Antreman programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmets90 tarafından 12 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mehmets90

mehmets90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba.
    Hemen sorumu sorayım.:) Boyum 179cm kilom 64kg 20 yaşındayım. Bu sporu yaklaşık 4-5 ay kadar yaptıktan sonra bi 3-4 ay ara vermek zorunda kalmıştım ve şimdi tekrar basladım ve başlayalı 1 ay oluyor. Salondaki hocayada aynen böyle anlattım ve bana su programı verdi (gerçi her yeni başlayanın elindede aynısını görüyorum):
    1.GÜN
    Bench press 12-10-8-6-4
    Yana Açış "
    Üst Göğüs Press "
    Alt Göğüs Press "
    Pullower "
    Barbellcurls "
    Scotcurls "
    Consantrasyon "
    2.GÜN
    Makinada Omuz Press "
    Ön Omuz Press "
    Dumbell Press "
    Omuz Dumbell Yana Açış "
    Z-bar upright row "
    Z-bar leing triceps "
    Tek dumbell extantion "
    Press down "
    3.GÜN
    Pulldown "
    Pullup(dar) "
    Tebarrow(dar) "
    Makinada Göğse Çekiş "
    İç Bacak "
    Dış bacak "
    Arka bacak "
    Ön bacak "

Şimdi soruma gelirse ben önceki salonumda spora ilk başladığımdan 4 ay sonra piramite geçmiştim ve uygulayabiliyordum kilomda 68kg idi. Ancak ara verdikten sonra şimdiki hocamın vermiş olduğu bu program ne kadar doğrudur? Yine elimden geldiğince yapıyorum ancak piramitte bildiğim kadarıyla her sette ağırlık artırmak gerekiyor ve ben bazı hareketlerde 5'er kilo artırabilirken, bazılarında ancak 1'er, bazılarında ise hiç artıramıyorum. Bazı hareketlerde ise 2 seti artırmadan yapıp 8-6-4 olan kısmında artırarak gidiyorum. Hocaya sorduğumda artırmaman ya da bu şekilde sonradan artırman sorun olmaz diyor. Sizce bu uygulama ne kadar doğru ya da doğru mu? Bir de Karbonhidrat tozu aldım X-pro Mass 2.5kg. Bunu günde üç ara öğün olarak almam söylendi. Her öğün içindeki ölçekle 1 ölçek 300ml süte karıstırıp içecekmişim. Ancak bunu her gün mü alsam yoksa sadece antreman günleri mi? İçindeki ölçekde biraz büyük sanki:D(üstünde 60 ml gibi birşey yazıyo ama)

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
  3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Alt göğüs iç bacak ve dış bacağı çıkartırsan güzel bir program,

Evet işin doğrusunu söylemek gerekirse 3-4aylık bir zamandan sonra piramite geçilir 12-10-8 uygulanır.Bu süreç 8ayı buldugunda işe tekrar 8-10 tekrara dönülür.

4. mehmets90

mehmets90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alt göğüs, ic ve dış bacak neden özellikle bunlar? yanlıs anlamayın ogrenmek icin soruyorm. bide piramiti benim bu sekilde yapmamın bi sakıncası varmı? k.hidrat tozu hakkındada yardımcı olrsanız sevınırım.

5. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Üst göğüs bile 5-6 ay sonra olan harekettir aslnda.Alt göğüs sadece göğüsü toplamak için kullanılır gelişimi çok çok zayıftır yani düz bench press te de alt göğüs gelişiyo aslnda.

iç ve dış bacakta aynı şekilde bunların yerine SQUAT koy hem testosteron salımın artar.

Yok piramitin bir zararı olmaz.

Karbonhidrat tozuna gelincede bence hiç kullanma.Eğer illa kullanıcaksan Protein tozu al derim.Karbonhidrat her yiyecekte bol bol var zaten tozu patlama etkisi yaratmaz.

6. mehmets90

mehmets90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    malesef aldım bıle mecbur kullanacam:) piramidin bi zararı olur mu diye sormadım benim gibi yapmanın bi zararı olur mu acaba birde k.hidrat tozunun kullanımının nasıl oldugu hakkında sormustum? önceki salonda ic dıs bacak hic yapmamıstım saten ordaki hocada squat yaptırmıstı. O zaman ic dıs bacağı cıkartıp squat yapayım. verdiğin bilgiler icin tesekkür ederim

7. mehmets90

mehmets90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    -------------güncel-----------

Sayfayı Paylaş