Antreman sonrasında veya diğer günlerde yağsız bulgur pilavı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve meaningless tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. meaningless

meaningless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Antreman sonrasında veya diğer günlerde hiç yağ koymadan yaptığım bulgur pilavı yararlı mı zararlı mı?

Genelde antremandan 1 saat sonra falan tavuk göğsü ile karıstırıp yiyorum.
    Sizce yanlışım var mı ? Göbek konusunda bir zararı olur mu bana..

Tekrar belirtiyorum hiç yağ koymadan yapmaktayım.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yararlı ne de zararlı. Önemli olan güniçinde toplamda kaç kalori, protein, yağ, lif aldığın. Bir öğünle göbek yapmazsın, toplam yediğinle göbek yaparsın. 1 kg yağ depolamak için kalori ihtiyacının 7000 kalori kadar üzerine çıkman lazım. Bu olmadığı sürece sorun olmaz.

meaningless bunu beğendi.
  3. meaningless

meaningless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    500 gr tavuk gogsu,
    200 gr kepekli makarna
    1 tabak bulgur
    4 yumurta beyazı, 1 sarısı
    2 yemek kaşığı lor peyniri
    5 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 muz, kuru üzüm ve süt, 1 salatalık, 1 domates

gün içersinde genelde bunlarla .. Arada da salata falan yiyorum

4. ardablgn

ardablgn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    bulgur pilavı sindirilme hızı olarak orta hızdadır siyah pirinç yulaf yavaş sindirilen karb.dır antrenmandan sonra tercih edilebilir yalnız antreman öncesinde daha yavaş esterli karb tüketmelisin

5. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Siyah pirinç ve yulaf yavaş , bulgur orta hız mı ? Siyah pirincin glisemik indeksi 50 55 arası yulafın 51 ve bulgurun da 48 dir.Aralarında en yavaş sindirilen bulgur dur.Lif içeriği olarakta siyah pirinçten 9 kat fazla lif içerir bulgur yani her şekilde daha yavaş sindirilir.

6. ardablgn

ardablgn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    ben bugüne kadar bir kaynakta siyah pirinçin glisemik indeksine rastlamadım kepekli pirinçle karıştırılıyor senin bilginde o yöndemi bilmiyorum bunlarıda bu sporda iyi dereceleri kupaları olan birisinden öğrendim öyle uyguluyorum çok kişidende görüyorum duyuyorum ant öncesi için . bulguru antreman sonrası yerim yada beyaz pirinç eğer ağır geçerse

7. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Öyle evet bende iki yerde 50 ve 55 gördüm öyle yazdım.Ama çok yavaş olacağını düşünmüyorum sindiriminin lif oranı düşük 100gr da 2 gr.İyi derece kupası olupta 1 gr doğru bilgisi olmayan çok kişi var türkiyede sende bilirsin..

8. ardablgn

ardablgn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    bu hoca çok işinin ehli zaten beslenme ağırlıklı bilgilendirmeleri oluyor buarada yalnışı düzeltelim siyah pirinç ile bulguru yavaş yulaf için uzun esterli demiş tekrar okudum ben bulguru tercih etmiyorum siyah pirincin antioksidanları çok fazla sebzesiz yağsız ant oncesi öğünüm olmaz bir kaç aydır aynı diyeti yaptığım için tekrar tekrar bakmadım.. konuya gelirsek sorun olmaz dediğiniz gibi aynı yaklaşık değerlerde siyah pirinç ile çeşitlendirebilir

Sayfayı Paylaş