Antreman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erdem92 tarafından 10 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Erdem92

Erdem92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkeze iyi forumlar
    Benim oncelikle yag yakmaya ihtiyacim var ama kas kaybetmeden veya minimum duzeyde kayipla kurtarmam su sekilde antreman yapiyorum.
    1 ile 1.5 saat kosu bandi 6.3 hiz ile yurume 5dk'da bir 1.5dk 12.5 hizinda kosu. 1 inc yukseklik surekli.
    Kosu bitince sirasiyla
    Gogus,sirt,omuz,on ve arka kol, on ve arka bacak, alt ve ust katin kasi, bel. Yani genel vucut gibi. Asiri agirlik yuklemeden kendime gore orta dereceden az daha agir sekilde set arasi 10-15 saniye seklinde
    Antreman sabah 9.30da basliyorum ve yediklerime dikkat ediyorum karbonhidrattan olabildikce uzak duruyorum.
    Antreman oncesi optimum protein 1 olcek aliyorum ve antreman bitince tekrar 1 olcek protein aliyorum. Proteinden 20 25dk sonra nutrend 3000mg l carnitin alip salona gidiyorum bu arada 20 25dk gecmis oluyor.

Yas 27
    Kilo 84
    Boy 1.79

Hedefim 78-80kg
    Sizce besin takviyesi kullanimimda veya antreman yapisimda yanlislik varmidir kas kaybina sebebiyet verirmiyim bilginizi paylasirsaniz sevinirim.
    Daha oncesinden spor kariyerim var boks,kickbox,mma dovus sporlari ama uzun sureli bir birakma soz konusu olmustu fitness ve besin takviyeleri hakkinda pek bir bilgim var diyemem 1 aydir fitness duzenli devam ediyorum. Onceligim istedigim kg minimum kas kaybi ile ulasip sonrasinda agir antremanlarla kaslari hacimlendirmek verebilceginiz her turlu bilgiye acigim tesekkurler.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    izlediğim youtube kanallarındaki kişiler ve bazı makaleler bir hitt antrenmanının bile kolay kolay kas yıkmayacağını iddia ediyor. Ama hitt sürelerini hep 20 dakika veriyorlar. Sizde 1 saat 1,5 saat. Ben bundan biraz endişelendim. Sıkıntı olabilir. İşte bir makale: "HIIT antrenmanları için “Ne kadar kısa, o kadar iyi” kuralı geçerlidir. " Antrenmanlar yarım saatten kısa sürüyor diye her gün yapıyorsunuz, değil mi? İşte bir yanlış daha! Hem de yüksek yoğunluklu bir yanlış. Antrenör Fisher, “Sürekli HIIT yaparsanız kas kütlenizden yersiniz. HIIT’lerde antrenman sonrası toparlanma süreci oldukça önemlidir” diyor. Men's Health Türkiye böyle diyor işte.

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    hiit antrenmanın 20 dakikayı geçmemesi gerekiyor. 20 dakikadan fazlasının kas kayıplarına yol açabileceği söyleniyor. 1-1,5 saat yürüyüş bandı gerçekten gereksiz.

Sayfayı Paylaş