bitene kadar böyle devam edecek herhalde 1 senem kaldı zaten.

odam zaten kapkaranlık sabaha karşı uyuduğum için en ufak bir ışık yok :) gençlik hormonları 24:00-02:00 arası çalışıyor dediniz fakat ben yine günlük 8-9 saatlik uykumu aldığım için bende de çalışır değilmi ?

4. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bana göre hayır biyolojik saat denen bi olay var araştırın bence bi

Sayfayı Paylaş