Antreman ve Beslenme Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burak717 tarafından 17 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese iyi çalışmalar, iyi sporlar.
    Güncel Bilgi: Yaş 25 kilo 85 boy 170
    Toplamda 1+1 yıllık spor-body geçmişim mevcut. Bundan 7-8 sene önce 1 yıl fitness agırlıklı spor yapmıstım bu sure zarfında (boy 170) 105 kilodan 85 kilolara kadar düştüm, sonradasında 2 sene önce ise agırlıklı olarak body yaptım aynı zamanda antreman sonralarında kardio çalıştım ve 70 kiloya kadar düştüm ve vücudumda çok büyük değişikler gözlemledim kas kütlem arttı yag oranım düştü ve hatta six packlerden üstteki 4 tanesini belirginlestirmistim, onun dışında tabi göbek alt kısmında sarkmayı yok edememiştim. 3 gün antreman 1 gün dinlenme çift bölge seklinde calısıyordum. Supplement takviyeleri olarak protein tozu, bcaa, creatine kullandım bu 1 sene içerisinde. Sonrasında böbrek tasından ve agır ve yogun mesaili iş hayatından dolayı sporu bıraktım ve 2 senedir tabiri caizse bardak bile kaldırmadım.
    Soruma gelicek olursak, su an 170 boy ve 85 kiloyum gögüs, biceps, tricepslerimi hala bariz net şekilde hissediyorum görüntüsüde yaglanmıs bir şekilde duruyor. Göbegimde özellikle yanlarımda aşırı yaglanma oldu rahatsız edici bir şekilde. Bu şekilde şimdi antreman olarak ne öneririrsiniz sizce öncelikle kardio ve diyetle su 15 kilo fazlayı atıp bodye girmemimi yoksa kardio-body beraber baslamamımı tavsiye edersiniz? Ayrıca eskiden yediklerimi kalori ve makrolar falan hesaplar tuketirdim bilincliydim, şimdi bu diyet surecinde low carb yapmayı dusunuyorum sizin tavsiyeniz ne olurdu?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun hepinizden.

2. sosgezbir

sosgezbir Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bende de aynı sorun var. 185 boy 115 kilo başladım yağ yakmaya öncelik verdim şimdi 92 kiloyum kaslarım belirginleşti ayrıca bacak kaslarım evvelden iriydi onlar da güzelce şişti. Ama boy kilo endeksine göre 85 olmam gerek. 85 olana kadar yağ yakmaya devam mı etsem yoksa kasa mı öncelik versem ben de kararsızım. Sırf bu yüzden bir buçuk saat süren kardio yerine yarım saati geçirmeyen hatta gün içerisinde 2 seansı bulan kardiolara geçtim ki kaşardan yemesin diye

Sent from my ZUK Z1 using Tapatalk

3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bence beraber git cardioyu haftada 2 seferi geçme ama her antremandan önce 15 dakka ısnma için yap o ayrı. diyette aşırı kalori kısma 2200 kalorilik bişeyle başla vücut kendini toparlayabilsin. 4 ay sonra diyeti 1800e kadar düşür. 2 ayda öyle yap sonra bakalım.

4. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Valla aşagı yukarı bende öyle düşünüyorum. Antremana baslamadan önce 15dk kosu ve antreman sonrası karın egzersizleri ve 45dk cardio diye düsünüyorum.
    Baska fikir verebileceklerde olursa cok sevinirim.

5. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Güncel..

Sayfayı Paylaş