Antreman sonrası lor ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yiğit1357 tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yahu whey zaten peynir altı suyunun ingilizcesi. lor peyniride sadece peyniraltı suyu ve tuz. böle saçma şeymi olur. kazein peynirin kendisi yani beyazpeynir lorsa %100 whey(peynir altı suyu) kafanız karışık bence sizin.

verdiğiniz linktede hiç bir şey yok bunun sizde farkındasınız büyük ihtimal :) sadece üyenin biri demişki biraz süt katılablir. bu açıkta satılan lorlar için belki geçerli olablir içine kiraçte atsa zaten bilmezsin onu ama markası olan lor peynirlerinin içindekiler bellidir ve süt atmak zaten maliyetini yükseltir.

Son düzenleme: 28 Ağustos 2012
    carmelo114 bunu beğendi.
  2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam sayın letsev size göre lor peyniri %100 wheydir, kana çabuk karışır. :)

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Üzerinde whey'den üretilmiştir yazan bir besinin içinde whey oranının yüksek olmamasını veya casein bulunmasını saçma buluyorum ben de, forumda çok tartışma oldu genel kanı casein içerdiği yönündeydi ama ben buna katılmıyorum içinde whey ve tuz olan bir besin nasıl oluyor da casein içeriyor? Wikipedia'da kaşar vs gibi peynirler yapılırken açığa çıkan whey'den lor üretilir yazıyor. Ya casein olduğunu savunanların loru farklı ya da bizim aldığımız lorların üzerinde yazanlar yanlış, yoksa casein içermesi son derece mantıksız.

letsev ve carmelo114 bunu beğendi.
  4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ozaman gece alınması mantıksız değilmi ? Madem casein değil de çabuk kana karışması açısından ?

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hala kesin emin değilim ama gece tüketmek mantıksız gibi,ben de uzun süre lor tükettim içinde casein var diye maalesef, gece vücudu beslemek istiyorsak klasik peynirler,kaşar vs tüketmek daha yararlı olur,light kaşarlar en ideali bence, sütaş kaşar tüketiyorum ben 100 gramında 10 gr yağ 29 gr protein var.

6. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Gece yatarken lor ve süt kullanırım. Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla lorda whey proteini vardır.Lor ürünlerin üstünde %100 whey yazar fakat,ben bunun doğru olmadığı kanaatimdeyim.Şunudu söylemek isterim köyde büyüklerim loru peynir altı suyundan yapar.

7. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Dedemler peynirci sordum peynir altındaki sudan yapıyolar dedi ozaman kazein içermiyordur. Kana çabuk karışan birşey çünkü whey öyle değilmi ?

8. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Bu konu hakkında çok tartışılır. Whey olduğu için kana çabuk karışır,fakat ben antremandan sonra whey protein tozu olmadığı zaman üzüm suyu içerim. Gece yatmadan öncede lor ve süt tüketirim. Herkez bi farklı söylüyor,salondaki hocam içinde kazein olduğu için gece yatarken kullanmamı önermişti. Bende %100 olmasada,whey olduğu kanaatindeyim.

Bilgilere göre kana hızlı karışan besinler;

Yumurta beyazı
    YAğsız tavuk göğüs ızgara
    Yağsız hindi eti
    Yağsız bon balığı
    Kırmızı Yağsız biftek veya kıyma
    Yumurta sarısı
    Süt ürünleri yoğurt lor
    Tam yağlı protein kaynakları: Tavuğun budu, pirzola et, kuzu eti vs.

Lor ise sondan 1.sırada. Sana kalmış ama ben antremandan sonra lor önermem.

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    şu konuda lor peynirinde casein var sanırım gibi tartışmaları çıkartanlar kendilerini enayi gibi görmek istemeyen veya amerika nın 2 katı fiata satılan ürünlerinin satışının düşmesini istemeyenledir. yok canm whey o kadar basit bişi olamaz ne yani lor peynirimi aynı vasifeyi görecek ben dünyanın parasını veriyorum diyor adam. ok diğeri işlenmiş içine kokao ve tatalandırıcı eklenmiş güzelce paketlenmiş ama 2side aynı ürün peynir altı suyu. casein beyaz peynirde mevcut yarım yağlı olanlarını gece yatarken tüketebilrsiniz suda bekletip tuzunu iyice ayrıştırırsanız daha iyi olur tabi. yörsan lor peynirinde 100 gram içinde 19 gram protein var. 200 gramı bile kolayca yenebilir yemesi o kadar güzel zaten. eti sana 38 gram whey.

10. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ozaman whey yerine bolca lor tüketelim :)

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    özellikle bu kazık fiyatlar varken iyi olur:) amerika ve avrupa ile eş değer fiyat aralığına inerse tercih sebebi olabilir tabi. kişiye göre değişir..

OvO ve Extravaganza bunu beğendi.
  12. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın letsev'e kulak vermek gerek. Çok doğru noktalara işaret ediyor kendisi.

Ben günü yoğun geçen birisi olarak yanımda katı öğün taşıyamıyorum her zaman. O yüzden ara öğünler için whey tercih ediyorum. Yoksa tavuktan, lordan, ton balığından şaşmam. Benim gözümde çok daha değerli katı yiyecekler. Ama pratiklik sağladığı için whey tercihim. Yoksa yenecek böyle katı gıdalara göre çok efektif olması pek söz konusu değil.

Ülkemizde lor gibi bir ürün varken ve çok güzel fiyatlara ulaşılabiliyorken bence whey tozlarından önce düşünmekte her zaman fayda var. Yurtdışında tercih edilme sebebi ucuz olması aslında. Adam 30-40$'a alıyor 5lbs whey'i. Siz de 30 TL fiyata 2,5kg whey tozu alabiliyor olsaydınız bol bol kullanırdınız büyük ihtimalle ama biz 150-160TL'ye alıyoruz. Fiyatları ülkelerin alım gücüne göre düşünmekte fayda var.

technical1967 ve letsev bunu beğendi.
  13. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28

Çok haklısınız ülkemizde kas geliştirmek için illa whey olması gerektiğini sanıyor aslında vakit darlığından bu tür ürünlere yöneliyor çoğu kimse vakti olan insan tavuk yer lor yer makarna vs herşeyini yiyeceklerden karşılaya bilir ama çalışan okuyan insanlar için malesef zor okullar açılınca whey almayı düşünmüyorum değilim açıkcası akşam okulunda okuyorum öğün aksaması olmaması açısından hiç değilse.

14. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Kilit kelimeler zaman ve pratiklik sanıyorum

15. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen birde az yağ karbo içermesi .

16. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    supplement kullanmayan biri ant. hemen sonra lor tüketmesinin bi sakıncası var mıdır yoksa belli bir süre bekleyip mi tüketmek gerekir

17. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    İstediğin zaman yiyebilirsin.

OvO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş