Antreman sürenizi 50 dakika ile sınırlayın diyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TurTaa tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    ben 45dk çalışıyorum + 30dk mide çalışıyorum (15dk cardio 15dk mekik vs)

protein tozu + amino kullanıyorum beslenmeme dikkat ediyorum.Para vermiyorum protein tozuna ve aminoya o yüzden kullanıyorum .Olmazsa olmazım değildir

kollarım da 4.5 5cm gelişme var

Son düzenleme: 14 Ocak 2010
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    o yazıdan bunu nasıl çıkardınız merak ettim. ilaç satımı ile ne alakası var?

3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl bekleme olmazmış aydınlatırmısın bizi engin bilgilerinle kafa_

haldur huldur idmanmış heee
    salona gelen öle tipler var 1.5 saat 2 saat antreman yapıyolar hiç kendilerini zorlamadan ondan sonra neden gelişemiyorum onu bize değil kendine sorucan

4. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Ben de senin dedigini diyorum aslinda.
    Yani antremanin max 45 dakika surmeli, ancak hareket sayina gore bu zaman degisebilir.
    Olayin mantigi su dinlenme suresi ve hareketi yapis zamanin hemen hemen fix. Burdaki mantik hareketlerin set sayisi tekrar sayisi vs. maximum 45 dakikayi gecmiyecek sekilde secilmeli.
    Dielimki sen 3 set 3 hareket giriorsn, senin maximum bitis suren 15 dakika olmali. 2 dakika max dinlenme, 0.75 dakika(45 saniye) her setin yapilis suresi.

Sen dersinki bana az ben 40 set girecem totalde, 45 dakika siniri buna karsi. 45 dakika nin mantigi nizami yapilisa gore konms bir sure.

5. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Bence zaman antrenman programı ve sistemine göre değişir

6. samkaran85

samkaran85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben çalışmadan önce saat tutuyorum ısındıktan sonra ilk hareket başlangıcından 40-45 dakka sonra antrenman bitiyor. geldiğimde çalışan arkadaşlar giderkende çalışıyorlar. önceden formdaki bilgisiz arkadaşlar gibi lay lay lom yapıyorduk 3 kişi makara kikiri antranman süresi 1.5 hatta 2 saate çıkıyordu. Fark ettim ki yaptığımız antrenman pek işe yaramıyor sonra araştırdım ettim ve antrenmanın 45 dakkayı geçmemesinin daha uygun bir çalışma şekli olduğunu öğrendim. zaten siz normal bir sporcu için söylemek gerekirse kilo başına 2 gr proteininizi alın 45 dakka herşey için yeter diye düşünüyorum. setler arası 45-50 sn ara yetiyor antrenman biraz ağır oluyor ama kaslarınızın çalıştığını hissediyorsunuz.

7. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bende spora ilk başladığımda 3 saat antreman yapıyordum ve haliyle overtraining, bol sakatlanmalar, halsizlik, vs oluyordu. Aradan 1,5 yıl geçti artık ortalama 45dk bitiriyorum, en fazla 1 saat harcıyorum.

8. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Sanıyorum bu mesajı bana yazmadın..

Bak benim karşı çıktığım..Günde tek(Bir bölge) hareket çalışıp 45 dakika uzun süren antenmanlar.

Edit: Bir de 45 dakika antrenman yapanlar. Ne çalıştıklarını set set yazarlarsa daha uygun olur.Teşekkürler.

9. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Dün antrenmanımı 40 dk da bitirdim 1.5 saat süren antrenmanlardan çok farklı hissettim. 2 bölge çalıştım (göğüs - biceps)

10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    benimki fix 1.5 saattir. Günde 3 bölge çalışırım. Kafam karışık. Geçen aydan beri 300 gram kas almışım

11. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sana yazdım power antremanlarında set arası dinlenmeler uzun tutulurki güçde herhangi bir düşme olmasın diye
    sen tam aksini iddia ediyosun

12. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de tecrübelerime göre diyorum ki; 5 dakika beklemelerde, sadece kilolarda kendini tatmin edersin. Burda amaç zaten pump.

Örnek: Biceps çalışırken set aralarında ellerini kendine doğru çevirip kan akışını hızlandırabilirsin.

13. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    cidden hiç bi şey bilmiyosun forumu araştır azcık
    power antremanı dediğin kas gelişimi için değil kuvvet arttırımı için uygulanır
    5 tekrarın altında olur genelde
    ve set araları uzun tutulur

14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten setleri 12 10 10 8 olan bir insanın gerçektende max 45 dakikada antrenmanını bitirmesi lazım eğer bitirememişse setler arasında fazla dinlenmiş gereksiz şeylerle konuşma vesaire süreyi uzatmıştır..Karın koşu vb bunları saymıyorum zaten 1.5-2 saat sadece ağarlık çalıştım ağarlık miktarına ve dinlenme süresine uydum falan bunlar yanlış adam ölür be yani mutlaka yanlışlık vardır......Çünkü üst düzey sporcuları görün 1 saat çalışıyor diyelim bizim 1 aylık hamdi 3 saat çalışıyor haftada 5 gün spor yapıyor ve hala ölmemiş:) sadece ağarlık anlamında 30-45 daika hatta güç antrenmanlarında 20dk civarı sürüyor...

15. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Teorik değil de uygulamalarınla ve tecrübenle yaz,cevap ver. Buraya kava için gelmedim. Bilgi paylaşımı için geldim, üye oldum. Daha spora yeni başlamış birisinden bunları duymak komik oldu. Karşındaki insanı tanımadan veya sormadan hiç birşey bilmiyorsun demek yakışık almaz...

16. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ne biliyosun spora yeni başladığımı kahin misin?
    kuvvet antremanı 1 ay uyguladım dediğim gibi set ararları min. 2-3dk kas gelişimi beklemedim kuvvetim arttı sonra geri hipertrofi antremanlarına geri döndüm orda max 45sn dinleniyorum ikisi arasında dağlar kadar fark var

17. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Başlattığın konulara bakarak buldum ne kahini? Güldürme beni... Ne çok seviyorsunuz tartışma çıkartmayı. Daha 7 ay çalışan biri akıl veriyor bana...Sen bildiğini oku kolay gelsin sana...

18. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
  19. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Bu konu çok gezen mi bilir, yoksa çok okuyan mı bilir'e doğru gidiyor anlaşıldı. 7 ay kısa bir zaman hocalık yapmak için.Kitap hocalığı yapmayın. Tecrübelerden bahsedin..

Söylediğin yere baktım setler arası 2-4 dakika yazıyor. 5 dakika değil +

2- Kas İçi Koordinasyon Antrenmanı (Patlayıcı Kuvvet Antrenmanı)

"Setlerarası dinlenme 10 - 15 dk." yazıyor. Bu tartışmaya çok açık birşey.

20. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ben hocalık yapmıyorum yanlışını düzelltim ve bunu kendimde uyguladım diyorum hala kitap hocalığı diyosun onu geçtim
    bunlar makale yani bilimsel çalışma bu kadar kıt olunmaz
    patlayıcı kuvvet antremanı = power çalışması
    haa kaç yıldır çalışıyosun bilmiyorum ama yazık boşuna kürek çekiyosun gibime geliyor daha maks. kuvvet çalışması nedir onu bile bilmiyosun sana bunun gibi tonlarca kaynak bulurumda anlayana işte

Sayfayı Paylaş